romanwiatr

Zakup kombajnu class.

Polecane posty

Marecki2922    521
9 godzin temu, aprochota napisał:

czyli ogólne co z tego wynika? lepiej większy heder i wolniej jeździć czy mniejszy i szybciej jechac?

Zdecydowanie szerszy i wolniej


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226
11 godzin temu, szymonidas9 napisał:

No nie wiem, jako użytkownik dominatora uważam że on gubi na wytrzasaczach i nie przesadzajmy że można nie wiadomo jak zapier... 

Bo przy dużych prędkościach  bęben też jest łatwo zadusić pomiedzy bębnem a odrzutnikiem że względu na mała średnicę bebna, a po kolejne przy 6m hederze jakość pociecia i rozrzucenia słomy to jest tragedia 

Tu kolega napisał całą prawde 🙂 Grneralnie dobre kombajny, ale wydajność taka sobie. Mega o wiele lepszy kombajn, co nie zmienia faktu, że dopiero w Trionie się przełamali i zmienili średnice tego bębna głównego wreszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

1. z 4.5metrowym też się ciulowo jeździ po drogach. Jest to nie lada wyzwanie. bo 4.5 to ma kosa dodaj do tego osłony etc i niewiele brakuje do 5. Claas to nie bizon. tam zaczepienie i odpięcie hedera to dosłownie 3 minuty łącznie z podjechaniem jak się nabierze wprawy. Serio. Sam mam dominatora 98 z hederem 4.5 i wiem co mówię.


2. kombajny z serii X8 czy nawet X6 w wersji mechanicznej są wyraźnie mniej wymęczone mam wrażenie. Jakby je kupowali kiedyś rolnicy na normalne gospodarstwa, a te z hydrostatem szły na usługi czy do jakichś kombinatów wielkich. Nie sprawdza się to zawsze ale bardzo ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    521
5 godzin temu, romanwiatr napisał:

Lepiej 98sl heder 4,5, czy 108 śl. Jak wygląda różnica z zużyciu paliwa, wydajność.

Wpisz w google dane techniczne obydwu kombajnów i porównuj , a najważniejszy jest stan techniczny konkretnego egzemplarza 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

3. jako użytkownik dominatora 98ds (bez hydrostatu ale to nie ma znaczenia tu) oceniam że pod względem wydajności (1 do max 1,2 ha na godzinę przy bardzo mocnej pszenicy dającej pod 10ton i nawet niespełna hetara przy życie takim zajebistym ale stojącym 10t+) uważam że jak ktoś ma dobre ziemie i aspiracje na takie plonu, to żeby nie kończyc żniw ostatni w okolicy to to jest kombajn na jakieś max 120ha. Jak plony są niższe to rzecz jasna ten areał odpowiednio wzrasta


4. Ogólnie polecam (szczególnie te egzemplarze z silnikiem mercedesa bo one są nie do zameczenia (w przeciwieństwie do dość delikatnych perkinsow). I jak się nie trafi egzemplarza super wymęczonego, to to jeszcze będzie służyć i służyć.


5. a i jeszcze jedno. weź taki co ma klimę i napęd kosy Schumachera. Chyba że nie wiem, by się trafił jakiś super zdrowy co przez 360 dni w roku stał w garażu przykryty kocykiem, to wówczas można na te braki przymknąć oko.

6. w te silniki V8 ze 108 nie warto się pchać bo ponoć chleją jak smoki . i nie są jakieś super bezawaryjne. Zwykłe 6 cylindrowe rzędowe dają radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Dziękuję, za tak fachową podpowiedź. Gdy tylko zakupię to pochwałę się jaki kupiłem.

Byłem zdecydowany na CLASSA, ale znajomy namawia mnie na NEW HOLLANDA serię TX 34 lub TX 36. Bo mają drugi bęben młucący jak w MEGA. 

Edytowano przez romanwiatr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Witam wszystkich ponownie. Obiecałam, że gdy kupię to napiszę. 

Kupiłem DOMINATOR 118 SL MAXI.

Potrzebuję teraz transportu, może ktoś poleci sprawdzony, dobry i ekonomiczny transport odległość 280 km. Jego szerokość to 3.4 m więc trzeba zdejmować koła i heder 5.1 m koszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

+48 791 997 680
Nie wiem czy robią krajówke, ale z Francji są najtańsi jeśli chodzi o kombajny, przywozili mi kilka szt, zawsze bezproblemowo i bezkonkurencyjnie. Moreń też z Fr wozi większe gabaryty, oni mi opryskiwacz samojezdny wozili. Tak czy inaczej ja bym swoją drogą wrzucił na clicktrans, to nic nie kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0
Napisano (edytowany)

Dziękuję za podpowiedź. Dogadałem się się faktycznie cena mega SUPER. Jeśli ktoś może zaopiniować ten model to bardzo proszę. Jak pisałem przesiadam się z BIZONA, to na co zwrócić uwagę, na co uważać, czego się wystrzegać?

Edytowano przez romanwiatr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Z ciekawości, jaka na chwile obecną cena po PL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327
romanwiatr napisał:

Dziękuję za podpowiedź. Dogadałem się się faktycznie cena mega SUPER. Jeśli ktoś może zaopiniować ten model to bardzo proszę. Jak pisałem przesiadam się z BIZONA, to na co zwrócić uwagę, na co uważać, czego się wystrzegać?

też kupiłem na jesieni ale 108 maxi to praktycznie to samo tylko ty masz silnik mocniejszy. zobaczymy jak to będzie kosic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0
3 godziny temu, Rowan napisał:

Z ciekawości, jaka na chwile obecną cena po PL?

Niema sztywnej ceny, każdy wycenia indywidualnie. Jeszcze zależy czy z pilotem czy bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AndrzejG1972
      Może ktoś wymieniał kosz dolny podajnika zbożowego w Claas Mercator 75 i podpowie jak to zrobić, co i jak po kolei żeby było dobrze. Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    • Przez stasek2
      silnik w moim clasie (perkins 6 cylindrowy-mercator 60) na pełnych obrotach cały czas dymi na czarno tak jakby szczelał tym dymem tak pyrkał na czarno, od połowy obrotów do pełnych. Na wolnych niema wcale dymu, nie bierze oleju , pali na dotyk. Kupiłem go 8 lat temu z niemiec i tak było od początku. 3 lata temu robiłem silnik nowe cylindry tłoki pierścienie, głowica podcierane zawory(szczelne nie wypalone), pompę i wtryski robiłem już u trzech fachofców i każdy mówi że jest ok.
       
      pomóżcie co to za przyczyna
    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj