Polecane posty

Józef38    1

Agroas

Dnia 28.03.2024 o 19:16, soltys48 napisał:

U kogo?

Agroas 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
Napisano (edytowany)
Dnia 28.03.2024 o 15:48, TR_FCB napisał:

Czy wie ktoś może, gdzie można dostać polski Polidap calosamochodowo? Ewentualnie w jakiej cenie? 

krajowy jest najgorszym z możliwych jeżeli chodzi o rozpuszczalność 

Edytowano przez v11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096

Nie każdy jest katolikiem…. Ja jutro będę pryskał rzepak na słodyszka, bo dziś czarno ale kierowcy brak🤣🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Po ile jest u was saletra amonowa? 
Jest szansa na jakieś obniżki w najbliższych dniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozotek    71
14 godzin temu, Fugeo napisał:

Po ile jest u was saletra amonowa? 
Jest szansa na jakieś obniżki w najbliższych dniach?

Mi znajomy dystrybutor mowil że u nic w cennikach nic sie nie zmienilo i poki co w kwietniu nie widać obnizki a saletre wola po 1740 brutto 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mike2145    13

Pewnie większe obniżki po wysiewie kukurydzy 

Dnia 26.03.2024 o 19:24, malorolny121 napisał:

Mocznik Puławy  1200 netto. 24 tony.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
53 minuty temu, ozotek napisał:

Mi znajomy dystrybutor mowil że u nic w cennikach nic sie nie zmienilo i poki co w kwietniu nie widać obnizki a saletre wola po 1740 brutto 

To musi mieć doniosły głos i głośno wołać bo sezon na saletre się skonczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607

A do czego ta saletra teraz potrzebna, azot na ozime już cały podany, na jare które tydzień temu zasiane azot poszedł pod uprawę, zostaje kukurydza, ale tam idzie mocznik lub RSM ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607

To u mnie w okolicy się nie sprzeda ;) Nie wiem czy w całej gminie z 200 krów jest ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7383

Jare we wsi nie zasiane jeszcze, ja zasialem połowę, reszta mokro

Inni czekają, w połowie to nie wiem na co 

Mogli by siać 

Na oziminy niektórzy nie dali jeszcze nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
Napisano (edytowany)
6 minut temu, Karol6130 napisał:

Przede wszystkim trawy

Gwarantuje ci że cały zachód kraju, kto porządnie gospodarzy i chce mieć plon, na trawy ma obsiane 

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3909
9 minut temu, Mateusz1q napisał:

Gwarantuje ci że cały zachód kraju, kto porządnie gospodarzy i chce mieć plon, na trawy ma obsiane 

Ja ci mogę zagwarantować, że o tym kto jest porządnym gospodarzem nie świadczy napewno to kto szybciej wysieje nawozy. W gmine ziemie różnią się bardzo mocno. Jeden może całą zimę bez problemu wjeżdżać na łąki czy pole a inny nie ma co marzyć wcześniej niż połowa kwietnia. Tak samo z suma opadów deszczu. U jednego spadnie 5 litrów i bez problemu wjedzie a u innego który mieszka 25 kilometrow dalej spadnie 35 litrów i co chwila pada i o wjeździe może zapomnieć. U mnie na torfach wcześniej jak połowa kwietnia nie ma co myśleć o wjeździe. I tak jest praktycznie co roku. I co ciekawe ci co jakoś tam gospodarzą rozsiewają jako pierwsi. Nawet z początkiem kwietnia. A ci co wyciągaja dobre plony i doją mleka więcej niż te 8 tys , a nawet i po 10-11 tys to sieja gdzieś tydzień do dwóch tygodni po tych pierwszych skoczkach. 

Trzeba znać swoje ziemię i wiedzieć kiedy nawóz trzeba podać. A nie sypać bo sąsiad sypie i wywalać nawóz w ,, błoto ''. A już tym bardziej nie ma co patrzeć na zachód Polski jeśli mieszka się na wschodzie bo różnica w wegetacji to kilkanaście dni. A jeśli ktoś gospodaruje na podmokłych czy ciężkich glebach to jeszcze kilka dni trzeba doliczyć. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2024 o 18:58, Alanio2011 napisał:

Dzisiaj widziałem jak chłop siał nawóz i jeszcze zaliczył wtope

Ja jeszcze nie wysiałem 1 dawki. Dołki i tak trzeba będzie ominąć. Dziś miałem wystartować ale w nocy 7 litrów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156

Ja w tym roku pod rzepak miałem ten map. Dawałem 300 kg/ha i powiem Ci że chyba działa. Rzepak piękny. Dawałem go ze względu na niski poziom fosforu. Zbadam po żniwach to będę wiedział czy coś poszło do góry. Gdzie masz taką cenę za ten map?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3909
Napisano (edytowany)

W okolicznych składach. Cena początkowa 3100 ale udało się ztargować . Saletra anwistar 1640 brutto przy kilku tonach. Myślę że jeszcze 10-20 zł do ugrania

Edytowano przez krzychu121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozotek    71
4 godziny temu, ozotek napisał:

Mi znajomy dystrybutor mowil że u nic w cennikach nic sie nie zmienilo i poki co w kwietniu nie widać obnizki a saletre wola po 1740 brutto 

Muszę się sam poprawić , dzwonił właśnie ten gość i mówi że coś się dzieje w cennikach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

Stosował ktoś map 10-50? Mam ofertę za 3060 brutto 

Stosowałem tyle że map ruski który ma 12 azotu i 52 fosforu + deko siarki . Na jesieni płaciłem za niego po 2980zł brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3909

To dobra cena. U mnie na jesieni polidap czy map był po 3300-3400 brutto. 

Wziąłem ten map bo ma 96% rozpuszczalności a polski polidap 89 %. A polidap 30 zł droższy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj