michalsoft

Mineralizacja resztek pożniwnych

Polecane posty

michalsoft    22

Witam , jeszcze do zborów daleko ,ale zastanawiam się nad jakimś preparatem do mineralizacji resztek pożniwnych , jako że wszystkie pozostają na polu . Co polecacie ? 

Ja zastanawiam się nad ;

-ekosloma z Ekoflory Kraśnik , 

- Em Farma plus 

- wapno plus coś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

Kolega stosuje emy ale 1000 litry to 100000 złoty więc sporo . Ale efekt widzę fajny jest 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

100000 za 1tyś litrow? Kur....że złotem to jest

19 minut temu, michalsoft napisał:

Kolega stosuje emy ale 1000 litry to 100000 złoty więc sporo . Ale efekt widzę fajny jest 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

wapno "spala "slome, a nie powoduje jej rozklad- chyba najlepiej  sypnac mocznikiem


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Oczywiście ile wypowiedzi tyle pomysłów ok każdy myśli po swojemu -ale potrzebne też uzasadnienie .Do przekształcenia słomy w próchnicę potrzebna jest praca głównie grzybów .Nie chodzi o mineralizację co przez lata było mylone z pożądanym efektem przyrostu próchnicy . Dobre rozdrobnienie i odpowiednie PH gleby i płytkie wymieszanie (dostęp powietrza) to gwarancja prawidłowego rozkładu słomy .Żadne cudowne bakterie i specyfiki i to sprawdza się w QQ od kilkunastu  lat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

z moich obserwacji to resztki trzeba rozdrobnić i żeby leżały na wierzchu albo bardzo płytko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

prosty przykład słoma z QQ zostawione nie ruszane  ściernisko -tej słomy nikt nie kradnie a ubywa a w uprawie ST do jesieni nie zostaje prawie nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56
Dnia 13.05.2023 o 08:11, michalsoft napisał:

Witam , jeszcze do zborów daleko ,ale zastanawiam się nad jakimś preparatem do mineralizacji resztek pożniwnych , jako że wszystkie pozostają na polu . Co polecacie ? 

Ja zastanawiam się nad ;

-ekosloma z Ekoflory Kraśnik , 

- Em Farma plus 

- wapno plus coś 

Mineralizacja resztek pożniwnych? Ja wszystko robię żeby resztki pożniwne  nie podlegały mineralizacji,( ps. wolę humifikację)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Dokładnie mineralizacja to "spalenie"części organicznej i pozostawienie minerałów natomiast humifikacja to wzrost próchnicy i minerałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

Mała pomyłka , chodzi oczywiście o humifikacje , zastanawiaja mnie te Emy . Niby znajomy stosuje 2 rok i mówi że więcej jest robaków w glebie , jest bardziej pulchna i lżej się orze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Wpływ placebo straciłem już na wynalazkach fortunę i ni huHU- niech inni się uczą NA MOICH BŁĘDACH I NAIWNOŚCI a humifikacja to głównie grzyby a nie bakterie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj