yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

mysza103    2481
7 godzin temu, Wpaw napisał:

Ciężko teraz wróżyć. Ziemia dobra od 1 do 3klasy. Jak będzie woda to może koło 8ton. 

Na 1 klasie 8 ton to się raczej w ciemno powinno  zakładać potencjał jeśli się zrobiło  wszystko co trzeba ,a nie 8 ton i to jak będzie woda . U siebie jak będzie woda to szacuję się zbliżyć do 10 ton na 3- 4 klasie  , jak do tej pory cały czas na te 10 ton wygląda,  ale ze klasa jest jaka jest , to nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1366

8 ton to tu wali na IV ... waliło 5 lat temu , dzis standardem 10, jak przypali to 8

  • Like 1
  • Haha 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    24
1 godzinę temu, tommy66692 napisał:

Na 1 klasie ty się nie martw o wodę 

Różnie to bywa z tą woda. W tamtym roku musiałem orać 2 skibami taki był beton. 

 

43 minuty temu, mysza103 napisał:

Na 1 klasie 8 ton to się raczej w ciemno powinno  zakładać potencjał jeśli się zrobiło  wszystko co trzeba ,a nie 8 ton i to jak będzie woda . U siebie jak będzie woda to szacuję się zbliżyć do 10 ton na 3- 4 klasie  , jak do tej pory cały czas na te 10 ton wygląda,  ale ze klasa jest jaka jest , to nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca 

Nie ma co być pazernym, będzie 8ton ok. Wiadomo każdy by chciał 10 ton. U mnie z deszczem nie za bardzo co roku większość idzie bokiem od św.krzyza na Starachowice i na Ilże. Albo na Radom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1207
8 godzin temu, Wpaw napisał:

Ciężko teraz wróżyć. Ziemia dobra od 1 do 3klasy. Jak będzie woda to może koło 8ton. 

Na 1 klasie ? To chyba i u mnie potencjał narazie jest 

IMG_20240429_193929868~2.jpg

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    24

Ładna, jest potencjał 

1 minutę temu, alfa napisał:

Na 1 klasie ? To chyba i u mnie potencjał narazie jest 

IMG_20240429_193929868~2.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1366

T2 : protio i azoksy. Czy jest sens dodawać drugi triazol , Tebu 150g ?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    32
9 minut temu, Fugeo napisał:

@GABBER85 w jakich dawkach azoksy i protio?

Podłączam się pod pytanie. Planowałem dać 150 protio i 125 azoksy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1366

protio do 150g, azoksy minimum 125g... i pytanie czy  tebu ładować wogóle- moze zmniejszyć dać 100g ?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1505    0

Panowie możecie coś powiedzieć więcej o tej pszenicy Elektra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    32
33 minuty temu, GABBER85 napisał:

protio do 150g, azoksy minimum 125g... i pytanie czy  tebu ładować wogóle- moze zmniejszyć dać 100g ?

Azoksystrobiny jak da więcej niz 150 na flagę to nie poszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1852
10 minut temu, Okisz napisał:

Azoksystrobiny jak da więcej niz 150 na flagę to nie poszkodzi?

Co ma zaszkodzić, ale jak masz tęga ziemie to żniwa po 15 sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    143

Czy jest sens kombinowac z mieszanką protio 0.5l 250siatki+ tebukonazol 0.5l + azoksy 125g? Czy lepiej poprostu 0.8-1l tebu+ azoksy0.5l? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1852

Jakiej siatki? Leśnej? 0,6 protio + 0,5 azoksy koniec tematu w tej półce cenowej 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    32
15 minut temu, Mateusz1q napisał:

Co ma zaszkodzić, ale jak masz tęga ziemie to żniwa po 15 sierpnia

Aż tak przeciągnie przy takiej przyspieszonej wegetacji? 

W sumie to bym nie musiał chociaż raz się spieszyć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105

Pokusiło mnie zmienić środek. Jak co roku był lancet to w tym poszedł rubin SX. Teraz przynajmniej mam zielono wesoło. Jest szansa robić jakieś poprawki czy mogę dalej się łudzić że w końcu zadziała i weźmie jakieś chwasty? Minelo już od 15-30 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    357
Napisano (edytowany)

Może macie więcej doświadczenia z etefonem bo ja w sumie pierwszy rok używam. Plan na liść flagowy dać pół dawki jednak temperatury zanoszą się 12-16st przez kilka dni. Będzie to działać? Mam niby moddusa i czasami w tym terminie dawałem 0,15-0,2 ale wydaje mi się że Etefon na korektę i skrócenie dokłosia będzie lepszy.
Tylko czy w takich warunkach on zadziała prawidłowo? 

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    143
12 minut temu, Mateusz1q napisał:

Jakiej siatki? Leśnej? 0,6 protio + 0,5 azoksy koniec tematu w tej półce cenowej 

Protio 250s.cz bo sa tez 300s.cz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2279
1 godzinę temu, tobago napisał:

Może macie więcej doświadczenia z etefonem bo ja w sumie pierwszy rok używam. Plan na liść flagowy dać pół dawki jednak temperatury zanoszą się 12-16st przez kilka dni. Będzie to działać? Mam niby moddusa i czasami w tym terminie dawałem 0,15-0,2 ale wydaje mi się że Etefon na korektę i skrócenie dokłosia będzie lepszy.
Tylko czy w takich warunkach on zadziała prawidłowo? 

Przy suszy odpuść sobie ten etefon 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    518
2 godziny temu, tomek1505 napisał:

Panowie możecie coś powiedzieć więcej o tej pszenicy Elektra?

B.niska gęstość zsypna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    357
33 minuty temu, tommy66692 napisał:

Przy suszy odpuść sobie ten etefon 

Nad morzem nie ma jeszcze suszy. 
 

W zeszłym roku było bardziej sucho, odpuściłem drugie skracanie i w żniwa żałowałem bo kilka dni niepogody i deszczu połamało na wysokości dokłosia. Najbardziej było to widać w życie które akurat ten odcinek źdźbła ma wyjątkowo długi. 
Teraz też chodzi właśnie o żyto a zapytałem tu bo to dylemat dotyczący substancji, nie gatunku. 
Dlatego dumam czy nie podmienić etefonu na Trineksapak. Chociaż bardziej bym wolał Etefon. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj