Celownik07

agregat uprawowy poznaniak 2,7m

Polecane posty

Celownik07    665
Napisano (edytowany)

Witajcie, do znawców tematu... czy c355 - bez tura i przedniego napędu ogarnie taki zaprzęg? Chciałem do poznaniaka (normalna skrzynia zasypowa) dorzucić ten agregat DAW-MET, wiadomo na YT ochy i achy ale jakoś nie widzę jechać z zasypanym siewnikiem w takiej odległości od ciągnika. Podstawowe dociążenie ciągnika posiadam + ewentualnie teściowa na masce bo lubi podróże ;) . ktoś ma i się wypowie? no i jak z hydraulika- chyba bardziej po doopie dostaje?Plecak i rozdzielacz mam po regeneracji, nowa pompa hylmeta wzmocniona.

Zdjęcie poglądowe z internetów

hq720.jpg.92e1c8217c47ba112f6c736f7076827f.jpg

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

widze troche czasu juz minelo. powiedz cos wiecej. ja bym bral bez hydropaka bo nie mam hydrauliki zew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Kwestia czy podnośnik podoła takiemu obciążeniu + dodatkowy balast na przód. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

liczac to mam na przodzie kolo 100kg, ty tam pisales ze masz 200kg. musialbym jeszcze ze (min.)100kg zorganizowac. ta hydraulika mnie zastanawia -plecak robilem juz z 3 razy i nie chce mi sie 4ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Mam taki zestaw jak że zdjęcia agrolift bez hydropaku to farmtraka 670 dt potrafi przód poderwać jak siewnik pełen  czy przez bruzdę przejeżdżać , a podnosnik trochę slabawy będzie się męczył. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1142
6 godzin temu, Celownik07 napisał:

widze troche czasu juz minelo. powiedz cos wiecej. ja bym bral bez hydropaka bo nie mam hydrauliki zew.

Zapomnij bez hydropaka, ogarnąć hydraulikę i kupić z hydropakiem, chyba że pobawić się i ulepić coś nadbudowanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Tylko z hydropakiem.

Bez zrobisz sobie kłopot na drodze bo kiedyś plecak wyrwie.

Mam takiego jaguara jak PRIMO, tylko robię case jx70,

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

Chyba zaniecham ten pomysl i zostane przy pierwszym pomysle  ze zwyklym agregatem uprawowym z walkami strunowymi. Szkoda hydrauliki w tym staruszku. Dzieki Panowie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Celownik07 napisał:

Witajcie, do znawców tematu... czy c355 - bez tura i przedniego napędu ogarnie taki zaprzęg? Chciałem do poznaniaka (normalna skrzynia zasypowa) dorzucić ten agregat DAW-MET, wiadomo na YT ochy i achy ale jakoś nie widzę jechać z zasypanym siewnikiem w takiej odległości od ciągnika. Podstawowe dociążenie ciągnika posiadam + ewentualnie teściowa na masce bo lubi podróże ;) . ktoś ma i się wypowie? no i jak z hydraulika- chyba bardziej po doopie dostaje?Plecak i rozdzielacz mam po regeneracji, nowa pompa hylmeta wzmocniona.

Zdjęcie poglądowe z internetów

całkowita tragedia, miałoby to jeszcze ręce i nogi jak byłby to hydropak , tak jak wspomniali koledzy, nawet jak dołożysz obciążenie z przodu, a obstawiam że bez 250 kg nie masz co podchodzić, to i tak albo będzie cię nosić albo wyrwiesz d*pę.  Chociaż obstawiam że po prostu nie dało by się tym pracować bo ciągnik by zawracał w miejscu i podnosił przodek, wbrew pozorom siewnik jest baardzo daleko od ciągnika, albo jak ktoś wspominał ,w trakcie jazdy po prostu wyrwiesz d*pę bo podnośnik nie wytrzyma.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj