majster

Ile pali ursus 3512

Polecane posty

Ferdek07    75

Z tych maszyn co wymieniłeś to regulacja ciśnieniowa ma sens jedynie przy rozrzutniku dwuosiowym i talerzówce hydraulicznej. Regulacja ciśnieniowa polega na "przenoszeniu" ciężaru maszyny podnośnikiem, przez co obciążamy tylną oś ciągnika, docisk zwiększamy poprzez zwiększenie ciśnienia.

A przyczepy to co, ja bez tego nie wyciągał bym z lasu po 15m3 drzewa, nawet z wozem konnym czepianym do ciągnika wyjazd z lasu to belka podpięta pod zaczep i zwięszanie ciśnienia gdy ciągnik podcina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaammil    0
Napisano (edytowany)

WItam

 

Mam problem mianowicie wydaje mi sie że mój ursus 3512 dużo pali. DOdam ze ma zaledwie 1120,3 mth wiec nie jest wytłuczony. Dzis uprawialem agregatem pod ogórki 30 arów na nei duzą głębokość ale jednak było ciężkawo. Jeździłem na 4L i specjalnei utrzymywałem 1500 obr bo pisało gdzies ze na tych obrotach pali najmniej. Zrobiłem sb podziałke w baku i wyszło ze mniej wiecej 0,4cm to jedne litr. i wyszło ze w czasie 0,7mth spalił 3,5 l.. to strasznei dużo. Ta podziałka jest wiarygodna.

 

Prosze o pomoc. Dodam ze filtr paliwa był wymieniany a odstojnik czyszczony.

Edytowano przez kaammil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

praca pracy nie równa. Powinieneś podać spalanie w róznych warunkach, transport , brony, pług itp wtedy byłoby to bardziej miarodajne z punktem odniesienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaammil    0

To był agregat 2,2 m nie na głębokość ok 10 cm. Tego pola było zaledwie 30 arów. Jeździłem na 4L i na obr 1500 nie przekraczałe a spalanei takie gigantyczne. Ziemia klasy III długie pole mało nawracania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Zalej do pełna zrób z 10 mtg i potem zalej znów do pełna, litry podziel przez motogodziny i będziesz miał wiarygodne spalanie, a taką miarką to można w równym naczynku mierzyć. Tam bak ma nie równe powierzchnie i nawet jak już dno suche to jeszcze w zagłębieniach przy kraniku zostaje z 8 litry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaammil    0

Ok. Ale mi sie wgl wydaje ze dużo pali. Co moze byc przyczyną? cos słyszłąem ze moze świeca lać. Jak to sprawdzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A czemu tak niski bieg?? Taki mały agregat to ci pociągnie na 2H.

Dno zbiornika nie jest równe. Mogłeś miarkę ustawić nie w tym samym miejscu albo ciągnik stal pochyło.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaammil    0
Napisano (edytowany)

Ale to jest agregat taki ze z kultywator plus 2 wałki marki dziekan apollo 24. Ciężko było, a miarke ustawiłem dobrze specjalnie w takim rowku miedzy dwiema jakby żeberkami w zbiorniku. Jak wyjeżdżałem z domu było 7 cm a jak wróciłem było 5,6cm co daje nam (wg mojego przelicznika ze litr -0,4cm) 70mm :4mm=17,5l 56mm:4mm= 14 17,5-14=3,5l na 0,7mth to jest dużo.

PS: to sie sprawdza pod warunkiem ze bak nie jest pełny na maxa.

co na to powiecie?

 

Co do oleju to go nie przybywa wręcz ubywa bo cieknie z uszczelniacza;) ale to taki feler tych modeli

Edytowano przez kaammil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Już wyżej Ci mówiono, ze bak nie jest idealnym sześcianem i to mierzenie centymetrem nic nie da.

Tak możesz w kombajnie BIZON zrobić bo bak jest idealnie równy choć przy pełnym nieco się rozszerza na bok i oszukuje:).

Jak nie wiesz o co kaman to zdejmij sobie maskę i zobacz jak wygląda zbiornik. Nie jest płaski, ani nie jest "kwadratowy" czyli nie przypomina np: pudełka kartonowego.Jakby taki był to śmiało można centymetrem mierzyć objętość.

Zalej bak do pełna, wykonaj prace a potem ustaw go w tym samym miejscu i ponownie zalej do pełna. Tak się sprawdza spalanie.

 

Sprawdzałeś pompe i wtryski??

Swieca płomieniowa to wydatek 20 zł, można zmienić i sprawić. również zaślepić dopływ paliwa do świecy ( na filtrze paliwa zaślepić śróbką tam gdzie jest przewód od świecy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaammil    0

Ja wiem ze bak nei jest równy.. dltego pisałem ze to sie sprawdza tylko i wyłacznie wtedy kiedy nie jest pełny (jakieś 8cm od korka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kolego to wychodzi 5 litro na motogodzinę to co to za spalanie MAŁO sam piszesz że było ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaammil    0

5 litrów to mało? ja myślałem ze silnik perkinsa to bd palił max 3,5l no moze 4, ale wiecej to raczej nie..

 

Moze jestem nieco sceptyczny ale dlatego ze mam tez ruskiego, a władek na bronowaniu, sadzeniu, i walcowaniu hektara(dokładnie 1,1ha) grochu spalił 12 l, a ursus na SAMĄ TYLKO uprawe spalił 11l.

 

No jest naprawde w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Spalił ci dużo na ha bo za wolno jeździłeś.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaammil    0

No, ale jezdzac na nizszym biegu ciagnikowi jest lzej wiec powinien mniej palic.. czyz sie myle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Napisano (edytowany)

Mój MF-255 palił średnio 3.7 l na 1 godzine zegarkową przy siewie siewnikiem poznaniak 2.7 m, redlice stopkowe . Pomiar z pełnego baku i po pracy znowu do pełna, a nie jakieś tam cm. Jeśli chcesz w ten sposób mierzyć to spuść paliwo do pustego baku i po każdym wiaderku zapisz poziom paliwa w cm.

Możesz też wyprowadzić przewód zasilający z baku i przelew do zewnętrznego naczynia ( napełnionego paliwem) z podziałką i wtedy jak w laboratorium sobie sprawdzisz ile poszło i w jakim czasie.

Dojazd na działke max 10 min w obie strony, obszar zasiany około 5 ha. Gleba po agregacie uprawowym przygotowana do siewu.

Moim okiem to było spalanie nie duże i byłem zadowolony.

 

Ja wiem ze bak nei jest równy.. dltego pisałem ze to sie sprawdza tylko i wyłacznie wtedy kiedy nie jest pełny (jakieś 8cm od korka)

Mój MF-255 palił średnio 3.7 l na 1 godzine zegarkową przy siewie siewnikiem poznaniak 2.7 m, redlice stopkowe . Pomiar z pełnego baku i po pracy znowu do pełna, a nie jakieś tam cm. Jeśli chcesz w ten sposób mierzyć to spuść paliwo do pustego baku i po każdym wiaderku zapisz poziom paliwa w cm.

Możesz też wyprowadzić przewód zasilający z baku i przelew do zewnętrznego naczynia ( napełnionego paliwem) z podziałką i wtedy jak w laboratorium sobie sprawdzisz ile poszło i w jakim czasie.

Dojazd na działke max 10 min w obie strony, obszar zasiany około 5 ha. Gleba po agregacie uprawowym przygotowana do siewu.

Moim okiem to było spalanie nie duże i byłem zadowolony.

 

Silnik diesla pracuje najefektywniej w przedziale 70 - 85% obciązenia maksymalnego. Przeciążenie jak i nieobciążenie silnika skutkuje wzrostem zużycia paliwa.

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No, ale jezdzac na nizszym biegu ciagnikowi jest lzej wiec powinien mniej palic.. czyz sie myle?

Mylisz się. Prace wykonujesz na najwyższym mozliwie biegu. W jednostce czasu pali troche więcej ale nadrabiasz szybkością wykonanej pracy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

No, ale jezdzac na nizszym biegu ciagnikowi jest lzej wiec powinien mniej palic.. czyz sie myle?

Czyli jeżdżąc na 1L litr paliwa starczy ci na cały dzień??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaammil    0

Nie drogi Andrzeju chodzi mi o to ze róznica miedzy 4L a 1H jest globalna.. wiec alobo miałem do wyboru duszenei go na 1H na 1500 obr bo na wyzsze nei wejdze przy czym strasznei jęczał badź jazda na 4L co jest lzejsze dla silnika.. wiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Że jest duża różnica miedzy tymi biegami to doskonale wiem z własnego doświadczenia... Ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić żeby ci na 1H nie mógł poradzić agregatu 2,2m :huh: Zapuściłeś ten agregat na 25 cm czy co?


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaammil    0

nie no na 25 moze nie ale cięzko było;D

 

no a zapytam beszczelnie ile tb szanowny andrzeju plai max ten ursusik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Andrzejowi pewnie połowę mniej :D

 

To normalne spalanie :) A jak Ci spala w orce ? mój 3512 w 3x30 pługu na hektar płytkiej orki bierze około 12-13 litrów gdy oram pierwszym biegiem na obrotach 1600-1700 rpm , zas gdy orałem kiedyś 2 skibowym pługiem na pożądną głębokość (orka przedzimowa ) to na hektar i 20 litrów było mało czasem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie wiem ile pali bo się nie bawię w pomiary :D

Kiedyś orałem 3,15ha gdy było twardo to spalił i na po to powierzchnie około 55 l (przy czym na poprzeczniakach jest sporo jeżdżenia) . Pług 2 skibowy + wałek. Film jest na YT


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Spalanie kolo 5 litrów na godzinę zegarkową na ursusa 3512 przy dużym obciążeniu to nić dużego.Zapnij c360 do tej samej roboty i wrzuć mu 3 H to się zdziwisz ile w młóci ale przełącz na 2 H obroty kolo 2000 tysięcy i jest dobrze.Ale kto jeździ perkinsem na 1500 obrotów.Raz dwa go przegrzejesz w ciężkiej pracy albo wał urwiesz.Mój t 25 przy porządnym obciążeniu pług 2 2-3 klasa ziemi na biegu 2H obroty 1800 to 4,5 litra na godzinę zegarkową spalił a tak przy lekkich pracach 2-2,5 litra.A sadzenie ziemniaków to 10 litrów cały dzień oczywiście sadzarka zwykła nie automat.Więc morał taki żeby zrobić to i musi spalić w zależności od obciążenia.Ustaw dobrze agregat zbiornik do pełna i wtedy zrób robotę w polu i wtedy mierz ile spalił.A jeszcze jedno sprawdź wtryski

bo może leją i zawory bo mogą być ciasne :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj