Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radekz200    6716
36 minut temu, Akardin napisał:

A co mają w gazetach pisać jak mleczarnie ich opłacają .... Cena mleka na chwilę.obecnapowinna być  ok 2.5 netto 

Proste porównanie serek z piatnicy 2.3 zł 

Serek z mlekovity 2.6 zł 

ale mleko w butelkach mają najdroższe 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    464
18 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Wiem ,wiem przerzut w Rykach to nie przerzut 🤣🤣🤣

Boguś dlaczego o tej porze nie uczestniczysz aktywnie we mszy? 

1,8 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3909
13 minut temu, ubogiwladek napisał:

Intermilk leci sam przerzut i kolo 2 zł chyba płaci.

To też by się zgadzało że przerzut jest w cenie około 2,2-2,3 netto skoro płacą około 2 zł dostawcom a przecież muszą zarobić też na koszta i utrzymanie firmy. 

Myślę że ta bajka z cena przerzutu 1,65 służy prezesom i przedstawicielom poszczególnych mleczarni do wybielania ich nieudolnego zarządzania 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370
32 minuty temu, ubogiwladek napisał:

Intermilk leci sam przerzut i kolo 2 zł chyba płaci.

Nawet więcej bo ja mam niecałe 2zl a jestem niewielkim dostawca także więksi pewnie 2,10 będą mieli a jeśli chodzi o ten przezut to prezes mówił kiedyś że oni ten typowy przezut to jakieś 10-20%mleka a reszta to umowy z innymi mleczarniami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3909

Na jedno wychodzi. Nic nie przetwarzają tylko wszystko od razu idzie na sprzedaż. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370

Tak ale np jak Rospuda rok temu poleciała z cena z 3zl na 1zl i jeszcze taki jeden odbiorca nie pamiętam który to u nas obniżyli o 30gr tak jak np w mlekovicie i w Mlekpolu wg ceny rynkowej także dla dostawców to jednak jest roznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944
46 minut temu, ubogiwladek napisał:

Intermilk leci sam przerzut i kolo 2 zł chyba płaci.

Dobra firma skoro dokłada do interesu sprzedającdalej przerzut po 1.65 jak niektórzy piszą 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3909
29 minut temu, MariuszDe napisał:

Tak ale np jak Rospuda rok temu poleciała z cena z 3zl na 1zl i jeszcze taki jeden odbiorca nie pamiętam który to u nas obniżyli o 30gr tak jak np w mlekovicie i w Mlekpolu wg ceny rynkowej także dla dostawców to jednak jest roznica

Są umowy i dlatego was te obniżki tak mocno nie dotknęły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12195

☝️ o to to


to taki nie do końca przerzut... bo raczej kontrakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
36 minut temu, MariuszDe napisał:

Tak ale np jak Rospuda rok temu poleciała z cena z 3zl na 1zl i jeszcze taki jeden odbiorca nie pamiętam który to u nas obniżyli o 30gr tak jak np w mlekovicie i w Mlekpolu wg ceny rynkowej także dla dostawców to jednak jest roznica

No nie na 1 zl tylko na 1,6 zl najmniejszym ...

I nie z 3 zl a 3,5 zl najwiekszym wychodziło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370
23 minuty temu, Bogdan_ja napisał:

No nie na 1 zl tylko na 1,6 zl najmniejszym ...

I nie z 3 zl a 3,5 zl najwiekszym wychodziło 

Weź chłopie nie żartuj sobie nawet bo mi się nie chce tego szukać w internecie ponad rok temu mieli niektórzy niewiele ponad 1zl

31 minut temu, krzychu121 napisał:

Są umowy i dlatego was te obniżki tak mocno nie dotknęły. 

A no widzisz a dwa posty wcześniej pisałeś że to samo właśnie chodzi o to że jest spora roznica

29 minut temu, slawek74 napisał:

☝️ o to to

 

to taki nie do końca przerzut... bo raczej kontrakt

 

Dokładnie tak jak piszesz w cenie jest duża roznica

29 minut temu, Bogdan_ja napisał:

No nie na 1 zl tylko na 1,6 zl najmniejszym ...

I nie z 3 zl a 3,5 zl najwiekszym wychodziło 

Znalazłem wrzucam w Internecie nic nie ginie 

received_710516393991565.jpeg.3b1abf0977752af7406b23508e77ed0e.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MlekpolLover    85
Napisano (edytowany)

Mleko z końcem tygodnia już nie po 1.6 a po 1.5 można było kupić. Święta i wszystko zwalnia.

Edytowano przez MlekpolLover
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3909

Dwa dni świat z czego jeden to niedziela i wszystko niby zwalnia. Wszyscy robią dużo większe zakupy z czego połowa idzie później do wyrzucenia a ten o zwalnianiu pisze. Zaklinanie rzeczywistości level hard . Skoro piszesz już takie dyrdymaly to ile w mlekpolu w dół 30 czy 40 groszy? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MlekpolLover    85
Napisano (edytowany)
23 minuty temu, krzychu121 napisał:

Dwa dni świat z czego jeden to niedziela i wszystko niby zwalnia. Wszyscy robią dużo większe zakupy z czego połowa idzie później do wyrzucenia a ten o zwalnianiu pisze. Zaklinanie rzeczywistości level hard . Skoro piszesz już takie dyrdymaly to ile w mlekpolu w dół 30 czy 40 groszy? 

Zaklinanie to by było jakby mleczarnie nie eksportowały.  Zawsze w tym czasie była stagnacja albo spadki.

A w Mlekpolu nie wiem bo i niby skąd. Sprzedaję do konkurencyjnej firmy i myślę o premii.

Edytowano przez MlekpolLover

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
Napisano (edytowany)
56 minut temu, MariuszDe napisał:

Weź chłopie nie żartuj sobie nawet bo mi się nie chce tego szukać w internecie ponad rok temu mieli niektórzy niewiele ponad 1zl

A no widzisz a dwa posty wcześniej pisałeś że to samo właśnie chodzi o to że jest spora roznica

Dokładnie tak jak piszesz w cenie jest duża roznica

Znalazłem wrzucam w Internecie nic nie ginie 

received_710516393991565.jpeg.3b1abf0977752af7406b23508e77ed0e.jpeg

Policz se 1,12 z tego cennika plus doplata ilosciowa czyli + 0,28 ....dolicz tez dobre parametry i wyjdzie 1,6 ...tu moja pomylka ze najwiekszym a nie najmniejszym .

Tu jest bledne wyliczenie ....malo tego bylo tak chyba tylko jedem miesiąc albo dwa i zaraz dodali 20 groszy .....umiesz liczyc to przelicz 

1,12 +0,28 to nie jest 1,19 🤣🤣🤣🤣

Fakt jest taki ze cena jebla o 50 %

Tera nowa moda na rodzaje przerzutu nastala ....🤣🤣🤣

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370
7 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Policz se 1,12 z tego cennika plus doplata ilosciowa czyli + 0,28 ....dolicz tez dobre parametry i wyjdzie 1,6 ...tu moja pomylka ze najwiekszym a nie najmniejszym .

Tu jest bledne wyliczenie ....malo tego bylo tak chyba tylko jedem miesiąc albo dwa i zaraz dodali 20 groszy .....umiesz liczyc to przelicz 

1,12 +0,28 to nie jest 1,19 🤣🤣🤣🤣

Fakt jest taki ze cena jebla o 50 %

Czyli miałem rację napisałeś że najmniejszym a najmniejsi mieli dopłatę ilościowa 5gr a nie 28 i przy słabych parametrach wychodziło niewiele ponad 1zl pisali na FB niektórzy że mieli po 1,10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Przy jako takich parametrach wychodzilo malym 1,35 ...przelicz 

Bylo  to chwilowe zaraz podniesli o 20 gr 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    171

A ktoś pokaże fakturę na te 2,2 zł na przerzut? Czy też kontrakt z aktualna data? Zgaduje że nikt. Lepiej juz nic nie pisać bo i tak w rzeczywiste notowania nikt nie wierzy. Miłej niedzieli.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenio23    79
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Dwa dni świat z czego jeden to niedziela i wszystko niby zwalnia. Wszyscy robią dużo większe zakupy z czego połowa idzie później do wyrzucenia a ten o zwalnianiu pisze. Zaklinanie rzeczywistości level hard . Skoro piszesz już takie dyrdymaly to ile w mlekpolu w dół 30 czy 40 groszy? 

Dwa dni na które statystyczny Polak wyda 5 razy więcej niż normalnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj