przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krilan06    2447

A jaka macie MTN bo w zeszłym roku dolaro j.s. 43kg a w tym patrzę, że 27,5kg i lekkie zdziwienie? Takie drobne ziarno będzie dobre jakościowo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2447

Kielkowanie 93%. Tak sobie myślę, że może zasieję  z co 3 redlicą  zamkniętą. Mam poznaniaka i ciężko mi będzie ustawić te 55kg na ha czy te 10% mniej w przypadku gdybym wcześniej siał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19797
Dnia 21.08.2018 o 19:08, nunu85 napisał:

Nie wiem jak to jest, ale za kazdym razem jak miałem sporysz w zycie, to była to odmiana kws.

W przypadku odmian od innych producentów, m.in saaten union (ostatnio performer, santini, nasri, wczesniej jeszcze jakies allawi kojarze i pewnie cos jeszcze było), czy Monsanto (Brandie) ze sporyszem problem nie istniał.

u mnie też sporysz występował na odmianach kws

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

U mnie w tym roku dosłownie 0 sporyszu na KWS Serafino.

Zamówiłem tą samą odmianę, i MTN w normie 36g a w jednostce 39.5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

W sumie racja.

Dziś zacząłem talerzowanie i nie wiem czy nie robię błędu, bo na wierzch wychodzi wilgotna gleba która w te upały zaraz przeschnie. Chyba najlepszym wyjściem byłoby nic nie robić i orać na razówę w dniu siewu ale człowiek już głupi i teoria czasem w ogóle się nie ima praktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19797

mnie aż korci żeby juz poorać ale czekam ok poniedziałku sieję zyto na kiszonkę, i ok następnej soboty hybrydę tego samego dnia co orka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz160    10

Kizeryt lepiej dać jesienią (jeśli tak, to pod orkę czy przedsiewnie?), czy lepiej razem z pierwszą dawką azotu na wiosnę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119
29 minut temu, soltys48 napisał:

mnie aż korci żeby juz poorać ale czekam ok poniedziałku sieję zyto na kiszonkę, i ok następnej soboty hybrydę tego samego dnia co orka

1 września chcesz siać ? nie za wcześnie ? rok temu siałem koło 20, i w tym roku tak samo chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

U mnie też żyto z KWS -Binntto 27,3 kgważy jedna jednostka .Mi się wydaje trochę mało .Siła kiełkowania 97%.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19797
22 godziny temu, Mikua napisał:

1 września chcesz siać ? nie za wcześnie ? rok temu siałem koło 20, i w tym roku tak samo chce

plan jest aby zasiać jak najszybciej , planuję zejść trochę z normą wysiewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, RafaKdziela napisał:

U mnie też żyto z KWS -Binntto 27,3 kgważy jedna jednostka .Mi się wydaje trochę mało .Siła kiełkowania 97%.

w tamtym roku KWS Bono js. ważyła 29 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz160    10

Mam mały dylemat. Chcę zasiać 2,5ha Binntto. Na to pole mam naszykowane 500kg Polifoski 6 i tonę granulowanego wapniaka koszelowskiego. Z tego co wiem nie mogę ich podać razem, a zalecana przerwa między tymi nawozami powinna wynieść 4-5 tyg. Jutro robię orkę. Siew koło 15tego września. Rozważam 3 warianty: 1.Wapniak zaraz po orce, a polifoska pogłównie z tydzień po sianiu żyta. 2. Polifoska pod pług, a wapniak pogłównie tydzień po sianiu żyta. 3. Polifoska przedsiewnie, a wapniak w połowie listopada, pogłównie. Co radzicie?? Może jakieś inne pomysły??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz160    10
2 godziny temu, soltys48 napisał:

ja bym sie skłaniał ku temu żeby wapno poszło pod pług a poli przed siewem

Dopiero co wziąłem kawałek w dzierżawę. Wapna to ono nigdy nie widziało. Boję się, że jeśli dam wapno pod pług w ilości 400kg/ha to żyto nie do końca z niego skorzysta. Wydaje mi się, że jeśli zostanie ono podane pod agregat albo pogłównie to zboże więcej z niego skorzysta. Ale czy mam rację to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19797

dlaczego miałoby nie skorzystać??Pewnie myślisz ,ze pójdzie zbyt głęboko czyt.na dno bruzdy?

Robiłeś tam badania PH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 20.08.2018 o 18:25, massey87 napisał:

po ile u was zyto w skupie?

600 + vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz160    10

Tak mi się wydaje.. Ale z drugiej strony żyto krzewi się głęboko i z pewnością dojdzie do poziomu wapna. Co do badań to jeszcze nie zdążyłem. Próbki do badań będę brał dopiero podczas orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19797

Właśnie jest to mylne twierdzenie , pług nigdy nie odwróci ziemi o 180 stopni  tylko ją wymiesza i wapno też

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj