MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Gość   
Gość

panowie gdzie wy macie te 4 tys  zarobku ja teraz dostałem 4 tys z ha buraków a gdzie koszty nawozy i kopanie i paliwo amortyzacja i 500 zł na opryski bo nasiona i 1000 zł na ha ma zapłaci cukrownia za resztę a teraz licząc że dałem czystego N 200kg P90kg K 200 kg itp. i teraz koszty tych składników na ha N 600 zł P 400 K 533  itp 300zł . wapno 500  zł kopanie 900 zł transporter 200zł paliwo na uprawe opryski itp. 500zl to ile wychodzi   3993 zł i gdzie tu zarobek i jeszcze jak coś dadzą to to zostanie ale znając życie rabusie zostawią to dla siebie to zostanie tylko dopłata 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

To chyba masz tak tanie buraki albo tak słabe plony bo podstawa 60t/ha*115 zł to już 6900 i do tego 1500 dopłaty wyslodki i coś tam jeszcze za ponad klasowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego dali nam 65 zł tona  jak na razie i nie wiadomo czy dostaniemy coś więcej wszystko zależy od ceny cukru    cukrownia sudzuker ropczyce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

u nie na wczesnej kontrakt po 71  poza 61netto kopane 13 wrzesien odbior 19,20 wrzesien plon 81 ton

Edytowano przez szymoluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

Cena 115zl. u mnie koszt ok 5tys/ha  dostalem okolo 8tys z ha, zostaje 3tys z ha +doplata. KSC. gdybym wyslodek nie potrzebowal to 3,5tys doszloby na moje 4ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
20 godzin temu, warchest napisał:

to czym plodozmian robisz buraki pszenica i rzepak ? u nas chce troche w buraki isc ze wzgledu tego ze rzepak kiepsko wypada i jest bardzo ryzykowany susza niepowschodzi , czesto nieprzezimuje , albo grad najgorsze a ubezpieczac sie nie oplaci bo nie chca wyplacac

U mnie płodozmian wygląda coś takiego:

1. Burak

2 Pszenica

3 Pszenica

4. Soja 

5. Pszenica

Z tym, że na niektórych polach zamiast 3 jest od razu 4. Teraz zasialiśmy rzepak na 4 ha i zobaczymy jak wyjdzie to będziemy go zwiększać kosztem soi. 
Gdybym miał suszarnię albo w kilku mieć wydajniejszą to pewnie qq sialibyśmy ile się da :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212
1 godzinę temu, miwigos napisał:

PO 70 zł siejecie buraki po co jeleni z was robią niech sami sobie sieją 

 

Też tego nie mogę zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
4 godziny temu, melon10641 napisał:

U mnie płodozmian wygląda coś takiego:

1. Burak

2 Pszenica

3 Pszenica

4. Soja 

5. Pszenica

Z tym, że na niektórych polach zamiast 3 jest od razu 4. Teraz zasialiśmy rzepak na 4 ha i zobaczymy jak wyjdzie to będziemy go zwiększać kosztem soi. 
Gdybym miał suszarnię albo w kilku mieć wydajniejszą to pewnie qq sialibyśmy ile się da :P 

spoko plodozmian ale u nas w terenie soja to nieznane jest i nawet nwm czy ktos by to kupił .kuk ja wiem mamy swoja suszarnie teraz to przy 40 % suszenie nas wychodzi ok 130 zł tona oczywiscie tylko gaz i paliwo do ciagnika ktory to napedza a gdzie splata suszarni amortyzacja itd tego nie uwzgledniam i zalozmy plon 14 ton kuk morkej niech zostaje 9,5 tony suchej a cena slaba narazie . a pszenica sredni plon 7 ton z haczykiem i na dzien dzisiejszy po 700 mozna wziasc to jest prawie 5 tys z ha . a kukurydza nawet jakby poczekal to 6,5 tys niech wyjdzie za sucha minus 1800 suszenie koszt to rowna sie 4,700 a na kukurydze duzo wieksze naklady sa niz na pszenice bo kukurydza lubi duzo nawozow material siewny strasznie drogi itd czyli kuk w tym roku bardzo slabo wypada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

140zł brutto z premią za wczesne dostawy przy polaryzacji 15,7% KSC Krasnystaw.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

k**wa te niemaszki to widze pale przeginaja calkiem po 71 netto kontrakt a poza 61 netto pozakontarakt a tu kolega na krasnymstawie 141 brrutoo jak to ogarnac to nie wiem sam, jak to mozliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a macie już jakies rozliczenie z sudzucker po ile te buraki płaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212
52 minuty temu, szymoluk napisał:

k**wa te niemaszki to widze pale przeginaja calkiem po 71 netto kontrakt a poza 61 netto pozakontarakt a tu kolega na krasnymstawie 141 brrutoo jak to ogarnac to nie wiem sam, jak to mozliwe ?

W KSC cena podstawowa to było około 27euro netto. Za 70zł ja bym nie siał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Sudzucker cena podstawowa to 17 euro za T przy poloryzacja 16%, te pieniądze zostaną Ci wpłacone do 10.12.2017 r . A reszta do czerwca ,zależności jaka będzie cena cukru na światowym parkiecie np :1 t cukru będzie kosztowała 750 euro to 1 tona buraka (16% poloryzacja kontraktowanego ) będzie kosztowac 52,50 euro czyli 52,50 -17 która ci wypłaca do 10 grudnia = 35,5 euro ci wypłaca do czerwca (wariant bardzo optymistyczny ) . Ale jak tona cukru będzie kosztowała 350 euro to 1 tona buraka  19,25 E czyli 19,25 E-17 E= 2,25 E które Ci wypłaca do czerwca (wariant pesymistyczne) . Oczywiście dochodzi do tego jeszcze 1 E umowa lojalnościowa, ileś euro za wczesną lub pozna dostawę i za okrywę włókniną . 

Reasumując na dzień dzisiejszy wiemy tylko tyle ,że napewno dostaniemy 17 euro za tonę , a co będzie dalej to najlepiej iść do wróżki :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czyli znając życie dostaniem jeszcze ale nie kasę tylko kopa w d*pę bo oni nas obciąża za to że cukier będzie tani a nie siebie bo dla nich ich zarobek będzie taki sam a  koledzy z ksc mają tyle dobrze ze to cukrownia będzie brał ze swoich zarobionych i mniej zarobi ale plantator dostaje przyzwoite wynagrodzenie i ja się pytam kto i po co sprzedawał tym rabusiom nasze cukrownie german teraz nie musi puszczać bomby on nas wykończy gospodarczo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
9 godzin temu, szymoluk napisał:

k**wa te niemaszki to widze pale przeginaja calkiem po 71 netto kontrakt a poza 61 netto pozakontarakt a tu kolega na krasnymstawie 141 brrutoo jak to ogarnac to nie wiem sam, jak to mozliwe ?

Nie przejmuj się, P&L niby płaci coś koło 110zł za kontraktowane, za to ponad limitowe płacą 40zł minus koszty transportu... W moim przypadku 40-17zł= 23zł.... Żeby było ciekawiej nie chcą starym plantatorom zakontraktować więcej niż 50-55 t/ha a nowi dostali z automatu 60t/ha.... U mnie w tym roku wydajność 80t/ha przy polaryzacji 17%...  Także budujemy potęgę P&L a u siebie garba na plecach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511

Nie zasiejecie rok ,i sie nauczą,wy wyjdziecie na tym lepiej niz cukrownia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

hmm to dopiero u Ciebie zalamka, jak tak dalej bedzie to trzeba bedzie te gospodarke zlikwidowac bo na niczym juz pomalu kasy nie ma, u mnie jest 60 ha i praktyczznie nic z tego 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

drobni malo traca jak nie sieja a baber sieje po i tak mu kilka groszy zostaje i temat sie zamyka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

U nas takich co sieją po kilka kilkanaście hektarów w tym roku olewają całkowicie. Buraki leżą po 3-4 tygodnie na pryzmach a w tym czasie u obszarników którzy mają kilka tysięcy hektarów w tym samych buraków po kilkaset hektarów kopią i zabierają na drugi dzień.... Do tego ostatnio dzwonił do mnie szef firmy która kopie, ładuje i wywozi buraki żeby powiadomić plantatorów we wsi (u mnie wszyscy sprzedają wysłodki) aby zabierali wysłodki, bo go cisną w cukrowni żeby nie wozić buraków od tych którzy jeszcze nie odebrali wysłodków a tym którzy zdali buraki a wysłodki mają jeszcze nie sprzedane zawieść je i wysypać na pole.... ehhehhe

Puki były limity to rodzinne gospodarstwa były chronione bo miały prawo uprawy buraków, dzisiaj te buraki może posiać kilku obszarników a Ci mali są traktowani jak kula u nogi....  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Dokładnie tak samo traktuje się mniejszych plantatorów w nordzucker. Zresztą nie jest to już pierwszy rok taka sytuacja tylko standard, późne odbiory, pryzmy na polu składowane 1-2 miesięcy, do tego konieczność okrywania włókninami itd. w tym czasie od nazwijmy to "innych" plantatorów buraki odbierane są natychmiast po wykopaniu. Sam uprawiam nieco poniżej 10ha i chyba mocno ograniczę powierzchnie uprawy, uważam, że nie ma się o co bić. koszty wysokie, a buraki z roku na rok coraz tańsze. Jeżeli liczyć na dopłaty, które w ostatnim czasie są wypłacane w czerwcu kolejnego roku, to ja dziękuję. Dobre pieniądze na buraku się skończyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

No niestety tak juz działa rynek. Zawsze najpierw będą ci od ktorych można dostać więcej. Mam wrażenie ze z każdym rokiem sytuacja robi się coraz gorsza dla osob z małymi gospodarstwami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570
10 godzin temu, driver24 napisał:

Dokładnie tak samo traktuje się mniejszych plantatorów w nordzucker. Zresztą nie jest to już pierwszy rok taka sytuacja tylko standard, późne odbiory, pryzmy na polu składowane 1-2 miesięcy, do tego konieczność okrywania włókninami itd. w tym czasie od nazwijmy to "innych" plantatorów buraki odbierane są natychmiast po wykopaniu. Sam uprawiam nieco poniżej 10ha i chyba mocno ograniczę powierzchnie uprawy, uważam, że nie ma się o co bić. koszty wysokie, a buraki z roku na rok coraz tańsze. Jeżeli liczyć na dopłaty, które w ostatnim czasie są wypłacane w czerwcu kolejnego roku, to ja dziękuję. Dobre pieniądze na buraku się skończyły.

Tak się zapytam bo na buraku  dobre pieniądze się skończyły.

To co będziecie siać pszenicę , kukurydze  i tak tania jest jak się zwiększy zasiew to jeszcze będzie taniej ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj