Jamalek

Wskaźnik napełnienia komory metal fach

Polecane posty

Jamalek    0

Dzień dobry,

Z racji tego iż niedawno nabyliśmy prasę metal fach z562 chciałem podpytać o kilka spraw

1) Czy zamki na komorze powinny być oba ustawione w tej samej pozycji u nas jeden ( prawy ) jest dłuższy.  Wyregulowaliśmy ten jeden (lewy)  i jest przy samym zatrzasku a drugi (prawy) odstaje jakieś 3 cm czy to normalne ?

2)  Na jakiej zasadzie działa wskaźnik napełnienia komory czy w ogóle sugerować się tym podczas owijania  komory ponieważ chcieliśmy ją spróbować no i podpięliśmy do traktora ładowaliśmy kostki gdzieś ok. 25 szt a ten wskaźnik dalej był nieruchomo i nie wiedzieliśmy czy ładować więcej czy nie.... żeby coś nie strzeliło :) no i stąd pytanie jak działa ten wskaźnik jakoś się go reguluje skąd wiadomo że bela jest gotowa  :) ? 

 

Wiem że pytania może głupie, ale to nasza pierwsza belarka trochę nie ogarniamy :) 

 

 

  

1675755766333.jpg

1675755766322.jpg

1675755766327.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leniwiec1    26

Zamki są tak ustawione że jeden krótszy drugi dłuższy a jeżeli chodzi bo ustawienie zgniotu i wskaźnika to na drugim zdjęciu masz taki płaskownik z 5 otworami i na nich się reguluje to

A z jakim ciągnikiem współpracuje ta prasa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jamalek    0

Czyli jeśli dobrze rozumiem zamki są jeden krótszy drugi dłuższy i tu nie kombinować.  czyli po co jest ten dłuższy skoro trzyma na jednym 🤔 ? 

Teraz żeby regulować siłę zgniotu przestawiam na tych otworach na płaskowniku a co reguluje tą śrubą przy lince obok tego płaskownika ? 

 

Współpracuje z Ursusem 4514 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    102

Na stronie MF masz instrukcję obsługi, znajdź 20 min i wszystkiego się dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Obydwa zamki będą ci trzymały gdyż jeden zamek się zwyczajnie odchyla do tyłu dzięki temu pociąga linkę ze wskaźnikiem i prrzy owijaniu sznurkiem gdy dojdzie do czerwonego zwalnia zapadkę, jak kupiłeś ja używana to miałeś to wyregulowane bo inaczej być nie moglo a jak regulowałeś to sam nie mając pojęcia to wystarczy że za mocno do dołu je skręcisz to zwyczajnie nie otworzysz klapy bo za mało będzie podnosić zamki do wyładunku, a jak za mało to w trakcie zwijania wyskoczy ci z zamków, po dociśnięciu hydrauliki na zamykanie klapy haki powinny lekko dotykać tulejki nawet z milimetr przerwy nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leniwiec1    26

To jest  do wyregulowania długości linki bo nie zawsze co do milimetra się zgodzi a tu można wyregulować to i nie ma potrzeby jej regulować na tej śrubie 

A jak chcesz podkręcić zgniot to na pierwszej fotce masz te spreżyne co ściska zamki dociągając klapę jak po patrzysz jak komora się wypełnia to będziesz wiedział o co chodzi 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jamalek    0
1 godzinę temu, pawloxhxx napisał:

Obydwa zamki będą ci trzymały gdyż jeden zamek się zwyczajnie odchyla do tyłu dzięki temu pociąga linkę ze wskaźnikiem i prrzy owijaniu sznurkiem gdy dojdzie do czerwonego zwalnia zapadkę, jak kupiłeś ja używana to miałeś to wyregulowane bo inaczej być nie moglo a jak regulowałeś to sam nie mając pojęcia to wystarczy że za mocno do dołu je skręcisz to zwyczajnie nie otworzysz klapy bo za mało będzie podnosić zamki do wyładunku, a jak za mało to w trakcie zwijania wyskoczy ci z zamków, po dociśnięciu hydrauliki na zamykanie klapy haki powinny lekko dotykać tulejki nawet z milimetr przerwy nie zaszkodzi

Czyli cała komora podczas belowania i przybywania materiału delikatnie się odchyla do tyłu dzięki temu jeden zamek pociąga tą linkę i wskaźnik idzie do góry ?

To cała klapa tyle się odchyli że dojdzie do tego drugiego zamka który odstaje 3 cm ? taka jest zasada działania tych zamków  

Więc jak chcemy ją teraz spróbować czy maszyna działa to, ustawić tą sprężynę z regulacja z pierwszego zdjęcia na mniej więcej środek ( na zdjęciu jest wykręcona) tą regulacje na płaskowniku zostawiam jak jest. Zamek lewy jest ustawiony przy samej tulejce. Klapa się otwiera sprawdziliśmy na sucho otwiera zamyka... i ładować kostki aż się podniesie wskaźnik z żółtego na czerwone i bela będzie gotowa tak ?  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak ładuj ile się da aż wskaźnik dojdzie do czerwonego, ale z kostkami nie kombinuj bo to kruchy materiał więc pewnie prędzej bela ustanie niż ukulujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez atrol123
      Witam
      Mam problem z rozpoczęciem beli słomy.
      Rotor podaje do komory słomę lecz po chwili zaczyna przerzucać materiał ponownie na podbierak . Efekt końcowy jest taki że ścina zabezpieczenia rotora. A w komorze powstaje pół beli (jakby przeciął  bele na pół)tzn słomą znajduje się tylko w przedniej części prasy ( 3 walce na dole aż po wał na którym jest zawias ) Ogólnie kilka razy zdarzyło mi się tak w sianokiszonce ale tu był problem z szerokością wałka. Wykorzystywana była cała szerokość podbieraka pomogło zgrabianie na węższy wałek.  Czyżby musiał grabić w węższe pokosu aby dało się prasować ?
      W czym może być problem ? Próbowałem w suchej próbowałem po deszczu wilgotność a'la sianokiszonka  i nie idzie .
      Czy ten typ tak ma 
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
    • Przez rbit
      Mam problem, że w trakcie robienia beli nóż pomiarowy sam spada z gwintu i po prostu nóż ucinający siatkę też opada. Muszę stawać i ręcznie cofnąć nóż na gwint a i tak loteria czy znowu nie opadnie za chwilę. Co się mogło zepsuć?
    • Przez AdamSygitowicz
      Witam wszystkich,  mam problem z prasą metal fach z 562. Przede wszystkim używałem ją jeden raz ale już mnie to niepokoi, gdyż zaczęła sama owijać belkę i mam też problem z tym że nie ucina mi siatki i cały czas się owija owija owija i nie przestaje.  POMOCY!!!!!!!!!! 
      POMOCY!!!!!! 
    • Przez dawid9721
      witam proszę o podpowiedź co można ustawić oprócz tej linki z regulacją zgniotu żeby belki były bardziej dobite mam na ostatniej dziurze ale belki nie do końca wychodzą dobite
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj