sza86

Pronar 1025A ładowanie

Polecane posty

sza86    0

Witam jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość.

Mam dwa problemy:

Pierwszy - Brak ładowania czy w tym alternatorze wymagane jest wzbudzenie (są trzy przewody gruby czerwony to raczej ładowanie cienki czarny raczej masa oraz czerwony z paskiem niebieskim wzbudzenie? Jeśli tak to powinno występować na nim napięcie a go nie ma)

Drugi - Mam prawdopodobnie zwarcie na obwodzie górnego lewego bezpiecznika i nie wiem od czego jest.

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

Witam , gdzies ze 2 tyg temu przeczytalem o tym problemie z ladowaniem w pronarze i wlasnie goscio mial problem z przepalającym sie bezpiecznikiem... , zobacz u siebie ten bezpiecznik , on jest wlasnie od ladowania akumulatora (niewiem dolkladnie , tak pisalo w artykule...)

 

 

Ps: mialem kiedys mtz 82 z mała kabina 4x4 , bylem zadowolony...:) super sprzet, te nowsze pewnie fajniejsze...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sza86    0

Czy ładowanie (wzbudzenie) idzie przez ten bezpiecznik? i co jeszcze przez niego może iść (wiem, że prawdopodobnie wycieraczki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

Wiecej chyba ci niemoge pomóc bo niemam pojecia co tam jest podłączone... :D

moze zobacz w katalogu albo w instrukcji obslugi ciągnika, jak niemasz to poszukaj w wersji elektronicznej... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

to standard dokładnie nie pamiętam ale umnie też sie przepalaja niemasz ładowania hmmmm jest opcja że ci może padł alternator u mnie często lecą obecnie mam ciągnik na warsztacie bez ładowania tu w nich metodą prub i błedów dochodziliśmy powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas02
      Witam po wymianie szczotek z regulatorem w mojej Proximie 85 wróciło ładowanie i po czasie mam teraz problem. Licznik przestal działać kontrolka ładowania ledwo świeci ciagnik nie ładuje, dodatkowo zauważyłem gdy wyciągałem alternator i montowałem spowrotem gdy dotykał mocowania to jakby iskrzył na obudowie 
    • Przez emtecc
      Witam Mam w kombajnie zamontowany (Kiedyś była prądnica) alternator A124n. Alternator z fiata 125 Z tego co mi się wydaje to 9cio diodowy. Jest przy nim dokręcony regulator. Nie wiem jakie ma oznaczenie bo symbole wytarte. Dla pewności dodam zdjęcie czy połączenie do alternatora jest poprawne. Włożyłem nowy akumulator i postanowiłem spr czy z ładowaniem wszystko w porządku. Okazało się, że napięcie ładowania rośnie powyżej 14.4 V na niskich obrotach. Gdy zwiększę obroty przelatuje 17V. Stanowczo za dużo. Czy przy zmianie z prądnicy na alternator należy wprowadzić jakieś modyfikacje w instalacji auta?
    • Przez pele19
      Witam!
      Mam taki mały problem w swoim malczyku a dokładnie padł mi alternator który juz nie nadaje sie do regeneracji.
      Był w ciągniku od nowości i już wszystko się powycierało, wymiana szczotek, regulatora nic juz nie pomaga więc pora kupic nowy!
      A teraz pytanie jaki ?
    • Przez Adamo90
      Potrzebuję schemat instalacji elektrycznej w ursusie 5714. W internecie nie mogę znaleźć. Może ktoś ma? Był bym wdzięczny. 
    • Przez Johnderre
      Witam, po zapaleniu ciągnika świeci się kontrolka ładowania, gaśnie dopiero po solidnym przegazowaniu i wtedy zapala się kontrolka stop. Podczas jazdy kontrolka STOP czasami gaśnie, chwilę później znów się zapala albo miga. Czy to jest normalne że kontrolka gaśnie dopiero po solidnym przygazowaniu? Gdy ładowanie się świeci stop się nie świeci, czy to problem Alternatorem?  Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj