dominikl95

kosiarka 4 bębnowa co o nich sądzicie

Polecane posty

dominikl95    36
witam posiadam łąki torfowe są one bardzo nie równe a koszenie mała kosiarka 1.65 m jest bardzo uporczywe posiadamy ciągnik 100 koni i teraz moje pytanie czy kosiarka 4 bębnowa o szerokości około 3 m będzie dobrym wyborem jakiś starszy vicon ,Deutz, czy ona nada się na moje łąki czy to prawda że potrzebuje 1000 obrotów wałka no i czy traktor 100 koni SB z nią poradzić bo widzę że wszyscy kupują dyskowe a tych bębnowych za dużo nie ma czy to raczej zły wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217

Mam 4 bębnowa pottingera eurocat. Działa bardzo dobrze. Mogę polecić. Jeżdżę nią z ciągnikiem 118km, ale 85km też sobie radził. 

Moja jest na 1000 obrotów. 

Edytowano przez Zibifarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Kup dyskowa 3 metry poradzi sobie na nierównościach aby tylko nie było bardzo dużo kretowisk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

też mam ponad 20ha torfów i mam jedna 4 bębnową 3m i dyskową 3m i nie widzę róznicy w cięciu. tylko bebnowa jest cieższa, ale za to można nią cofac do tyłu bez podnoszenia. bierz dyskową też da radę. u mnie gorzej z podnoszeniem bo ciągniki siadają jak mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Jak masz dwie 3 metrowe to widzisz różnicę między bębnowa a dyskowa jeśli chodzi o zapotrzebowanie mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
43 minuty temu, logan3512 napisał:

Jak masz dwie 3 metrowe to widzisz różnicę między bębnowa a dyskowa jeśli chodzi o zapotrzebowanie mocy

Według mnie, zapotrzebowanie jest niskie. Moja chodzi lekko z 85km. Jest to głównie kwestia wagi sprzętu, bębnowa jest ciężka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj