Kirkaa

Ekoschematy- rośliny miododajne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kirkaa    0

Witam. W tym roku planuję posiać nostrzyk biały na dopłaty w ramach ekoschematów. Moje pytanie brzmi czy na całym swoim gruncie ornym (11ha) mogę go posiać czy tylko na jakiejś części, z czym najlepiej zmieszać nostrzyk bo to musi być mieszanka roślin. Do 31 sierpnia nie można go ani kosić ani wypasac i co dalej z nim zrobić, skosić i zaorać czy zebrać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

Ja bede sial nostrzyk+gryke i facelie+gryke. Nie siej dużo nostrzyku bo podobno ciezko sie go pozbyc z pola potem. 

Co do ha nie ma chyba wytycznych wiec raczej mozna ile sie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
5 minut temu, Celownik07 napisał:

Co do ha nie ma chyba wytycznych wiec raczej mozna ile sie chce

W ramach ekoschematów na rośliny miododajne dopłaty wynosić mają 1198 zł/ha. Wsparcie dotyczyć będzie około 3000 hektarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
6 minut temu, witejus napisał:

W ramach ekoschematów na rośliny miododajne dopłaty wynosić mają 1198 zł/ha. Wsparcie dotyczyć będzie około 3000 hektarów.

Chodzilo mi o gospodarstwo. W 1roku moze byc male zainteresowanie tj. lubinami na poczatku doplat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
2 minuty temu, Celownik07 napisał:

W 1roku moze byc male zainteresowanie tj. lubinami na poczatku doplat. 

Żeby nie skończyło się na tym że zamiast 1198 zł będzie 198 zł do ha

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

Dlatego ostroznie . Nie stawiac wszystkiego na jednego konia. Ja obsiewam ok 10% zeby zalapac sie na zroznicowana strukture upraw dodatkowo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25619
1 godzinę temu, Kirkaa napisał:

Witam. W tym roku planuję posiać nostrzyk biały na dopłaty w ramach ekoschematów. Moje pytanie brzmi czy na całym swoim gruncie ornym (11ha) mogę go posiać czy tylko na jakiejś części, z czym najlepiej zmieszać nostrzyk bo to musi być mieszanka roślin. Do 31 sierpnia nie można go ani kosić ani wypasac i co dalej z nim zrobić, skosić i zaorać czy zebrać. 

Powyżej 10ha wchodzi dywersyfikacji. Więc  wychodzi że 11ha jednej rośliny to za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kirkaa    0
1 minutę temu, maniekc360 napisał:

Nostrzyk dwuletni czy jednoroczny?

Nie znam się. A który lepiej i który polecasz? 

1 godzinę temu, Celownik07 napisał:

Ja bede sial nostrzyk+gryke i facelie+gryke. Nie siej dużo nostrzyku bo podobno ciezko sie go pozbyc z pola potem. 

Co do ha nie ma chyba wytycznych wiec raczej mozna ile sie chce

A co potem we wrześniu z tym zrobić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    119

Jednoroczny kosztuje 20 zł/kg a dwuletni ok 12 a trzeba 20-30 kg/ha... Też się ostatnio interesuje nostrzykiem, żeby go wysiewać w poplonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sieje żmijowiec grecki i chyba w tym roku zrezygnuje .Ja słyszałem ze ma być dopłata do 1000 ha w całym kraju ciekawe jak zasieje więcej ha 

Musicie popatrzyć bo nie do wszystkich roślin miododajnych ma być dopłata ja tam patrzyłem to niema tam do  żmijowca 

 https://otop.org.pl/wp-content/uploads/2021/02/ekoschemat-obszary-z-roslinnoscia-miododajna.pdf

Tu więcej ich wymienili ale kukurydza jest miododajna ?

https://wiescirolnicze.pl/ekoschemat-obszary-z-roslinami-miododajnymi-omawiamy-wyjasniamy/

Edytowano przez przybyslawice5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camasa    16

Nie mozesz zasiać więcej niż 65% z twoich 11 hektarów. W dodatku musisz prowadzić trzy uprawy, przy czym trzecia uprawa nie może być mniejsza niż 10% 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

Jak ktoś wchodzi w rośliny miododajne to musi mieć naprawde kiepską ziemie , same nasione nie wyjdą tanio , do tego nie wiadomo ile posieją ha , więc nie wiadomo ile będzie za hektar , moze być połowa albo mniej ,takie cuda nie dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już 7 lat sieje miododajne co roku z 0,5 ha  pszczołom i na nasiona ale w tym roku zaczyna się kryzys z sprzedaż nasion jak i miodu, ludzie oszczędzają i chyba nie będę siał miododajnych chyba ze sprzedam większość żmijowca to wtedy zasieje a jak nie to zasieje soje 

 

Jak by ktoś potrzebował to sprzedaje nasiona żmijowca greckiego jednorocznego 

     https://www.olx.pl/d/oferta/zmijowiec-grecki-jednoroczny-roslina-miododajna-pszczoly-ule-CID757-IDMdyb3.html?bs=olx_pro_listing

Edytowano przez przybyslawice5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413
Dnia 31.01.2023 o 18:17, Camasa napisał:

 

Nie mozesz zasiać więcej niż 65% z twoich 11 hektarów. W dodatku musisz prowadzić trzy uprawy, przy czym trzecia uprawa nie może być mniejsza niż 10% 

 

nie wiadomo jeszcze, ale może te proporcje nie będą brane pod uwagę jeśli zasieje min . 75% roślin strączkowych.

Edytowano przez Siedzacybyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
7 godzin temu, miwigos napisał:

Jak ktoś wchodzi w rośliny miododajne to musi mieć naprawde kiepską ziemie , same nasione nie wyjdą tanio , do tego nie wiadomo ile posieją ha , więc nie wiadomo ile będzie za hektar , moze być połowa albo mniej ,takie cuda nie dla mnie

jak zbierasz 12 ton pszenicy to po co zawracasz sobie tym glowe? Te programy są dla małorolnych co gospodarują na piachach i żyją z dopłat

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Muszę w tym roku zaorać 0,5ha rzepaku obok pasieki. Co polecacie zasiać typowo dla pszczół? Gryka, czy coś innego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523
9 godzin temu, KlimekPL napisał:

jak zbierasz 12 ton pszenicy to po co zawracasz sobie tym glowe? Te programy są dla małorolnych co gospodarują na piachach i żyją z dopłat

Po pierwsz średnia koło 8 ton

Po drugie sam koszt siania tych roślin nie jest tani  i nie pewność ile ha będzie zasiane , może lepiej zostawić odłogiem i może się okazać że będzie ta sama kasa, w tym programie jest malo kasy, wolał bym zasiać łubin na talerzówke pod dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

Łubin  pewnie tańszy  do siania nie jest , a dopłaty 200E tez nie gwarantowane , bo jak posieja więcej to zapłacą mniej . Ale pewnie za ekoschemat mozna dorobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj