Polecane posty

bartek35    0

OSM Gostyn cena za litr 1,26 białko 3,6 tłuszcz 4,1 ilość mleka dostarczanego w miesiącu 26293 litry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Suwałki Sudowia cena za litr 1.05zł :) białko 3,1 tłuszcz 3,7 dostarczone mleko 20500l. Jak poczytałem inne ceny to :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Skąd jesteś? Mlekpol na 1 września przyjmował dostawców, na trasie "Wiżajny" jest jeszcze sporo luzu w cysternie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Mlekovita 1,20 za litr odstawa 22,500 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Dokładnie, tylko że koło mnie to jeszcze z przyczepą leci :huh: Ciekaw jestem jaką ona ma pojemność i jaka pojemność ma przyczepa?? :) Samochód 23tyś ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Przyczepa chyba 12tys :) Czy we wrześniu jeździ w dni nieparzyste? W te dni biorą i u mnie

Chyba w nieparzyste bo dziś go widziałem :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Więc jeden telefon i możesz być dostawcą Mlekpolu. Jeśli chcesz to mogę zapytać kierowcę jak teraz wygląda sprawa przyjęć. Wyślij mi na PW gdzie mieszkasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

OSM Siedlce 3,1 białko 4,1 tłuszcz 3600 litrów Cena: 0,84zł brutto!! Złodziejstwo. Orientuje się ktoś ile OSM Korczew płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Mlekovita podwyżka podobno o 8 groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

Siedlce - podwyżka, mleko przy moich parametrach wyjdzie 0,96zł

:) Aż nie wierzę. Hochland jak na razie nic nie podnosi ale jak podniesie to trzyma cenę do końca. Lukasz5714 może to potwierdzić :) Wczoraj w TV podobno był jakiś program o facecie który kupił jałówki z zachodu zarażone i mleko oddaje do Radzynia Podlaskiego :)

 

znalazłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

Ja się tylko ze SPOMLEKU śmieję że facet niezłą reklamę im zrobił :) Właśnie przed chwilą się dowiedziałem od taty że pierwsze 2 lata to on nam qq siał. 8km ode mnie. Nie raz przejeżdżałem koło jego podwórka. W sianokiszonkach to dziury że talerze by włożył :) Największy dostawca mleka ze wsi Jakusze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

A ja dodam że nie daleko pada jabłko od jabłoni. Niby Pan Bajko miał zaprowadzić porządek (tak się tym szczycił że będzie płacił lepiej rolnikom-a jest tak samo, na samym początku wymogi od razu podnieśli że niby mleko które było wcześniej to gnój) po Panu Skomrze, a sam tak umoczył :) . Jeden kręcił to ten drugi mu zazdrościł i go wykopali i sam zaczął kręcić- a niby taki uczciwy

W spomleku to jedna wielka ściema niby badania robią ale jeśli mleko ma ponad normę komórek lub bakterii i tak idzie do jednej cysterny tylko że rolnikowi obetną te 10gr do litra a swoje produkty i tak zrobią za tą samą kasę i z tego mleka- ale pewnie tak jest w innych spółdzielniach też :)

Jedno mnie zastanawia co Spomlek zrobił temu gospodarzowi że posuną się do tak radykalnego kroku?! Przecież mleko i tak od niego brali

 

P.S najlepiej moja mama jak widziała reportaż to od razu powiedziała że ale te krowy usr.... nic dziwnego że maja komórki (a w szczególności ta co ja przeddajał na posadzkę- ta to miała zapalenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

SPOMLEK to druga zaraz po Hochlandzie a nawet firma konkurencyjna jeśli chodzi o oferowane ceny w naszym regionie. Mnie to tylko dziwi trochę że rolnikowi obetną za komórki ale mleko bez komórek im nie zakiśnie :) . Tylko jakoś sztucznie zrobią z tego ser. Oni powinni dopłacać za komórki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Tylko 10 gr za mleko nie w klasie ekstra. W OSM Garwolin ostatnio zmienili i z 20 30 gr maja zabierać z litra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Cennik mleka w OSM Łowicz obowiązujący od 1 sierpnia dla członków mleczarni (dla nie członków ceny są niższe o kilka groszy)

 

za jednostkę białka 0,17 zł

za jednostkę tłuszczu 0,05 zł

 

Dopłaty do litra za wielkość dostawy

do 3 tys. litrów - 0,12 zł

od 3 do 5 tys. litró - 0,13 zł

od 5 do 7 tys. litrów - 0,14 zł

od 7 do 10 tys. litrów - 0,15 zł

od 10 do 20 tys. litrów - 0,18 zł

od 20 do 30 tys. litrów - 0,23 zł

powyżej 30 tys. litrów miesięcznie - 0,26 zł

 

Dopłaty do litra mleka za:

schłodzenie we własnym gospodarstwie powyżej 40 litrów dziennie w miesiącu XI-IV - 0,06 zł

schłodzenie we własnym gospodarstwie powyżej 60 litrów dziennie w miesiącu V-X - 0,06 zł

za kontrolę użytkowości 0,02 zł

dopłata miesięczna 0,15 zł

 

Potracenie za fałszowanie mleka wodą lub substancjami stymulującymi lub hamujacymi - 0,50 zł do litra

 

Co ceny mlek adolicza się 6% VAT lub 3% jeśli ktoś jest na opodatkowaniu na zasadach ogólnych


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj