Polecane posty

rafal3939    203

Wczoraj wydawało mi się że gość pryskał od chwastu niewykoszoną  kukurydzę, między rzędami faktycznie zielono a kuku na może metr. Za tydzień wykosi i można znowu siać.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
Napisano (edytowany)

Teraz będzie miała 14 % wilgotność prosto z kombajnu

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Jaka sucha  i jaki plon, ten co kosił to kombajnu nie czyścił od jesieni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

To zwierzyna I ptaki nie wyjadly ziarna? Skupy jeszcze u was przyjmuja mokra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3052
23 godziny temu, andrzej224 napisał:

małopolska codziennie kombajny na polach, wilgotność ok 12-14%

kolo mnie chyba jeszcze stoi-przynajmniej w piatek 2 pola staly.. ale tam raczej w lecie dopiero wjedzie..

za to sporo sciernisk stoi nie ruszanych..chyba sie przejadla dzierzawa..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

Ja posialem w sobote , ale to tylko takie pole na ktore jak pszenica podrosnie to szerokimi kołami nie dojadę , reszta czeka na ciepełko a prognozy nie za ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Patrząc na prognozy to koniec kwietnia, teraz bezsensowne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1001
Dnia 15.04.2024 o 21:05, Mateusz1q napisał:

Sieją na całego, ale czy to mądre żeby wschodziła 20dni?

 

Dnia 15.04.2024 o 22:40, miwigos napisał:

Patrząc na prognozy to koniec kwietnia, teraz bezsensowne

nie wiem co lepsze ale już ponad 30% posiałem te najcięższe ziemie są już kiełki 1 cm na razie leje i ma lać przez tydzień później kilka dni na obsychanie i już mamy 1 maja do tego tydzień na siew jakiś deszcz i jest 10 maj później majowa susza -i co jest lepsze ??? Przymrozki QQ pod ziemią nie szkodzą choć ochładzają glebę a temperatura wody którą pije ziarno ma wpływ na wschody . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Ja sieje dent więc trzeba czekać , kuku jak długo wschodzi , to są gorsze wschody, normalny termin to 20-25 kwiecień , , według mnie lepiej 3 maj , ale w tydzień niech wzejdzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1001

oczywiście że lepiej jak szybkie wschody ale jest też pytanie czy po 3 maja w tydzień wzejdzie ? -wczesne siewy robię nieco głębiej a zaczynam siewy jak kwitnie mniszek  .A innym pytaniem czy papranie siewu QQ ma w ogóle sens ? i wybór jest jeden rozłożyć w czasie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22
Napisano (edytowany)

Małopolska - qq sucha cena na dzis 600 netto, w tamtym  roku na próbę kupiłem trochę mokrej 22% na suszenie i z moich wyliczeń wychodzi że jest się na zero (doliczając koszt transportu do skupu). Także nie wiem jak te skupy zarabiają na tym suszeniu , wiadomo że niektórzy mają  nowoczesne suszarnie daszkowe i ten koszt wysuszenia jest trochę mniejszy ale mimo to. To już chyba trzeba potężne ilości przerabiać żeby na tym zarobić bo tam każda złotówka przy tych ilościach robi finalnie dużą sumę.

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
44 minuty temu, v11 napisał:

oczywiście że lepiej jak szybkie wschody ale jest też pytanie czy po 3 maja w tydzień wzejdzie ? -wczesne siewy robię nieco głębiej a zaczynam siewy jak kwitnie mniszek  .A innym pytaniem czy papranie siewu QQ ma w ogóle sens ? i wybór jest jeden rozłożyć w czasie 

Ja zasieje w jeden dzień , więc znajdzie sie dobru czas , myśle że na końcówce kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1001
50 minut temu, Ogon988 napisał:

Małopolska - qq sucha cena na dzis 600 netto, w tamtym  roku na próbę kupiłem trochę mokrej 22% na suszenie i z moich wyliczeń wychodzi że jest się na zero (doliczając koszt transportu do skupu). Także nie wiem jak te skupy zarabiają na tym suszeniu , wiadomo że niektórzy mają  nowoczesne suszarnie daszkowe i ten koszt wysuszenia jest trochę mniejszy ale mimo to. To już chyba trzeba potężne ilości przerabiać żeby na tym zarobić bo tam każda złotówka przy tych ilościach robi finalnie dużą sumę.

za kilka zł nikt nie robi a ty nie liczysz robocizny i amortyzacji -walą takie wały ze łeb boli oczywiście że koszty mają ciut niższe a finalna cena sprzedaży jest wyższa jednak nawet za 50 zł /t nie robią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaks    9
22 godziny temu, v11 napisał:

za kilka zł nikt nie robi a ty nie liczysz robocizny i amortyzacji -walą takie wały ze łeb boli oczywiście że koszty mają ciut niższe a finalna cena sprzedaży jest wyższa jednak nawet za 50 zł /t nie robią 

Na czym te wały polegają? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1001
Dnia 18.04.2024 o 20:28, Maniaks napisał:

Na czym te wały polegają? 

każdy z pajaców ma inny sposób jeden na wilgotności inny na wadze ale to moja opinia oparta na tym co rolnicy opowiadają cudów nie ma a suszą nie do 14,5% tylko do około 13 % a to kolejne 600 1000 zł w plecy na 100 t nie wspominam o zanieczyszczeniach . Zgodzę się z tym że dużym płacą więcej ale nie jest to ponad 50 zł /t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1001

opolskie 680 a w porcie 800 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj