Polecane posty

Troker1979    570

A te nasienie w kontenerze to nie od byka pobrane? Nawet aplikacja według ekooszołomów bardziej humanitarna. Przecież można kupić buhaja z papierami ze sprawdzoną genetyką.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    570

U mnie na trzy pierwsze jałówki ze swojego kontenera dwie już pojechały a trzeci potwór jeszcze stoi(częściej leży) ale mleko solidne daje to wyjazd odroczony. Może przypadek i za mała próba albo za wysokie pf na moje warunki bytowe. Żywienie nie najgorsze jak starsze stado (więcej litrów ) rodzi sobie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    606

U mnie kryje weterynarz buhajami może nie złymi ale takimi raczej średnimi, niektóre krowy w szczycie przekraczają 40l, średnia ponad 27 ze zbiornika, zdrowotność niezła, jest całkiem ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    570

U mnie podobnie. Choć są i takie 50 +. A średnia między 25 a 30 l. (najczęściej te 27-28l). Czyli to czym karmię robi mleko ale gdzieś popełniam błędy w żywieniu lub jednak nie mam warunków na czysto rasowe hfy. Przymierzam się jednak do krzyżówek z MO lub SM. Miałem kiedyś. Nie odstawały specjalnie a były na więcej laktacji. Hfka jak sobie zrobi jakieś kuku np z nogami to przeważnie jest problem z powrotem do stanu sprzed. Jeden staw pociąga następny, później bioderko, garbek itd. Całe szczęście że wypas się zbliża.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376
Napisano (edytowany)

No podobno sytuacja na rynku mleka robi się nieciekawa tak mówił jeden z prezesów mleczarni jakiś powód obniżek muszą sobie znaleźć 

Edytowano przez MariuszDe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1579

Wszystko w górę mleko w dół, będzie fala wypowiedzeń na jesień. Mam nadzieję że prezesik i sobie i pracownikom też obniżki dał bo jam kryzys to kryzys tylko czemu zawsze kosztem rolnika tego co ma najwięcej kosztów. Jak w górę to po 2gr podnoszą, jak w dół to zawsze dwycyfrowe liczby 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    43

z tego co słyszałem to w mlekowicie od kwietnia podwyżka dla pracowników  w artykułach płacze że kryzys,  to pewnie coś i dla nas szykuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1836

Wynagrodzenia pracowników to są śrubki. Zobacz jak koszty energii skoczyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    606
1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

Wynagrodzenia pracowników to są śrubki. Zobacz jak koszty energii skoczyły

Ale jednak uzależnienie pensji tych co decydują o cenie od tejże ceny byłoby korzystne. Obniżaliby jak już bardzo trzeba i chętniej by podnosili :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1598

Tylko ze sobie leją,  a dla tych co całość ciągną jakoś zawsze brakuje. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    43
3 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Wynagrodzenia pracowników to są śrubki. Zobacz jak koszty energii skoczyły

a u nas koszty energii staniały? Wszystko poszło do góry drastycznie płyny, oleje energia a nam cena spada.

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
Dnia 26.04.2024 o 13:44, dabrowskit napisał:

2x20 afimilk na bogato 800 tyś netto

Są w Polsce jakieś większe hale Afimilk? Bo te większe stada co pokazują na fb to raczej hala fullwood a do zarządzania system z afimilk

Edytowano przez ogorek_kiszony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    570
9 godzin temu, mr1997 napisał:

Mlekpol minus 12

Jak pójdą zaraz na pastwisko to zrobi się realne 20- 25 gr bo spadną parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932

U mnie na kilka wiosek może ze 2-3 nie wygania. Łąki zaraz za gospodarstwem albo na przeciwko za droga. Droga mało ruchliwa to każdy korzysta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Do tego Pana od obory na 60 krów za 4 mln netto, nie wiem ile brutto to będzie bo nie wiem jaka stawka vat, ale za taką kasę w mojej okolicy, około 70-80 ha można kupić, także taka inwestycja w sam tylko budynek mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    570

A u mnie wszyscy wyganiają. Nie znam nikogo w okolicy co trzymają cały rok w oborach nawet wolnostanowiskowych. Gospodarstwa jednak przeważnie zbite w jednym kawałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1786
12 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Zobacz jak koszty energii skoczyły

to niech panele na dachu se położą 

3 godziny temu, ChiquitaB napisał:

U mnie nikt już nie wygania

wyganiać a wyganiać to jest różnica , znajomy wygania na trawę  sztuki wysokocielne tuż przed terminem ale jak jest sucho to jest ok bo jesienią i wczesną wiosną po kolana w błocie 

23 godziny temu, Marcin441 napisał:

To jak u Ciebie byk zajmuje się rozrodem to nic dziwnego że nie ma wydajności 

To jak u Ciebie byk zajmuje się rozrodem to nic dziwnego że nie ma wydajności 

ale za to byk ma większą wydajność 

 

 

Dnia 26.04.2024 o 09:27, alfa napisał:

Niby od 4.5 miliona taki jeden ma ratę 65 tys 

jaka obsada i ile mleka z tego odstawia co miesiąc? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
Napisano (edytowany)

@konteno szału ni ma 90 krów 4500 mleka pola dobrał i na chleb jest ale na bułki już nie bardzo . Obora to początek później krowy beczkowozy ziemia maszyny ciagniki i tak w kółko jak u nas niektórzy weszli w karuzele kredytowa w wieku przed 30 tak będą ja ciągnąć do renty 

Edytowano przez alfa
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Te panele na nowych zasadach to idźta w ch... złodziejstwo w biały dzień

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj