Marcin06

Nowy rozrzutnik obornika

Polecane posty

Marcin06    13

Witam, planuje zakupić nowy rozrzutnik obornika o ładowności 12-16 ton. Na oku mam jednoosiowy trzech firm: unia Apollo, euromilk buffalo oraz Alima. 

Może są tu posiadacze tych modeli i mogą powiedzieć parę słów jak się sprawują i wgl. 

Do czego warto dopłacić z wyposażenia dodatkowego? 

 

Ewentualnie, na jaką markę mogę jeszcze zwrócić uwagę, w podobnych cenach do tych wyżej wymienionych? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik    16

Witam. Mogę podpowiedzieć, że od 2016 roku mam Pronara Herkulesa i nie narzekam. Mocna konstrukcja i nieźle wykonany. Wożę nim głównie pomiot kurzy i czasami wapno. Farba się trzyma, blacha nie rdzewieje, taśmy bardzo mocne. To tyle, wybór należy do Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Rozejrzyj się jeszcze za joskinem bo wychodzi podobnie jak apollo. Przynajmniej w moim przypadku z placu kosztował mniej niż nowy apollo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Sirroko 12v i apollo 14 premium fakt, że trochę inna ładowność ale joskin w ocynku. Niby unia nie daje gwarancji ceny przy zamówieniu, ale to tylko takie informacje usłyszałem. Dlatego w moim przypadku wybrałem joskina. Jeszcze parę rzeczy zniechęciło mnie do Unii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

Ja mam joskina 8 ton, rozważałem też apollo 8 ton i za chiny nie mogłem dojść jak w Unii liczą tę pojemność, z resztą w joskinie też, ale tu różnica między tym co sam mierzyłem i danymi producenta mniejsza była. Przy maszynach do zamówienia była do 5 tyś. Ostatecznie chciałem własną hydraulikę czego w apollo nie było więc został joskin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128
Napisano (edytowany)

dobrze jest podjechać do dilerów, przy odrobinie szczęścia możesz trafić sprzęt na placu, to daje możliwość porównania, nie pamiętam już do jakiego tonażu jest apollo i apollo premium, ale gdyby były obie wersje to lepiej dopłacić do premium, wersja zwykła ma prostą skrzynię, w wersji premium skrzynia przed adapterem lekko się rozszerza, co ponoć ma zapobiega zapychaniu

 

Edytowano przez yaro_1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik    16
Dnia 18.05.2023 o 09:16, Marcin06 napisał:

A jaki adapter przy nim masz? Wałki pionowe czy talerze? 

Sorry, że dopiero teraz, mam dwa wały poziome i talerze. Głównie pomiot kurzy rozrzucam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj