Przemo2611

Prasa Class Variant 180 RC

Polecane posty

Przemo2611    0

Witam, dziś dokładnie przed momentem skończyłem prasować siano na kiszonkę prasa Class Variant 180 RC, problem polega na tym że siłowniki odpowiadające za hydrauliczny  docisk bel w żaden sposób nie działają,, nawet rekoma mogę ich naciskać góra dół,, , bele wcale nie są ubite na zegarze nie pokazuje ciśnienia.  Siłowniki te działają teraz jak na zasadzie zużytego siłownika od szyby u ciągnika to znaczy są a nic nie trzymają, wiecie może gdzie należy szukać problemu?  Mogę dodać też że na górze jak i na dole posiada prasa dwa takie zbiorniki nie posiadające oleju tylko powietrze 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
Napisano (edytowany)

To nowy nabytek? Bo jak tak to może nie nabijasz ciśnienia.a te banki u góry to w nich nie było powietrze tylko azot jak wypuściłeś to nie działają. 

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo2611    0

Tak nowy nabytek. Próbowałem wszystkiego jeździłem nawet do samego końca to znaczy że wiązke zrobiłem na pełna komorę a zegar nie pokazał nawet 60 bar tylko raptem może z 30. 

PS do czego służy ten azot? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

Amortyzacja.

A czy jak zamykałem klapę yo dawałeś ciśnienie  , czy tylko spadła i już.a jaka miałeś wcześniej prasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Przyczyn może być wiele od zużytych siłowników czujników na komorze i elektrozawór na prasie z prawej strony i od niego możesz zacząć jak dobrze pamiętam to jak odetniesz od niego prąd to powinna zbijać na maxa jeśli siłowniki są ok

Czujniki możesz podmieniać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

Jak można pomóc  jak autor nie odpowiada. 

Mi się wydaje że on opuszcza prasę na wolnym spływie i nie nabija ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo2611    0

Nie siedzę cały czas na necie, siłowniki są wszystkie całe z żadnych siłowników się nie leje, siłowniki były zapowietrzone bo je wczoraj odpowietrzalem i  nie wiem czy coś to dało bo dziś pada i nie mam jak sprawdzić.  

 

Teraz zauważyłem też że ta prasa nie posiada elektrozaworu tylko mechaniczny zawór. Kostka niby jest od elektrozaworu lecz go nie ma 

16843154076486724067390612013966.jpg

16843154288787204972306867632551.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3889

Masz jeszcze starego typu jak u mnie. Może być wina zaworu albo siłowników. U mnie od kilku lat mam innyy problem. Jak mam już zrobioną belę to podczas wyładunku mniej więcej w połowie klapa staje i nie chce się podnieść przez co pasy niszczą siatke. Wystarczy że wyłącze wom i normalnie sie podnosi. Nie wiem ilu już majstrów przy niej było i nikt nic nie może poradzić. ch*j mnie strzela normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Witam czy tej prasie występuje problem z rozpoczęciem bel czy można śmiało jechać we wałek, pokos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Witam Jak wysunąć noże w tej prasie i od czego służy przycisk drugi od dołu, pod nim jest ten do załączania siatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj