przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Elekt20    3

Ja miałem obie odmiany w tym roku vinetto w tamtym serafino . Porównywalne ogólnie ale wydawało mi się ze lepiej się krzewi i ziarno jest grubsze w vinetto. W serafino było dużo ziarna ale takie igiełki ale co do ogólnego plonu to porównywalnie co do chorób to obie odmiany zdrowe 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie co zrobić z taką ilością sieczki, dodam że chciałbym też rozsypac wapno weglanowe. 

DSC_0367.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrzu2    48
15 minut temu, red83 napisał:

Panowie co zrobić z taką ilością sieczki, dodam że chciałbym też rozsypac wapno weglanowe. 

DSC_0367.JPG

Popryskaj mocznikiem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy takiej suszy, to ile azotu mam dać? I co z wapnem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Serafino 6 t (lV) 6,6(lll-lV) z ha wazone i leżalo

Rubin srednio ok 4.5 z 11ha nie wazone


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz160    10
44 minuty temu, red83 napisał:

Panowie co zrobić z taką ilością sieczki, dodam że chciałbym też rozsypac wapno weglanowe. 

DSC_0367.JPG

Jak bym widział swoje niedzielne koszenie. Żytko wyglądało podobnie. Bizonik męczył się niemiłosiernie :-(. Wyszło po 2 godziny na wykoszenie 1 hektara. Binntto dało średnio 5,3t/ha. Jakie stężenie mocznika proponujecie na tak dużą ilość ściętej słomy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tutaj na zdjęciu Serafino. TC 56 jęczal jakby miał paść silnik. Ktoś ma doświadczenie z preparatami typu Słomex? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubapatoka    1

W tamtym roku dawałem Bactim + Słomex. Koszt nie jest wielki. Może efekt jest ale u mnie go nie widać, chyba przez niskie pH. Wapno to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozsieje chyba 3,5t węglan na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Jak dajesz wapno to chyba azotu już nie trzeba, tak gdzieś wyczytałem i ja tak robię jak idzie wapno to bez azotu na słomę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skoszone dankowskie. Ziarno bardzo drobne Ale i tak koło 5 ton z ha wychodzi więc jestem bardzo zadowolony. Ale będzie trzeba się przerzucić na hybryda bo dużo wyległo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
58 minut temu, Radek88 napisał:

Jak dajesz wapno to chyba azotu już nie trzeba, tak gdzieś wyczytałem i ja tak robię jak idzie wapno to bez azotu na słomę

To tak zrobię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Gattano IV-V 7 ton, Vinetto IV-VI - 6,5 Tony, Performer V-VI 5,5 tony. Słomy z 4 ha - 123 bele 120 New Holland trzeszczał jak kosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
1 godzinę temu, silny84 napisał:

Gattano IV-V 7 ton, Vinetto IV-VI - 6,5 Tony, Performer V-VI 5,5 tony. Słomy z 4 ha - 123 bele 120 New Holland trzeszczał jak kosił

Z populacji z 1.8 ha wyszło 80 bel 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

nie wiem ile waży ale wydaje mi się, że są dobrze zbite bo koleś kupuje to chyba zależy mu żeby w jedną bele weszło jak najwięcej słomy. prasowane ursusem 5312 i jakimś famarolem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
silny84 napisał:

Gattano IV-V 7 ton, Vinetto IV-VI - 6,5 Tony, Performer V-VI 5,5 tony. Słomy z 4 ha - 123 bele 120 New Holland trzeszczał jak kosił

U mnie Gattano pokazało klasę;) Za rok sieje dużo więcej hybrydy bo naprawdę warto ale nie na typowych piaskach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elekt20    3

U mnie vinetto między 5-5.5 tony raz skracane dwie grzybowki jesienią 250 polifoska 6 wiosna kajnit 100 kg saletrosanu 200 i 200 kg 32 rsm klasa 5-6 . W tym roku trochę mniej dam azotu bo chyba troszkę przeginam przy suchym roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
2 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

U mnie Gattano pokazało klasę;) Za rok sieje dużo więcej hybrydy bo naprawdę warto ale nie na typowych piaskach;)

Gattano ile za jednostkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Serafino f1 wykoszone 6.5tony na IVb-V klasie przy 130 czystego N. 

Na VIRZ helltop F2 z 1.85ha 7.5tony. 

Zostało jeszcze populacja C1 dańkowskie granat do skoszenia. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

U mnie serafino na chwilę obecną nie nadaje się jeszcze do koszenia. Czekamy na lepszą pogodę. A ta prawdopodobnie dopiero po 11 sierpnia. Dodam że to  okolice Łomży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj