kingway

Uprawa bezorkowa pod oziminy

Polecane posty

kingway    9

Witam , mam pytanie dotyczącej uprawy bezorkowej . Czy jeśli po zbożu zrobiłem gruberem troszkę głębiej i teraz mi się zazieleniło i jakbym zrobił głęboko talerzówką z wałem to czy to będzie dobrze ? Jak to sprawa będzie wyglądać z samosiewami ? Bo orka mi jakoś nie uśmiecha się .... bo to redlenie - klasa 5-6 trochę 3-4 . Po podejrzewam , że po jęczmieniu jarym nie będzie jakoś problemu bo przecież jęczmień delikatny jest na mrozy to go wymrozi . Bardziej zastanawia mnie jak sprawa będzie wyglądać z zasiewem żyta po życie w taki sposób jak opisałem . I czy dać większą obsadę roślin ? Dodam , że trochę zrobiłem próbę już talerzówką i bardzo dobrze się wymieszało sama ziemia zero jakieś zielonego ;) Z góry dzięki za odpowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33

Zasiałem kiedyś pszenicę pod gruber po jęczmieniu ozimym, to wyszło tyle jęczmienia ,że musiałem czekać z koszeniem jak dojdzie pszenica. Po innych zbożach uważam , że nie ma problemu , ale po jęczmieniu tak. Jeszcze zależy ile razy rżysko było uprawione po żniwach , bo jeśli tylko raz to na  100 % wyjdzie sporo samosiewów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    9
41 minut temu, karat7 napisał:

Zasiałem kiedyś pszenicę pod gruber po jęczmieniu ozimym, to wyszło tyle jęczmienia ,że musiałem czekać z koszeniem jak dojdzie pszenica. Po innych zbożach uważam , że nie ma problemu , ale po jęczmieniu tak. Jeszcze zależy ile razy rżysko było uprawione po żniwach , bo jeśli tylko raz to na  100 % wyjdzie sporo samosiewów.

Ale tutaj to jest jęczmień jary , także chyba zima go trochę przygnębi ;) Rżysko było raz uprawione gruberem potem po jakimś czasie brona i teraz się zazieleniło i przejechałem to talerzówką tak że widać samą ziemie dałem jak najgłębiej się dało ;) 

Edytowano przez kingway

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Tyle uprawek ze szybciej i taniej byś zrobił orkę na 20cm i zapomniał o temacie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    9
Przed chwilą, tobago napisał:

Tyle uprawek ze szybciej i taniej byś zrobił orkę na 20cm i zapomniał o temacie. 

Rozumiem Cię , tylko że orka teraz to redlenie .... piasek .....  zero wilgoci takie przewalanie popiołu można powiedzieć ... :/ Zeby było mokro to nawet bym się nie zastanawiał tylko orka by poszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1kris1    32

w moim rejonie prawie wszyscy po części sieją bezorkowo. orze się jedynie po kuku i obornik jak kto ma. pn rejony kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
23 godziny temu, tobago napisał:

Tyle uprawek ze szybciej i taniej byś zrobił orkę na 20cm i zapomniał o temacie. 

A ty ile razy uprawiasz pod zasiew ? raz wjezdżasz i koniec? , gościu pisze że po żniwach przeleciał talerzówką , to raczej zdecydowana większość tak robi że po żniwach zrywa rżysko , potem pisze że jak samosiewy powschodziły to przeleciał to bronami , też pewnie większość niszczy samosiewy jak się pojawią , a nie czeka aż wyrosną do jesieni w kolano , no i na koniec pisze że teraz zrobił to talerzówką przed siewem , więc ja tu osobiście nie widzę jakoś za wiele uprawek , bo wyszło mu od żniw do siewu 3 wjazdy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj