upadłymtz

Case Farmall 90 A, New Holland t5.90S czy Zetor Proxima 100 HS

Polecane posty

upadłymtz    2

Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.

W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Jak będzie taka opłacalność w rolnictwie to lepiej się nie pchać w te nowe zabawki. Ja wziąłem z głupoty Nh t5.85  jakieś 2 lata temu i teraz tylko się modlę żeby coś nie nawaliło xD.  Tydzień przed końcem gwarancji padł zawór EGR  to serwisant sprawdził z ciekawości cenę i pod 4 tys coś. Ale za co tyle to nie wiem...

W Zetora to już się nie pchaj w ogóle. Wieczne kłopoty z elektroniką murowane. 

Jak nie na zwrot to kupić np jakiegoś JD 6400 albo coś z Renault w dobrym stanie i też komfort jest.. Chyba że jesteś młody i ambitny tak jak kiedyś ale to minie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

Case i nh to to samo, a nie można w tych modelach wybrać skrzyni 24X 24 i rewersu elektrohydraulicznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escobar123    10
45 minut temu, pawlak2507 napisał:

Case i nh to to samo, a nie można w tych modelach wybrać skrzyni 24X 24 i rewersu elektrohydraulicznego?

pytalem kiedys w case jak to jest powiedzial mi ze to juz musi byc Farmall C i bedzie jakies 50k droższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
upadłymtz    2
7 godzin temu, pawlak2507 napisał:

Case i nh to to samo, a nie można w tych modelach wybrać skrzyni 24X 24 i rewersu elektrohydraulicznego?

Nie wiem jak rewers, skrzynie można ewentualnie 20x20 z biegami pełzającymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    223

Jak masz zamiar kupić nowego bez rewersu elektro i półbiegów to kup używke, która będzie je miała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9    17
Napisano (edytowany)

Jak ktoś będzie miał jakieś wyceny, to napiszcie. Jak wypali temat ze 100k na małe gospodarstwa, to może też będę zainteresowany takim cackiem. Teraz reklamują T5.90s za niecałe 180 netto dość dobrze wyposażonego (rewers eh, pneumatyka, fotel pneumat, pompa chyba coś ok. 80l). Ciekawe czy dałoby się zejść z ceny do progu 15x netto za golasa (zaczep manual, fotel mech., opony 420/340, 2 pary hydr, pompa 46 l, rewers mech.). Jak ktoś będzie coś podobnego wyceniał, dajcie znać. Przy okazji, na ile teraz dilerzy wyceniają obciążniki? Patrzyłem ostatnio na stronie rolmaxu, to trochę poszaleli. 3 lata temu komplet 900 kg do T7 był wyceniany na 2500 netto. To chyba, 300 - 400 kg do T5 powinno w okolicy połowy tego oscylować.

Edytowano przez rolnik9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

3 lata temu za nh td 5 85 zapłaciłem 160 brutto fakt skrzynia 12x12 rewers elektro tylko a tak to golas można powiedzieć ale to ciągnik do paszowozu jedynie ale jeśli kupować w pole to taka skrzynia się nie nadaję lepiej dopłacić i wziąć tą 24x24 i parę innych rzeczy dodatkowych wtedy masz wygodę pracy jakąś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj