Zaloguj się, aby obserwować  
torq1906

Ziemniaki a nawozy chlorkowe

Polecane posty

torq1906    0

Witam, mam pytanie odnośnie nawożenia ziemniaków potasem, do tej pory stosowałem nawożenie około 300kg Polifoski 6 i 300kg Saletrzaku przed sadzeniem, teraz chciałbym spróbować zastosować dawki na niecko większy plon, ale z racji na ceny nawozów nie chcę dawać Polifoski bo to ładowanie pieniędzy w fosfor którego nie jest potrzebne aż tyle. Planowałem dać około 400kg Korn-Kali, albo Sól Potasową + Siarczan Magnezu do tego 400kg Saletrzaku i 250kg Superfosfatu (w zależności od tego co będzie tańsze i dostępne) i tutaj rodzi się moja wątpliwość bo nie udało się tego rozsiać jesienią (mowa o potasie i fosforze) i zastanawiam się czy taka  ilość potasu w postaci chlorkowej nie spowoduje jakichś niepożądanych efektów jeżeli bym to wysiał powiedzmy miesiąc przed sadzeniem? Ziemia ciężka klasy II, IIIa, IIIb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kagitaar    97

Ja stosowałem do tej pory 200-250kg soli potasowej 60 z tym że leciałem z tym jak tylko się dało (minimum 3-4 tygodnie przed sadzeniem) tak by ten chlorek miał szanse się wytrącić. A poźniej przed samym sadzeniem 500kg NPK pokroju polifoski  i 150kg mocznika. 

Problemu z przechowaniem nigdy nie było. 

W tym roku poleci korn kali w ilości 300kg, mocznik 200 no i nie wiem co z PK zrobić, myślę nad yara mila corn (8, 20,28) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pasio
      Witam!!
       
      Jeśli to nie tajemnica, to chciałby się dowiedzieć jakie stosujecie nawozy przed sadzeniem ziemniaków? jakie dawki? Ja stosuję Fosforan oraz sól potasową.
    • Przez ozzy321
      Panowie zawsze robię kopiec na cześć ziemniakow tak jak robił to mój dziadek i tata rozkładając słomę i przysypując ziemią. Chodzi mi po głowie ażeby na uformowany kopiec zamiast rozkładać luźna słomę i przysypywac ziemia poukładać kostki z prasy i przykryć to plandeka. Praktykował ktoś takie rozwiązanie?
    • Przez damianmatys
      Kupie nie dużą ilość sadzeniaka Owacji lub ewentualnie jadalny.
    • Przez kamil456748
      Witam, poszukuje opinii o wagoworkownicy półautomatycznej do warzyw firmy MAVARK. Jest tutaj może użytkownik tej maszyny? Cena ok. 15k jest dość atrakcyjna a pracę na pewno ułatwiła by taka maszyna.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj