Mateusz100

hamulce ursus

Polecane posty

Mateusz100    10

Witam proszę o pomoc. Robię w ursusie c 360 hamulce załozyłem nowy cylinderek i klocki hamulcowe też. Chce założyć bęben i okazuje sie zę nie chce wejść tak jakby klocki były za grube albo nie wiem co.... dlaczego tak jest?? dodam zę klocki są dobrej firmy bo orginal ursus.... wychodzi na to ze są pare milimetrów za grube czy to możliwe jest? bęben jest stary ma kupe lat więc na pewno jest troche wytarty więc tym bardziej powinien wejść. nie rozumiem tego czy cos robię źle? proszę o szybko pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1594

Po pierwsze o jakich klockach mowa .

Weź młotek gumowy  i uderzy w jedną i drugą szczękę i ci się zejdzie cylinderki trzymają.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz100    10
2 minuty temu, robert1226 napisał:

Po pierwsze o jakich klockach mowa .

Weź młotek gumowy  i uderzy w jedną i drugą szczękę i ci się zejdzie cylinderki trzymają.

 

przepraszam szczęki hamulcowe dobra sprubuje uderzyć moze sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    643
16 minut temu, Mateusz100 napisał:

 dodam zę klocki są dobrej firmy bo orginal ursus.... 

Bez przesady. Płacisz za markę, nie za jakość. Miałem parę przypadków z "oryginalnymi" częściami Ursus, które nie pasował:

- koło pasowe napędu pompy wodnej do C-360 miało niewłaściwy rozstaw otworów,

- główne ramię podnośnika do C-330 nie pasowało na wieloklin wału podnośnika. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2651

oryginał niby ursus rurka wtryskowa do mf3,a trzeba doginac i cudować bo nie pasi za wuja

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz100    10

to pukanie w szczęki nic nie dało po prostu szczęki mają za grubą okładzinę i tyle.... musiałem te bolczyki od cylinderka trochę zeszlifować by je zmiejszyć by szczęki bardziej do środka weszły i wtedy bęben wszedł.... po prostu chu... warte części i tyle.... może nowy bęben by pasował lepiej do tych nowszych szczęk może ma wiesza średnice nie mam pojęcia ale tyle roboty przy takim czymś to głowa mała

Edytowano przez Mateusz100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba było nawiercić głębiej te otwory co wchodzą te Bolczyki od cylinderków jutro też będę składał cylinderki frugakow i szczeki ursus ciekawe czy bedą pasować     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Zawsze można nadbić stare szczęki na zadana wysokość czyli ciut mniej niż oryginał i wtedy ten problem zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1594

Idąc tym tropem to można założyć szczęki bez okładzin i badzie całkiem luźno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz100    10

takie to części są i tyle... mam jeszcze pytanie odnośnie blokady a mianowicie z prawej strony jhask jest ta obudowa mechanizmu to w śroidku w tym simmeringu byłą podkłądka stalowa taka grubsza w katalogu jej nie widze po co to tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grubson124
      Witam mam taki problem gdyż w moim deutzu zaczęły łapać hamulce na przednim wale pedynm więc postanowiłem to rozebrać i naprawić i odkręciłem ten zasisk wyciągłem stare klocki a raczej kawelk blachy co po nich pozostało i jeden tłoczek cofkem ładnie a tego drugiego co jest do mostu przykręcony nie mogę próbuje na siłę breszka to aż się tarcz wygina a to ani mam się nie wsunie. Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Perkins1992
      Mam problem z hamulcami w ursusie 360. Przed remontem działało tylko prawe koło, w lewym kole był wymieniany cylinderek, wymieniłem jeszcze obydwie pompki. Jak go poskładałem to wszystko działało jak przed remontem. :angry: Co tu zrobic????????
    • Przez ceston
      Witam mam nowe cylinderki tarcze i przewody. jak to prawidłowo odpowietrzyć? zdjąć ta gumkę z odpowietrznik a i go jeszcze zluzować? bo pompuje pompuje a efektu brak jak tylko zdejmę gumke
    • Przez ceston
      Jak w temacie macie jakiś sposób na to poza wymiana samego cylindra? początek gwintu jest uszkodzony reszta jest ok. jak to wkręcić. Swoją drogą brawo dla konstruktora za tak wlfantastyczne umieszczenie gwintu
    • Przez ursusikc330m
      Wymieniłem ostatnio cylinderek hamulcowy i bęben okładziny zostały stare bo nie były jeszcze mocno zużyte i jest teraz taki problem że po kilku krotnym odpowietrzeniu słabo hamuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj