fendt12

Claas Variant 280 RC

Polecane posty

fendt12    0

Witam, potrzebuje informacji o danych technicznych prasy Claas Variant 280 RC.

Głównie chodzi mi o zapotrzebowanie mocy. Ale większa ilość informacji też na pewno się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FENDT98ful    0

Do takiej prasy to min. 80 km mocy ja sam takiej używam i prasuję 86 km i idzie dość szybko , jest prosta w obsłudze i bezawaryjna ja z mojej jestem zadowolony i polecam tobie też.

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

www.youtube.com/user/FENDT98ful?feature=mhum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

bez noży in 90KM

z nożami min 100Km wg instrukcji obsługi w której jest więcej informacji a których nie chce mi się teraz przepisywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek3085    0

Przewiduje w najbliższym czasie zakup claasa 280. Chodzi mi o ogólne opinie, oraz co jest w tych prasach słabsze(typu łożysko czy coś takiego) na co warto zwrócić uwagę szczególnie przed sezonem. Jeśli ktoś miał z taką prasą do czynienia to niech poda orientacyjne masy snopków, chodzi mi ogólnie o słomę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chcialbym sie podlaczyc do tematu poniewaz mam na oku pare belarek claas variant 280 i 260 z nozami lub tylko z rotorami wszystkie w niemczech. mialem juz kilka belarek roznych krone 1250 combi pack claasy 46 z nozami i zwykle lecz chce zakupic taka poniewaz chce miec belarke pasowa ktora mozna robic roznej srednicy bele. czym roznia sie belarki 260 i 280 .prosze o opinie zalezy mi na czasie wiec prosze o szybkie odp poniewaz bylem w niemczech tydzien temu i ogladalem je i chyba w niedziele znowu pojade jesli sie zdecyduje to kupie jakas .

 

ps. czy podczas belowania claasem 260 lub 280 mozna pod koniec dobijania beli opuscic noze w celu azeby odciazyc traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Widzę że kolega nie ma za wiele pojęcia o prasach pasowych.

W pasówkach nie ma żadnego dobijania, od początku (albo od końca miękkiego rdzenia) do końca beli zbija się z takim samym ciśnieniem. Obciążenie jest praktycznie takie samo cały czas , ale o wiele mniejsze niż w stałokomorówkach. Ale nie ma co ukrywać że prasy pasowe są bardziej wymagające i skomplikowane. O opuszczaniu i podnoszeniu noży zapomnij bo nie ma takiej potrzeby i możliwości.

260 - bele do 150cm,

280 - bele do 170cm.

 

Słaba strona możliwości uszkodzenia pasów przez niedoświadczonego operatora.

Edytowano przez jankris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pojecie o prasach pasowych tylko tak napisalem porostu uzylem niedpowiednich slow. jak mozna uszkodzic pasy? bo mi sie wydaje wtedy kiedy material jest zbyt mokry i zbyt duze bele chcemy robic no to kazda prasa nie wytrzyma walkowa czy lancuchowa.no chyba ze pasy sa spartniale .w claasie jakie powinny byc orginalne pasy gladkie czy jakis wzor na pasie np w romby.

to te belarki roznia sie maksymalna wielkoscia zrobionego balota a co za tym idzie waga pustej maszyny czy czyms jeszcze? ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Wielkość beli nie ma nic wspólnego z uszkodzenie.

Do uszkodzenia może dojść najczęściej na początku beli jeśli siano jest ąsko ograbione a operator się zagapi i nazbiera jedną stronę lub środkiem więzej, może rozsunąć pasy lub je obrócić, a wtedy amen.

Jeśli zbiera się bardzo mokry materiał można maszynę pozaklejać na wałkach i w szczelinach i amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie trawe grabimy grabiarka karuzelowa deutz-fahr o szer rob 4,60 takze malych walkow to ona nie grabi bo 2 przejazdy i walek jest zrobiony z 9m to czasami na pierwszy pokos to pod traktor sie ni mieszcza.

ile koni do tej belarki potrzeba przy belowaniu z wlaczonyymi nozami w sianokiszonce bo przy slomie to mniej trzeba napewno .

masz taka belarke jankris ?napisz na co zwrocic uwage przy ogladaniu takich belarek. narazie jeszcze nie wyjezdzam do niemiec bo spraw mam duzo ale lada dzien pojade . takze jesli mozesz jankris to napisz cos o tych belarkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj