Polecane posty

Witam w dalszym ciągu poszukuje pomocy w ustawieniu rozsiewacza amazone zaoc900. Tamten rok mniej więcej się udało posiać lecz idzie kolejny sezon i dalej nie mam żadnych dokładniejszych ustawień. Zakupiłem katalog jest w język niemieckim ale nijak się mają te ich ustawienia z tego sam ustawiałem i jak wychodziło. Więc powielam pytanie i chciałbym prosić o indywidualne notatki z ustawienia najbardziej interesuje mnie nawóz saletra macro lub pochodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

 in😦

 

Mam za małe doświadczenie w pisaniu postów, wstawiłem nieodpowiednie zdjęcie i nie wiem jak go usunąć, minka nie wiadomo po co....ajjj. Ale do rzeczy nie masz tabelki na rozsiewaczu? Jak ustawiam według niej i dobrze wychodzi. Mogę podać Ci swoje ustawienia tylko jeszcze powiedz na ile metrów ścieżki masz?

 

 

IMG_20220322_193314612.jpg

IMG_20210226_063549280.jpg

Edytowano przez Mati17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnej tabeli i rozsiewam na 12 metrów łopatki już mam ustawione gorzej jest z dawkowaniem bo z moją instrukcją obsługi tego sprzętu nie da się dobrać nawozu instrukcja w języku niemieckim

 

7 godzin temu, Mati17 napisał:

 in😦

 

Mam za małe doświadczenie w pisaniu postów, wstawiłem nieodpowiednie zdjęcie i nie wiem jak go usunąć, minka nie wiadomo po co....ajjj. Ale do rzeczy nie masz tabelki na rozsiewaczu? Jak ustawiam według niej i dobrze wychodzi. Mogę podać Ci swoje ustawienia tylko jeszcze powiedz na ile metrów ścieżki masz?

 

 

IMG_20220322_193314612.jpg

IMG_20210226_063549280.jpg

Mogę podać maila może lepiej będzie wysłać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Jeśli. Jest słabo czytelne to zdjęcie mogę przesłać Ci na e mail, na dwanaście metrów miałem kiedyś ścieżki, muszę sprawdzić czy mam jeszcze te notatki. Ale mógłbyś sobie sprawdzić według tej instrukcji ze zdjęcia. Jeżeli ktoś coś kiedyś dłubał przy dźwigniach od dawkowania nawozu to może nie być jednakowo jak u mnie. Ja miałem tak na początku użytkowania, jedna strona mi mniej wysiewala. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mati17 napisał:

Jeśli. Jest słabo czytelne to zdjęcie mogę przesłać Ci na e mail, na dwanaście metrów miałem kiedyś ścieżki, muszę sprawdzić czy mam jeszcze te notatki. Ale mógłbyś sobie sprawdzić według tej instrukcji ze zdjęcia. Jeżeli ktoś coś kiedyś dłubał przy dźwigniach od dawkowania nawozu to może nie być jednakowo jak u mnie. Ja miałem tak na początku użytkowania, jedna strona mi mniej wysiewala. 

Jeszcze kolega jakby mi powiedział trochę o co chodzi w tej tabeli bo nie za bardzo rozumiem od czego są poszczególne rzeczy. Bo są tam liczby tylko o co dokładnie chodzi a jeżeli będą notatki to można też mi podesłać. Jeszcze jedna sprawa bo  nie wiem czy kolega siał saletrę tą drobną u mnie wychodzi że 150kg aby wysiać muszę jechać 10km/h a zasówka ma być na 3 czy jest to możliwe może ja mam coś źle złożone 

Edytowano przez GospodarstwoRolne231

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

W tej tabeli masz podany dystans dla 12metrow szerokości dystans jaki masz przejechać to 41.6m z prędkością którą zwykle rozsiewacz nawoz i albo zawieszasz wiadro przy rozsiewaczu, jest taki taki zsyp z wieszakiem i klapką na boku rozsiewacza i poprostu na sznurku masz klapkę od zsypu otwierasz na tej odległości 41.6 metra, później ważysz ile Ci wleciało nawozu do wiadra i według tabeli dalej. Jeżeli przykładowo wyleciało Ci 5kg nawozu i zakładasz dawkę 200kg na hektar to na tej tabelce przykładasz kreskę od kg które wyleciały przez dawkę na hektar i wychodzi Ci na ile zasuwy ustawić. Hmm wiem.moze to skomplikowanie brzmi ale jest proste. Jutro zrobię Ci zdjęcie jak to zrobić. A jak nie to najwyżej się skontaktujemy telefonicznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Mati17 napisał:

W tej tabeli masz podany dystans dla 12metrow szerokości dystans jaki masz przejechać to 41.6m z prędkością którą zwykle rozsiewacz nawoz i albo zawieszasz wiadro przy rozsiewaczu, jest taki taki zsyp z wieszakiem i klapką na boku rozsiewacza i poprostu na sznurku masz klapkę od zsypu otwierasz na tej odległości 41.6 metra, później ważysz ile Ci wleciało nawozu do wiadra i według tabeli dalej. Jeżeli przykładowo wyleciało Ci 5kg nawozu i zakładasz dawkę 200kg na hektar to na tej tabelce przykładasz kreskę od kg które wyleciały przez dawkę na hektar i wychodzi Ci na ile zasuwy ustawić. Hmm wiem.moze to skomplikowanie brzmi ale jest proste. Jutro zrobię Ci zdjęcie jak to zrobić. A jak nie to najwyżej się skontaktujemy telefonicznie...

Prawię rozumiem czyli chodzi o tą dziurę która jest z boku rozsiewacza. Mam rozumieć że zasypuje nawóz odmierzam 41.6 metra otwieram tą klapkę z boku i jadę z określoną prędkością ten dystans. Wychodzą mi kilogramy. Później przechodzę do tej tabelki i mam ile ustawić na zasówie

Przed chwilą, GospodarstwoRolne231 napisał:

Prawię rozumiem czyli chodzi o tą dziurę która jest z boku rozsiewacza. Mam rozumieć że zasypuje nawóz odmierzam 41.6 metra otwieram tą klapkę z boku i jadę z określoną prędkością ten dystans. Wychodzą mi kilogramy. Później przechodzę do tej tabelki i mam ile ustawić na zasówie

Jeżeli można to zdjęcie poproszę jutro . Jeszcze jedno jakby można było kolegę prosić o zdjęcie co ustawia się zasówy bo mam wrażenie że jest to źle złożone 

19 minut temu, GospodarstwoRolne231 napisał:

Prawię rozumiem czyli chodzi o tą dziurę która jest z boku rozsiewacza. Mam rozumieć że zasypuje nawóz odmierzam 41.6 metra otwieram tą klapkę z boku i jadę z określoną prędkością ten dystans. Wychodzą mi kilogramy. Później przechodzę do tej tabelki i mam ile ustawić na zasówie

Jeżeli można to zdjęcie poproszę jutro . Jeszcze jedno jakby można było kolegę prosić o zdjęcie co ustawia się zasówy bo mam wrażenie że jest to źle złożone 

Jeszcze jedna sprawa ponieważ w ubiegłym roku gdy siałem saletrę 150 kg zasówka była na 3 a w tabeli nie ma tak nisko zapisanych liczb czy jest możliwość że mam coś źle złożone i temu nie mogę dojść ładu i nic mi się nie zgadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Jest taka możliwość, na 3 to nie wiem jak wolno trzeba by jechać żeby rozsiewać jakiś nawóz. Zdjęcia wyśle nie ma problemu tylko wieczorem raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mati17 napisał:

Jest taka możliwość, na 3 to nie wiem jak wolno trzeba by jechać żeby rozsiewać jakiś nawóz. Zdjęcia wyśle nie ma problemu tylko wieczorem raczej

U mnie tak wygląda 

IMG_20230227_161713.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

U mnie tak samo...

IMG_20230227_194437581.jpg

IMG_20230227_194421846.jpg

A tu masz ten zsyp do próby. 

Edytowano przez Mati17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Ja właśnie tak robię zmierzyłem sobie czas przejazdu i teraz normalnie na postoju puszczam nawóz przez 12 sekund. Wiadomo że to wszystko teoria ale jakie punkt odniesienia jest i można ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mati17 napisał:

U mnie tak samo...

IMG_20230227_194437581.jpg

IMG_20230227_194421846.jpg

A tu masz ten zsyp do próby. 

A do tej próby potrzebny jest przejazd czy można sobie zmierzyć czas i przez tyle puścić tym zsypem nawóz na postoju. A i jeszcze jedno przy ustawieniu patrzeć tu 

Screenshot_2023-02-27-21-28-38-511_com.facebook.orca.jpg

Jestem ciekaw tylko dlaczego saletrę jak siałem miałem ustawione na 3 przy prędkości 10 km/h około i siałem 150kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Tak, na górę tego metalowego elementu, zobacz jaka masz szczelinie w zasuwie jak ustawisz na te 3. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Mati17 napisał:

Tak, na górę tego metalowego elementu, zobacz jaka masz szczelinie w zasuwie jak ustawisz na te 3. 

Okej sprawdzę i wyśle zdjęcie jak to wygląda na takim ustawieniu a za wszystkie info wielkie dzięki. Będę siał za niedługo to dam znać jak to wychodzi ale i tak zawsze człowiek mądrzejszy. Bo wcześniej jak pytałem każdy mówił sprzedaj bo nie ustawisz tego złomu 

 

16 minut temu, Mati17 napisał:

Tak, na górę tego metalowego elementu, zobacz jaka masz szczelinie w zasuwie jak ustawisz na te 3. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Jasne, tak najłatwiej. Moim zdaniem bardzo dobry rozsiewacz, mam go już chyba 6 sezon. Dawno go kupiłeś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mati17 napisał:

Jasne, tak najłatwiej. Moim zdaniem bardzo dobry rozsiewacz, mam go już chyba 6 sezon. Dawno go kupiłeś? 

W tamtym roku zakupiony żeby nie ta dawka z którą trafić nie mogłem bo nie wiedziałem jak to wygląda to by było pięknie. Bo ładnie posiał  ale nie tyle co chciałem zbytnio ale jakoś się udało 

Edytowano przez GospodarstwoRolne231

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Ile trzeba teraz zapłacić za taki? Nic bardzo nie sprawdziłem dzisiaj bo nie miałem czasu. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mati17 napisał:

Ile trzeba teraz zapłacić za taki? Nic bardzo nie sprawdziłem dzisiaj bo nie miałem czasu. 

 

Ja za swój dałem 3500 ale widziałem ogłoszenia że i 6000 ktoś chciał. U mnie na dzień dobry skrzynia do roboty. Zamiast oleju woda i u góry na łożyskach brak plastików tylko łożyska na wierzchu co jest wałek talerza i poprostu szrot. Więc jest roboty przy nim teraz i trzeba.by było pomalować bo rdza bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2023 o 15:59, Mati17 napisał:

Jeśli. Jest słabo czytelne to zdjęcie mogę przesłać Ci na e mail, na dwanaście metrów miałem kiedyś ścieżki, muszę sprawdzić czy mam jeszcze te notatki. Ale mógłbyś sobie sprawdzić według tej instrukcji ze zdjęcia. Jeżeli ktoś coś kiedyś dłubał przy dźwigniach od dawkowania nawozu to może nie być jednakowo jak u mnie. Ja miałem tak na początku użytkowania, jedna strona mi mniej wysiewala. 

Witam jeszcze raz potrzebuje wymiarów tego elementu 

1560110-Czesc-dolna-glowicy-mieszajacej.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17 napisał:

Jeśli. Jest słabo czytelne to zdjęcie mogę przesłać Ci na e mail, na dwanaście metrów miałem kiedyś ścieżki, muszę sprawdzić czy mam jeszcze te notatki. Ale mógłbyś sobie sprawdzić według tej instrukcji ze zdjęcia. Jeżeli ktoś coś kiedyś dłubał przy dźwigniach od dawkowania nawozu to może nie być jednakowo jak u mnie. Ja miałem tak na początku użytkowania, jedna strona mi mniej wysiewala. 

Ja również poproszę o wysłanie na e-maila zdjęcia tej tabelki. Tylko że u mnie nie ma tej klapki to chyba muszę brać z tej dziury co leci na talerze. A na jaką szerokość teraz siejesz bo ja planuję na 18m to może masz tak samo i podzieliłbyś się notatkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, graficiarz121 napisał:

Ja również poproszę o wysłanie na e-maila zdjęcia tej tabelki. Tylko że u mnie nie ma tej klapki to chyba muszę brać z tej dziury co leci na talerze. A na jaką szerokość teraz siejesz bo ja planuję na 18m to może masz tak samo i podzieliłbyś się notatkami?

Zakupiłem instrukcje mam teraz tabele podaj e-maila to wyślę zdjęcie tej tabeli aczkolwiek jak nie masz tej klapki to nie wiem czy to ci zadziała tak jak trzeba jeśli chcesz brać z talerzy to chyba lepiej skorzystać z próby kręconej każdego rozsiewacza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale tak go dokładniej obejrzałem na swoim podwórku i stwierdziłem że tu coś do zrobienia tam coś do zrobienia i zadzwoniłem do handlarza i wymieniłem u niego na inny w lepszym stanie tylko że model amazone ZA U.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj