przemo0284

Silos na kiszonki z klocków LEGO

Polecane posty

przemo0284    0

Mam zamiar postawić silos na kiszonki z bloków betonowych 3 warstwy z klocków 180x60x60 typu"LEGO"tylko mam obawy czy taki murek wytrzyma napór ciągnika ugniatającego,czy nie będzie się przesuwać,może są osoby na forum które mają już taki silos.prosze o opinie użytkowników 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć. doświadczenia nie mam ale z tego co kojarzę to taki jeden klocek waży ponad tonę więc powinno być ok. na pobliskiej betoniarni mają ułożone takie silosy na 3 warstwy kruszywem i żwirem to nic się nie przesowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys111    102

Napór wytrzyma tylko wydaje mi się trzeba te bloczki jakoś uszczelnić aby powietrze nie przedostawało się między nimi. 
Liczyłeś jak to jest cenowo między bloczkami a tradycyjną matodą? Jestem ciekaw bo zastanawiam się nad gnojownikiem z tych bloczków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo0284    0
6 godzin temu, przemo0284 napisał:

Mam zamiar postawić silos na kiszonki z bloków betonowych 3 warstwy z klocków 180x60x60 typu"LEGO"tylko mam obawy czy taki murek wytrzyma napór ciągnika ugniatającego,czy nie będzie się przesuwać,może są osoby na forum które mają już taki silos.prosze o opinie użytkowników 

 

1 godzinę temu, krzys111 napisał:

Napór wytrzyma tylko wydaje mi się trzeba te bloczki jakoś uszczelnić aby powietrze nie przedostawało się między nimi. 
Liczyłeś jak to jest cenowo między bloczkami a tradycyjną matodą? Jestem ciekaw bo zastanawiam się nad gnojownikiem z tych bloczków. 

Obliczałem dla ścianki o wysokości 1,8m i w porównaniu do gotowych prefabrykatów wychodzi o połowę taniej.sciany tak czy tak zaleca się  wykładac folią, nawet przy prefabrykatach,chodzi tylko o kwestie przemieszczania się klocków

 

57 minut temu, danielhaker napisał:

Jakiś powód?

Dlaczego nie polecasz coś się z nimi dzieje?? przemieszczają się??

6 godzin temu, MirosławK napisał:

Witam . Ja mam taki silos i nie polecam.

Dlaczego nie polecasz coś się z nimi dzieje?? przemieszczają się??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerr96    8
12 godzin temu, przemo0284 napisał:

Mam zamiar postawić silos na kiszonki z bloków betonowych 3 warstwy z klocków 180x60x60 typu"LEGO"tylko mam obawy czy taki murek wytrzyma napór ciągnika ugniatającego,czy nie będzie się przesuwać,może są osoby na forum które mają już taki silos.prosze o opinie użytkowników 

Jak duży chcesz ten silos zrobic ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo0284    0
10 godzin temu, farmerr96 napisał:

Jak duży chcesz ten silos zrobic ? 

18x7x1,8

10 godzin temu, farmerr96 napisał:

Jak duży chcesz ten silos zrobic ? 

Jakoś zabezpieczałeś na dole przed rozsuwaniem czy tylko postawione? Dużym ciągnikiem ubijasz?

 

4 godziny temu, Patryk1222 napisał:

Ja mam na 3 i nic się nie rozjechało a stoją na piachu 

Dużym ciągnikiem ubijasz?

Jakoś zabezpieczałeś na dole przed rozsuwaniem czy tylko postawione? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Postawione i stoi ciągniki 200km 

One mają takie wpusty jeden wchodzi w drugi i trzymają się razem myślę że na 4 spokojnie można ułożyć jeden ma jakoś 1600kg to jednak masa robi swoje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj