Polecane posty

Witam, proszę użytkowników prasy o napisanie na co zwrócić uwagę podczas oglądania prasy tak aby nie nadziać się na jakiegoś gruza z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, luki987654321 napisał:

Witam, proszę użytkowników prasy o napisanie na co zwrócić uwagę podczas oglądania prasy tak aby nie nadziać się na jakiegoś gruza z góry dziękuję za odpowiedzi.

Ile ma na sterowniku ?

sprawdzić czy sterownik prawidłowo steruje siatką

Na dole po bokach ,z zewnątrz dobrze się przyjżeć czy nie spawana.

pasy i spinki w jakim stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
11 godzin temu, zmechanizowany napisał:

Ile ma na sterowniku ?

sprawdzić czy sterownik prawidłowo steruje siatką

Na dole po bokach ,z zewnątrz dobrze się przyjżeć czy nie spawana.

pasy i spinki w jakim stanie?

A jak pasy bezspinkowe .

Trzeba patrzeć na wszystko o ilości bel sterownik nie zawsze prawdę powie bardziej ucho zaczepu jak wygeldane to se wyobraz ile ona była ciągana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak pasy bezspinkowe i stan wizualny bez zastrzeżeń to brać. Wątpię żeby ktoś wymieniał na bezspinkowe ,bo to kosztuje majątek.
zmechanizowany napisał:

Jak pasy bezspinkowe i stan wizualny bez zastrzeżeń to brać. Wątpię żeby ktoś wymieniał na bezspinkowe ,bo to kosztuje majątek. Można wejść w sterowniku w ustawienia dilera i sprawdzić pierwsze uruchomienie i ile bel robiła w czasie przeglądów,to też da jakiś obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

Nie musi być ufueta os jakoś tak jest w prasach że od środka opony ścina mam teraz już trzecią prasę i we wszystkich to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie,a jakie maks.ona belki robi? Bo jedni podają, że 150cm inni ze 160 cm. Czy warto szukać z rotorem,czy bez równie szybko można lecieć w słomie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

Zwrócić uwagę na czopy tylniej klapy (te które trzymają zamki komory) lubią sobie pękać przy ramie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10 napisał:

Zwrócić uwagę na czopy tylniej klapy (te które trzymają zamki komory) lubią sobie pękać przy ramie. 

 

spawara i jedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinZetor8011 napisał:

Panowie,a jakie maks.ona belki robi? Bo jedni podają, że 150cm inni ze 160 cm. Czy warto szukać z rotorem,czy bez równie szybko można lecieć w słomie? Nie robiłem na max,ale instrukcja podaję 160


zmechanizowany napisał:




Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja mam John deere 590 i jest na sprzedaż, prasa bardzo dobra ,ale nie mam w niej siatki i rotora,przez to prasa nie jest tak wydajna jak mogla by być. Akurat u mnie nie ma problemu z zaczęciem balota, wystarczy delikatne dojechać do pokosu i jak wciągnie troszkę słomy to już kręci balota ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Spoldriver
      Witam, poszukuje zaworu ciśnieniowego napinacza pasów do prasy Vicon rv 187, lub zestawu uszczelek do tego zaworu, lub jakiegoś specjalisty od hydrauliki który by mi ten zawór zrobił. Okolice Kościana (woj. Wielkopolskie). Jeśli ktoś ma takowy na sprzedaż, albo jakieś namiary na kogoś to proszę o info, pozdrawiam
    • Przez Goldenj
      Witam.
      Nie wiem czy to normalne, ale przy prasowaniu słomy część przedostaje się nad pasy i w momencie zamykania klapy tylnej słoma podchodzi tam gdzie jest czujnik i nie widzi, że klapa jest zamknięta. A czasem nawet tak podejdzie, że klapa rzeczywiście się nie domknie. Czy da się wyeliminować to zjawisko? Może problemem jest różna siła naciągu pasów? Zauważyłem, że jeden jest mocniej naciągnięty od innych. Czy może o co innego chodzi?
       

    • Przez luki987654321
      witam, rozglądam się za prasą pasową i interesuje mnie prasa vicon rv1601 i rv1901 proszę o opinie użytków. z góry dziękuję za opinie.
    • Przez piotr820
      Witam
      Nie znalazłem takiego tematu więc zakładam nowy.
      Tak jak w tytule, interesuję mnie opinia na temat pras zmiennokomorowych Vicon. Jakie awarie w nich mieliście??? ile bel itp...
      Z tego co wyczytałem to ta firma, to jest połączanie Kvernelanda z Viconem.
      Na co zwrócić uwagę przy zakupie??? Jak stwierdzić przebieg po stanie pasów (czy są jakieś ząbki/schodki które się ścierają po jakimś tam przebiegu tak jaki w JD)???
      Czy wszystkie Vicony mają wiązanie na 2 sznurki??
      A te Vicony to to samo co Greenland??? Jakie jeszcze są prasy tej samej budowy??? Bo np. dziś oglądałem Riviere, Greenlanda i DF i to jest jedno i to samo...
       
      Co myślicie o tejhttp://allegro.pl/prasa-zwijajaca-rolujaca-vicon-rv-157-grenland-i3894313237.html ??? Cena bardzo przystępna, choć w ten przebieg to nie wierzę...
      A gdzie sprawdzić rok produkcji, bo na tabliczce znamionowej nie znalazłem?? No na felgach jest, ale felgi można zmienić...
      Sorki za tyle pytań.
      Pozdrawiam: piotr820
    • Przez ceniu
      Mam problem z prasą Deutz Fahr GP 2,30 chodzi o to , że prasa bardzo mocno zbija belki aż za mocno. Chciałbym się dowiedzieć czy posiada ona jakąś regulacje zgniotu (dobicia) beli. Bo ja sam nie mam pojęcia gdzie to się reguluje i czy wo gule się reguluje. Pomóżcie ..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj