Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kabus55    55

Ale oczywiście naszych postów w Agrobiznesie nie pokażą bo po co... Taki świniarz czy inny rolnik lub nawet miastowy myślą sobie jaki to raj mają ci co krowy hodują, a miastowy już kalkuluje ile to za tą dopłatę nad morzem można siedzieć...

Nie narzekaj, bo nikt z was do produkcji mleka nie dopłaca bo jeśli by tak było to byście zmniejszali hodowle tak jak to robią hodowcy świń (a nie świniarze) kiedy musza dopłacać a nie zwiekszali hodowle tak jak to robią hodowcy krów i tłumaczą się, że to jedyny sposób na zachowanie opłacalności, bardzo ciekawy wniosek. A z opłacalnością też chyba nie jest tak żle bo mam kilku znajomych którzy produkują mleko i w czasie tzw. kryzysu w branży potrafili ziemię po 20 tys. zł za ha kupować nowe maszyny, stawiać nowe budynki i do tego jeszcze przecież producenci mleka dostali rekompensaty, za niską cenę skupu, ciekawe kto taką rekompensate da hodowcy świń kiedy w skupie ceny wynosiły 2,8-3,0 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

Kolega Daniel dobrze gada.

Jak u ciebie hodowcy się zadeklarowali że np złożyli wniosek na prow to musieli kupować maszyny a jak dostali zwrot to zaczęli stawić budynki bo raczej były im potrzebne i kupowali ziemie bo mieli na to pieniądze ze zwrotu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dostałem 600zł rekompensaty kolego.... To że budują nie znaczy że mają kase... Kredyty. Wiele osób brało wcześniej na rozwój, cena mleka spadła więc musieli powiększać stado aby zachować zyski czyli kolejny kredyt bo się samo nie powiększy. Ciekawy wniosek Ci wytłumaczę np: na 1 krowie miesięcznie mam 100zł zysku, aby przeżyć potrzebuje 1000zł więc trzymam 10 sztuk. Cena mleka spadła u mnie z 1,4zł na 0,8zł Czyli zamiast 100zł mam 50 więc aby przeżyć muszę mieć 20krów. Rozumiesz? (dane przykładowe)

Koleś postawił oborę na kredyt na 80 sztuk i stawi drugą na kolejne 80 bo nie ma jak spłacić kredytu.

Porównaj pracochłonność w obu produkcjach. Ciebie cielenie, i dojenie 2x dziennie nie obchodzi. Lochę wsadzasz w kojec i po sprawie. Tucznikowi paszę w karmik i świnia zadowolona. Siejesz zboże i tyle w temacie "pasze" kiszonek 3x w roku nie robisz, każdej belki nie przewracasz po 7 razy. 100 sztuk świn jedna osoba obskoczy. To że wam nie płaca to nie moja wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

Mlekpol Grajewo

Cena za litr 1.29 tłuszcz 3.8 i białko 3.2, w ciągu miesiąca oddane 16 tys. mleka. :)

 

A jakiś cennik możesz pokazać albo fakturę?? bo rozmawiałem z dość dużym dostawcą (ponad 50tys miesięcznie) i mówił że 1,20 średnio płacą, rozważał przejście gdzieś indziej ale te umowy.... ;P


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

Dostałem 600zł rekompensaty kolego.... To że budują nie znaczy że mają kase... Kredyty. Wiele osób brało wcześniej na rozwój, cena mleka spadła więc musieli powiększać stado aby zachować zyski czyli kolejny kredyt bo się samo nie powiększy. Ciekawy wniosek Ci wytłumaczę np: na 1 krowie miesięcznie mam 100zł zysku, aby przeżyć potrzebuje 1000zł więc trzymam 10 sztuk. Cena mleka spadła u mnie z 1,4zł na 0,8zł Czyli zamiast 100zł mam 50 więc aby przeżyć muszę mieć 20krów. Rozumiesz? (dane przykładowe)

Koleś postawił oborę na kredyt na 80 sztuk i stawi drugą na kolejne 80 bo nie ma jak spłacić kredytu.

Porównaj pracochłonność w obu produkcjach. Ciebie cielenie, i dojenie 2x dziennie nie obchodzi. Lochę wsadzasz w kojec i po sprawie. Tucznikowi paszę w karmik i świnia zadowolona. Siejesz zboże i tyle w temacie "pasze" kiszonek 3x w roku nie robisz, każdej belki nie przewracasz po 7 razy. 100 sztuk świn jedna osoba obskoczy. To że wam nie płaca to nie moja wina.

Dobra co do dopłat to moge się zgodzić faktycznie nie byłem zorienowany ile wynoszą, ale ciąglę słyszałem jak była niska cena że hodowcy musza dokładać do produkcji, to po co ja się pyam pchać się w kredyty, kupować krowy i dokładać jeszcze więcej, jak była niska cena na tuczniki to pogłowie spadło do najniższego poziomu od kilkunastu lat nikt nie zwiekszał produkcji żeby dokładać jeszcze więcej, a z twojego postu wnioskuje że jak cena spadła o połowę to podwoiłeś hodowlę aby zachować tzw. płynność finansową, lub standard życia, czyli nie dokładasz do hodowli tylko zyski masz mniejsze, czyli jesli zostawisz te 20 krów a cena wzrośnie to twoje zyski sporo wzrosną, czego nie można powiedzieć o tucznikach bo w tej produkcji dość często trzeba naprawdę do hodowli dokładać, nikt się nie martwi tym że przetwórcy sprowadzają jakieś odpady z zachodu po wyższej cenie. A jeszcze powiem tylko że mam kumpla który kupił w czasie niskich cen nowy ciągnik za gotówkę. A co do pracy to rzeczywiście mogę się zgodzić że przy krowach tej pracy jest więcej, ale mechanizacja też jest coraz wieksza, więc nie jest aż tak tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

To że kupił ciągnik akurat w czasie kryzysu to nie znaczy że te pieniądze zdobył w czasie 2 miesięcy. Zbierał kasę na niego przez długi czas a że akurat wtedy nadszedł kryzys w mleczarstwie to nie znaczy że stracił cały swój dorobek. Po prostu uzbierał kasę i go kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@kubus55 w świniach jak zmniejszysz pogłowie to możesz bez większych utrudnień je zwiększyć w następnym sezonie, z krowami tak nie jest, zmniejszysz pogłowie to musisz sprzedać kwotę mleczną abo ci ją zbiorą, a zwiększyć ponownie to też jest ogromny koszt bo te krowy co się sprzedało trzeba kupić a to nie mały wydatek i do tego jeszcze kwota mleczna której już nie masz

 

i nie oszukujmy się przy cenie ok 1zł jeszcze coś zostaje z tej produkcji może nie wiele ale jeszcze jest się do przodu, o braku opłacalności to można mówić jak cena spadnie poniżej 90gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

A widzisz ludzie z małych rzeczy potrafią się cieszyć :):) a ja jestem taki pazera :) i jak w kryzysie miałem po 93 gr w najgorszym miesiącu to już mnie szlag trafiał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurpiak    0

W kryzysie najniższą cenę miałem 58gr za litr mleka a przez długi czas po 60 kilka. Wtedy oddawałem do Ostrołęki. Obliczyłem w/g cen skupu lepszych mleczarni że straciłem ok.20 tyś zł w ciągu roku.Teraz dostałem 500 zł tzw.rekompensaty. Czysty interes. No ale rolnikom oczywiście dają. A tak naprawdę to wszyscy jedziemy na tym samym wózku, czy to producent mleka, świń, marchwi lub zboża. Zapłacą w skupie tyle aby wyjść na plus, duży plus bo im musi się opłacać, nam niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita oddział Kurpie w Baranowie w cenniku na wrzesień będzie premia, podniesiona z 0,17zł na 0,20zł. Kurpiak a u ciebie ile podnieśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

A więc tak, nie wiem jaka będzie cena za sierpień bo jeszcze nie mam faktury ale za czerwiec i lipiec zamieszczam cennik

cennik mleka w OSM Łowicz obowiązujący od 1 czerwca dla członków mleczarni (dla nie członków ceny są niższe o kilka groszy)

 

za jednostkę białka 0,17 zł

za jednostkę tłuszczu 0,05 zł

 

dopłaty do litra za wielkośc dostawy

do 3 tys. litrów - 0,12 zł

od 3 do 5 tys. litró - 0,13 zł

od 5 do 7 tys. litrów - 0,14 zł

od 7 do 10 tys. litrów - 0,15 zł

od 10 do 20 tys. litrów - 0,18 zł

od 20 do 30 tys. litrów - 0,23 zł

powyżej 30 tys. litrów miesięcznie - 0,26 zł

 

dopłaty do litra mleka za:

schłodzenie we własnym gospodarstwie powyżej 40 litrów dziennie w miesiącu XI-IV - 0,06 zł

schłodzenie we własnym gospodarstwie powyżej 60 litrów dziennie w miesiącu V-X - 0,06 zł

za kontrolę użytkowości 0,02 zł

dopłata miesięczna 0,10 zł

 

potracenie za fałszowanie mleka wodą lub substancjami stymulującymi lub hamujacymi - 0,50 zł do litra

 

co ceny mlek adolicza się 6% VAT lub 3% jesli ktoś jest na opodatkowaniu na zaqsdach ogólnych

 

tak więc przykładowe wyliczenie dla mleka o paramterach 3,3 % białko i 4,5 % tłuszcz przy dostawie 10 tys. litrów:

0,17 x 3,3 + 0,05 x 4,5 + 0,18 + 0,06 + 0,10=0,561+0,225+0,34 to w przybliżeniu 1,13zł za litr netto

 

a właśnie się dowiedziałem że za sierpień podwyżka 5 gr czyli 1,18 netto


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

W Mlekpolu za nie schłodzone mleko potrącają a nie dopłacają za schłodzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

@danielhaker jeśli chłodzisz u siebie w zbiorniku jest inna dopłata, jeśli u kogoś w punkcie zbiorczym jest inna dopłata i inna jeśli prowadzisz w swoim gospodarstwie stację schładzania


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj