Moriss97

Która kosiarke dyskowa wybrać ? pomocy

Polecane posty

Moriss97    0

Witam 

Mam problem przy wyborze kosiarki która by się najlepiej sprawdziła ? Mam 3 na oku i nwm co wybrać wiem mniej wiecej co im dolega oglądałem jedena była uruchamiana. Pytanie jak z częściami i serwisem, etc.  fotki wstawie podglądowe co by każdy wiedział o jaki model chodzi 

Samasz kt 300 20011 r. - napewno uszczelniacze i łożyska po sezonie chyba i na dwóch pierwszych dyskach nożyki nachodzą - i nwmco tu nie gra. cetralnie zawieszana na 1000 obrotów wałek - skrzyniowa , od rolnika od nowosći u jednego właściciela. 

fella sm 320 - od handlarza z niemiec , na paski , 540 wałek,lekkie luzy na ostatnim a tak sztywna, nwm jak z wyciekami bo nwm. starszy model widać  ale 3 m ma 

kverneland taarup 2528 - 2,8m, skrzyniowana 540 wałek. od rolnika ale drugi właściciel , luzy na 3 dyskach odczuwalne góra dół - na przyszłosć  łożyska i uszczelniacze tak samo, cetralnie zaweszana składana do tyłu.

I nwm sam co wziąć zależy od kasy też ale ,,,, i wagę bo samaszka 1 tone a tamte zawsze lżejsze . i te obroty  na wom.. nwm która lepsze. 

kverneland-taarup-2528-h-2532-h-2540-h-width500-2.jpg

Przechwytywanie.JPG

44757178_1714421366_953.jpg

images.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1659

Moge ci polecić felle kosiarka dość lekka i spokojnie daje dare na paski że na bocznym zawieszeniu też nie widzę w tym problemu bo ładnie rowno kosi , a na samasza nawet bym nie patrzył bo nawet części kupisz taniej do zsvhodniej niż do samasza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moriss97    0
2 godziny temu, robert1226 napisał:

Moge ci polecić felle kosiarka dość lekka i spokojnie daje dare na paski że na bocznym zawieszeniu też nie widzę w tym problemu bo ładnie rowno kosi , a na samasza nawet bym nie patrzył bo nawet części kupisz taniej do zsvhodniej niż do samasza .

tak też myślałem lecz jedno mnie martwi że do felli nie znajde już części bo to stary model nawet nwm który rok produkcji napewno 199któryś. a ona od handlarza jest i drugi rok tam stoi . ale dzięki za poradę, włąsnie sprawdzałem części do samaszki to są kosmiczne wg mnie. jak na taki sprzęt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1659

Fela jest ciągle w produkcji tylko teraz to fendt , mam taką z 2021 roku i jest identyczna jak ta na zdjęciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moriss97    0
5 minut temu, robert1226 napisał:

Fela jest ciągle w produkcji tylko teraz to fendt , mam taką z 2021 roku i jest identyczna jak ta na zdjęciu.

CZYLI nie jako xzesci powinny pasować od nowoszych tak myślę..okm jeszcze raz dzięki za poradę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2406

miałem felle , i nie chcę już nawet na to spoglądać, samasz ciezki części drogie, kvernelanda nie znam, rozejrzyj się lepiej bo sa lepsze firmy kosiarek


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    430

felle unikaj, z nowych nawet są niezadowoleni. Ja kupiłem w poprzednim sezonie starą Krone na przekładni, oznaczenia 403, ale to raczej 323, bo tylko 8 dysków. lekka i lekko chodzi. Jedynie odpowietrznik mam do wymiany na końcu listwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moriss97    0
23 minuty temu, Fendt308lsa napisał:

felle unikaj, z nowych nawet są niezadowoleni. Ja kupiłem w poprzednim sezonie starą Krone na przekładni, oznaczenia 403, ale to raczej 323, bo tylko 8 dysków. lekka i lekko chodzi. Jedynie odpowietrznik mam do wymiany na końcu listwy.

Ciekawe. Dzięki za unfo ale u mnie guezko w okolicy za krone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1659

Na używana to raczej na stan patrz nie na markę,  bo tu jest to samo co z ciągnikami i samochodami se miłośnicy marki i bez uzasadnienia będą ci swoją ukochana markę wychwalać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moriss97    0
1 godzinę temu, robert1226 napisał:

Na używana to raczej na stan patrz nie na markę,  bo tu jest to samo co z ciągnikami i samochodami se miłośnicy marki i bez uzasadnienia będą ci swoją ukochana markę wychwalać. 

Tak tak. Dokładnie Dokładnie to jak ciągnika szukałem używanego km zrobionych 1,5tys. Aa 8 zanim ten który M soe trafił. I zawsze coś soe znajdzie do zrobienia. A ta samaszke vo mam na oku to dobrze bo mam katalog części etc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moriss97    0
38 minut temu, radekz200 napisał:

a nie chcesz samasza 2.2?

Za mala dla mnie ..najmniej 2,8 potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6959
Przed chwilą, Moriss97 napisał:

Za mala dla mnie ..najmniej 2,8 potrzebuje.

to bierz nową sambę za 30 tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikos22    4

Posiadam taarup 2528; wymieniłem łożyska na 1 i na 3 dysku i jestem mega zadowolony. Pracowała pewnie na zachodzie, ale po kołach zębatych tego nie widać, grube i solidne także nie ma opcji żeby coś się zadziało, przeskoczyło. Podstawa żeby wałek przekazujący napęd z 1 przekładni na drugą był oryginalny (u mnie sprzęgło jest po obu stronach, po odpuszczeniu gazu nie zwalnia razem z ciągnikiem- wolnobieżka w środku), nie może być zwykły sztywny bo coś się rozleci, najpewniej wałek. Trawa jaka by nie była idzie jak wściekła, nie ma problemu z palącymi się paskami, przekładnie robią robotę. Centralne zawieszenie ok, denerwuje przy uwrociach, bo unosimy podnośnik, a w kosiarkach z zawieszeniem bocznym samą listwę, ale nadrabia solidną konstrukcją. Nie zamieniłbym na inną, ewentualnie tej samej marki szerszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moriss97    0
1 godzinę temu, Mikos22 napisał:

Posiadam taarup 2528; wymieniłem łożyska na 1 i na 3 dysku i jestem mega zadowolony. Pracowała pewnie na zachodzie, ale po kołach zębatych tego nie widać, grube i solidne także nie ma opcji żeby coś się zadziało, przeskoczyło. Podstawa żeby wałek przekazujący napęd z 1 przekładni na drugą był oryginalny (u mnie sprzęgło jest po obu stronach, po odpuszczeniu gazu nie zwalnia razem z ciągnikiem- wolnobieżka w środku), nie może być zwykły sztywny bo coś się rozleci, najpewniej wałek. Trawa jaka by nie była idzie jak wściekła, nie ma problemu z palącymi się paskami, przekładnie robią robotę. Centralne zawieszenie ok, denerwuje przy uwrociach, bo unosimy podnośnik, a w kosiarkach z zawieszeniem bocznym samą listwę, ale nadrabia solidną konstrukcją. Nie zamieniłbym na inną, ewentualnie tej samej marki szerszą.

Dzięki mega za wyczerpującą odpowiedź. Właśniemi sie ta kvernelandka podoba a luzy ma na przed ostatnim 2 i 1 dysku widać na obrotach jak góra dół chodzą . A jak z częściami nanecie widziałem że są ale mało dostępne. a katalog części czy cos >? nie widzę

I też jak wygląda sprawa z wymianą nży na necie widzę śruby normalne zakręcane. a właściciel mówi o jakiś kapturkach co trzeba sobie na zapas dotoczyć 

po trzecie niemogę znalęść tabliczki  - nwm ile waży etc, 

7 godzin temu, radekz200 napisał:

to bierz nową sambę za 30 tys 

Wiadomo nowa najlepsza ale jak to na gospo są pilniejsze sprawy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikos22    4

Kwestia części.. W sumie tam nie ma się co zepsuć.. Łożyska dostępne od ręki, dyski również, ale to już musi naprawdę trafić w dobry głaz żeby pękł, śruby... żadne kapturki, to są klasyczne śruby 12 z zatoczeniami na nóż dostępne przez neta czy w sklepach rolniczych, wymiana banalna, nr katalogowy KT56403100. Katalog jest dostępny online ze strony producenta; odnośnie wagi, 650-700kg, zerkne na czasie na tabliczkę to poprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moriss97    0
56 minut temu, Mikos22 napisał:

Kwestia części.. W sumie tam nie ma się co zepsuć.. Łożyska dostępne od ręki, dyski również, ale to już musi naprawdę trafić w dobry głaz żeby pękł, śruby... żadne kapturki, to są klasyczne śruby 12 z zatoczeniami na nóż dostępne przez neta czy w sklepach rolniczych, wymiana banalna, nr katalogowy KT56403100. Katalog jest dostępny online ze strony producenta; odnośnie wagi, 650-700kg, zerkne na czasie na tabliczkę to poprawie.

Super. Dzięki będę myślał. Jeśli w tamtej jest wszsytko oryginalne bo tego nwm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikos22    4
Moriss97 napisał:

56 minut temu, Mikos22 napisał: Kwestia części.. W sumie tam nie ma się co zepsuć.. Łożyska dostępne od ręki, dyski również, ale to już musi naprawdę trafić w dobry głaz żeby pękł, śruby... żadne kapturki, to są klasyczne śruby 12 z zatoczeniami na nóż dostępne przez neta czy w sklepach rolniczych, wymiana banalna, nr katalogowy KT56403100. Katalog jest dostępny online ze strony producenta; odnośnie wagi, 650-700kg, zerkne na czasie na tabliczkę to poprawie. Super. Dzięki będę myślał. Jeśli w tamtej jest wszsytko oryginalne bo tego nwm Trzeba podejść na chłodno. Stan techniczny przede wszystkim, popatrzeć czy nie była spawana, w jakim stanie jest sama listwa, ślizgi, czy jest olej w listwie, w przekładniach, posłuchać jak to chodzi, czy nic nie zgrzyta, czy noże nie haczą o siebie, jeśli jest w dobrym stanie to pochodzi lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moriss97    0
37 minut temu, Mikos22 napisał:

 

Ok. Rozumiem. No tak grunt żeby technicznie hulała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TwisterTV
      Mam takie kosiarki na oku.
      https://www.olx.pl/d/oferta/kosiarka-bijakowa-wom-mulczer-rozdrabniacz-0-95-1-15-1-35-1-55-CID757-IDZLfb2.html
      https://www.olx.pl/d/oferta/nowa-kosiarka-bijakowa-ogrodowa-mulczer-noze-mlotki-CID628-IDZDLYQ.html
      https://www.olx.pl/d/oferta/mulczer-kosiarka-bijakowa-95cm-115cm-135cm-155cm-na-mlotkach-z-wom-CID757-IDZI797.html
       
      Jest ktoś w stanie powiedzieć o nich więcej? Czy są warte swojej ceny? 
       
      Tak dla określenia gdzie bym używał ich to na łąkach blisko lasu oraz w chaszczach.
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Kto162
      Witam serdecznie wszystkich tutaj. Mam dość nie typowe pytanie. Czy mając reduktor zębaty 1 : 20,3 albo 1:50 uda mi się napędzić kosiarka rotacyjna? WOM obroty minimalna wartość poniżej 540 w razie potrzeby mam większe reduktory i silniki. Ale pilnować muszę Prąd ampery. Wkrętarki akumulatorowe z biedronki mam na 30 Nm siła duża do uruchomienia sprzęgła. Silnik szeregowy ten 300W ma może 20Nm jak nie więcej. Bo ciężko jest go zatrzymać wirnik przed włączeniem i utrzymanie wirnika. Dlatego też stosuję silniki 260W i 300W na 250V AC max. DC 240V max. Jestem w budowie napędu kosiarki rotacyjnej za pomocą pasa wielorowkowego bo innego nie ma fajnego. Miękkie i gumowe... O dużej średnicy... 
    • Przez Wilkuu
      Cześć
       
      Chciałbym się dowiedzieć jaką kosiarkę najlepiej kupić, i z którą poradzi sobie poczciwy "ciapek". Mam zamiar kupić ją w sezonie zimowym, a od wiosny startować z hodowlą królików. Aktualnie przeglądając oferty wpadła mi w gust kosiarka Famarol słupsk 1,65m. Macie jakieś doświadczenia z nią? Potrzebuje niewielkiej kosiarki, skosić 50a łąki. Co do ceny max mogę wyłożyć na ten czas 2 tyś
    • Przez Mariuszjat
      Witam.
      Mam już słabe pękające tarcze, dyski, nożyk montowany na śrubę z nakrętką w kosiarce lely optimo. Zamówiłem na smarta nowy dysk do sprawdzenia z innego modelu o prawie identycznych wymiarach, montowany nożyk na bolec tak zwane szybka wymiana. 
      Ktoś robił taką podmiankę dysków, będzie pasowało jak wszystkie wymienię? bo przy przymierzaniu zauważyłem że nożyk będzie lekko niżej przy listwie tnącej ale nie dotyka listwy ani ten bolczyk jest jeszcze 3-4mm luzu do listwy, a jak wyjdzie w praktyce to chyba dopiero dowiem się wymienię wszystkie i sprawdzę przy koszeniu. Chyba że ktoś już taką podmiankę robił z innego modelu i ma obeznany temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj