tomispeed

Nowy MTZ 952 czy Farmtrac 6100

Polecane posty

kuna9977    70

Aż dziwne że farmtraka nie dał rady. Ile ten pług waży ok 1t. To nie dużo jak na ten ciągnik. wiem że 4 skiby akpila ważył 1400kg wadą polskich pługów jest to że są cieżkie np 4 skiby uni obracalny 1600 kg a kvernelanda 1200kg pługi na resorze oczywiście. Bierz case farmalla 85 A będzie śmigać z nim jak ta lala. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomispeed    1

Względy cenowe nie są jakieś mega istotne, po prostu stwierdziłem że na te pare poletek to farmtrak będzie idealny i nie będzie bolał sąsiadów - tak jak pisałem gospodarstwo to hobbi a nie źródło dochodu. Jednak wychodzi że trzeba wziąć coś porządnego. To co mnie zraziło do Farmtraca to w razie awarii silnika farmtrac tego nie naprawia tylko wzywa ekipę perkinsa czyli jak coś się stanie to mamy ze 3-4 dni czekania na diagnozę.... Obok siebie (5km) mam dilera DF i JD więc się tam przejechałem i jednak jelonek robi wrażenie. Myślę że JD 5090M powinien spokojnie śmigać z tym pługiem (wg producenta waga tego pługa to 1250kg). Dodać do tego 800 lub 1000kg na przedni tuz i powinien iść jak dzik przez kukurydzę :) Udźwig tylnego tuza w JD jest koło tony większy niż farmtraca. No i można mu mocniej obciążyć przód. Proszę nie śmiejcie się że skacze od najtańszego do najdroższego ciągnika w danej klasie ale po prostu myślałem że farmtrac wystarczy a moje drogie hobby może kosztować mniej.... Farmal jakoś mnie nie przekonuje oraz nigdzie blisko nie ma serwisu. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70

Powiem tak w swoim gospodarstwie posiadałem kombajn z silnikiem 4 cylindry Perkinsa i MF 255 i w żadnym nie było problemu każdy się dobrze spisywał i każdy chwałę. Chociaż z aktualnymi silnikami Perkinsa nie miałem do czynienia.znajomy kupował ponad 10 lat temu framtraka i już wtedy diler nie miał prawa dotykać silnika. Ale w razie awarii tylko farmctrak mógł naprawiać ale kilku znajomych miało kupione farmctraki i nikt nigdy nie narzekał na silnik a sobie chwalił ale to modele kupowane ponad 10 lat temu z skrzynią czy podnośnikiem były awarie. Kupisz jd i też nie wiesz czy będzie idealny czy nie będzie się psuł ale wiem że do jd będziesz musiał sporo dołożyć ale komfort pracy też będzie lepszy. Wiadomo kupisz jd sąsiedzi będą zazdrośni poco taki drogi ale na to nie ma co patrzeć trzeba kupować to na co ciebie stać ewentualnie to co wiesz że dasz radę spłacić. To na 3 skiby sporą waga. Pług euromasz ? Dużo rolników narzeka na nie że pekają w obrotnicy i trzeba je spawać. Jak już pisałem stary kverneland przetrzyma nowego polskiego waga sporo lżejsza 20-30 letnie kvernelanda nie spawane a 10 letnie i młodsze polskie pługi spawane. I kverneland sporo lżejszy stał inna. Sam już zauważyłeś że farmctrak tani ale to nie to co zachodni. Jak ja szukałem pługa to sporo dilerów polecało z polskich pługów akpil. Ale z rolnikami jak rozmawiałem to każdy co miał polski pług to mówił że nie. Ja zdecydowałem się na używany kverneland osobie go chwałę bardzo. Z ciągnikiem ciężko doradzić każdy co innego chwali a z każdej marki są egzemplarze które się mocno psują i które są bez awaryjne. To zależy jak trafisz kup na co cię stać stać ale ja bym brał minimum 80km i 4 cylindry i najlepiej żeby miał pół bieg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomispeed    1
Napisano (edytowany)

JD 5090M i wszystkie większe z tej seri mają 4 cylindry i silnik 4,5 pojemności, wszystkie inne ciągniki (które patrzyłem) przy tej mocy mają mniejsze silniki. Co do pługa to jest AGRO-MASZ i obrotnica to odlew (opcja za dopłata - ale czytałem że warto). Sprzęt musi być nowy bo to wszystko idzie leasing na firmę. 

U nas też był 255 i na silnik nie narzekamy ale wiadomo wszystko się psuje a durne normy emisji spalin tego nie poprawiają więc trzeba założyć że skoro raz zrobiła się choinka na wyświetlaczy to problem może wracać. JD ma 5 lat gwarancji - 5 lat spokoju i drogiego serwisu ale jednak spokoju. 

JD skrzynia 32/16 z półbiegami pod obciążeniem.

Edytowano przez tomispeed
dodanie zdania do opisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70

Jak wiesz że będzie ciebie stać na spłatę kredytu to śmiało kupuj jd. Kupisz raz a porządnie. A nie że kupisz teraz coś taniego a za 5-10 lat będziesz żałować. A awarie to w każdej marce się zdarzają. Jeszcze jedna ważna rzecz serwis, jak się spisuje czy ludzie ich chwalą czy mają pojęcie jak naprawić ciągnik czy tylko umieją wymienić olej i filtry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1591

Farmtrac ma źle zrobiony cały tył a w szczególności ponosnik za nisko podnosi i problem z obracaniem pluga tu na równym cienko to wygląda,  a co dopiero w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70
11 godzin temu, tomispeed napisał:

Patrząc na gabaryt famctraka to spory do tego pługa jeszcze troszkę przód dociążyć. Wieszaki troszkę skręcić będzie wyżej unosić niżej opuszczać co przy orce nie przeszkadza. Troszkę z tyłu te koła małe. Albo tak się wydaje. Myślę że powinien iść z tym pługiem zamiast przednich obciążników tuza i balast. Tuż zawsze się przyda i obciążenie będzie dobre 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 16.01.2024 o 03:11, MARAKAM napisał:

Przesiadka z 60 na każdy inny ciągnik to jest przeskok o lata świetlne. A teraz na temat nie wiem w jakim wieku jest założyciel tematu, ale młodszy nie będzie, trochę ergonomi i komfortu musi być, bo potem wszystko wyjdzie w chorym kręgosłupie, niedosłuchi itd.

Trzeba zakładać nauszniki i problem rozwiązany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1591

To miłego słuchania trzeszczących i strzelających plastyków i miłego dotyku kierownicy rodu z t 25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1457

Założeniem był nowy, prosty i tani serwis? To przy JD tanio w serwisie i prosto nie będzie...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj