01_Spider

Suszarnia daszkowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Suszarnia GT
01_Spider    54

Mam w planie zakup suszarni daszkowej o pojemności ok 6 t głównie do suszenia soi oraz gryki i okazyjnie zboża. Czy taki sprzęt podoła temu zadaniu; https://www.olx.pl/d/oferta/suszarnia-do-zboza-kukurydzy-rietberg-6t-daszkowa-neuero-kongskilde-CID757-IDSi87N.html  Suszenie w sezonie 30 - 40 ton.  Może ktoś użytkuje podobny model i mógłby się podzielić uwagami na temat zakupu, montażu i eksploatacji.

Edytowano przez 01_Spider

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Jak wyżej, kupuj tylko suszarnie z wałkami wygarniającymi/funkcja równomiernego mieszania, te takie jak z linku co że tanie jak suszarnie to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Czyli największą wadą jest brak mieszania ziarna podczas suszenia ? Jeśli tak to mógłbym to ogarnąć żmijką. Poza tym ziarno będzie suszone z ok 17 do 14 %,   w gorące dni to i samym wentylatorem podejrzewam że dało by się zbić wilgotność.

ewentualnie coś takiego; https://www.olx.pl/d/oferta/suszarnia-do-kukurydzy-CID757-IDWK98Q.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Żadna żmijka ci nie pomoże bo ziarno zawsze schodzi z góry/środka i nic ci to nie pomiesza sensownie, dlatego muszą być wałjy wygarniające po całą powierzchnią płaskiej podłofi suszarni. Nawet na mało ton i małe wilgotności te suszarnie są do d*py, nigdy nie wiadomo co ostatecznie z nich wyjdzie, jedne ziarna za suche drugie gnój Te z linku są delikatnie lepsze, okragły silos, wąski no i żmijka-bedzie równomierniej ale i tak brakuje mieszadła na dole aby żmijka równo pobierała ziarno z całej warstwy 

Edytowano przez JD1052
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj