yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

mysza103    2463
10 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Jakbym miał 350ha pszenicy to nawet jakbym zebrał po 3 tony to miałbym więcej niż z moich 20 nawet po 8😂😂😂😂😂. Na dużym gospodarstwie są inne kalkulacje kosztów. 

Ja pod pszenicą mam co rok do 20ha , kolega ma z 35ha pod pszenicą . Ja z tych 20ha mam ok 150 ton i on z 35ha też ma  coś pod 150 ton , a koszty ma prawie 2 x większe , więc nie wiem z jakiego powodu piszesz że amortyzacja sprzętu ?. On ten sprzęt zajezdzi przykładowo w 10 lat , a u mnie będzie 15 -20 lat . W uprawie jaka by to nie była są koszta stałe i tego się nie przeskoczy , więc wolę dorzucić po 1000zł do ha więcej i bieć drugie tyle co drugi robi tak żeby tylko było i zbiera po 4 tony 

3 godziny temu, przemek28_28 napisał:

Amortyzacja sprzętu. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
12 minut temu, przemek28_28 napisał:

W zeszłym roku tebukonazol w pełnej dawce nie dawał rady w Arkadii.

Może zmieszaj z strobiluryna, albo drogo biksafen z protiokonazolem np w Ascarze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
29 minut temu, Piffpaff napisał:

chciałem ciąć koszty i zrezygnowałem z siarczanu magnezu posypowo i poszedł saletrosan a magnezu uzupełnię dolistnie i tak zaoszczędziłem że przypaliłem hehe jak coś zostanie z uprawy z tego roku to za rok wracam do siarczanu posypowo

No bez przesady że siarczanem magnezu przypaliłeś zboże , jeśli tylko nie przekroczyłeś dawek , a jeszcze do tego szedł azot dolistnie to ten siarczan magnezu mógł co najwyżej pomóc przed przypaleniem , a nie spowodować przypalenia 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1202
Napisano (edytowany)
58 minut temu, Tomek90 napisał:

Kolega ponad 1000ha i wszystko robi w terminie jeśli chodzi o zabiegi, pełna ochrona i wysokie plony, a nie jak niektórzy piszą ze po 2 zabiegi. 

Opryskiwacz 10000l, przy 350ha opryskiwacz 1000l to gość niespełna rozumu. 

Wogole nie inwestują w nowy sprzęt żebym ci napisał jakimi maszynami robią to byś padł ze śmiechu . Ale jeśli chodzi o kasę to śpią na kasie i ziemia 350 całą wykupiona na własność . Tam jest prosto krótko i na temat bez zbędnych inwestycji udziwnień elektryki itp . Ciągniki nie potrzebują serwisu autoryzowanego bo wszystko zrobią u byle jakiego mechanika w okolicy . Zapomniałem dodać że ścieżek też nie mają w zbozu a plony większe niż nie którzy tu piszą że wszystkim 

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
3 minuty temu, alfa napisał:

Wogole nie inwestują w nowy sprzęt żebym ci napisał jakimi maszynami robią to byś padł ze śmiechu . Ale jeśli chodzi o kasę to śpią na kasie i ziemia 350 całą wykupiona na własność . Tam jest prosto krótko i na temat bez zbędnych inwestycji udziwnień elektryki itp . Ciągniki nie potrzebują serwisu autoryzowanego bo wszystko zrobią u byle jakiego mechanika w okolicy 

Jedynie czego się dorobią to garba na plecach. 

To że nie inwestują, to nie znaczy że mają więcej kasy jak ten co inwestuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    332
mysza103 napisał:

29 minut temu, Piffpaff napisał:

chciałem ciąć koszty i zrezygnowałem z siarczanu magnezu posypowo i poszedł saletrosan a magnezu uzupełnię dolistnie i tak zaoszczędziłem że przypaliłem hehe jak coś zostanie z uprawy z tego roku to za rok wracam do siarczanu posypowo

No bez przesady że siarczanem magnezu przypaliłeś zboże , jeśli tylko nie przekroczyłeś dawek , a jeszcze do tego szedł azot dolistnie to ten siarczan magnezu mógł co najwyżej pomóc przed przypaleniem , a nie spowodować przypalenia 

mocznika nie dawałem a siarczanu poszło 5% ale kij wie co przeważyło że przypaliło, jakby było ciepło to po tygodniu tych przypaleń nie było by widać a tak wszystko stoi w miejscu i denerwuje hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1385

Ehh dobrze ze już zaraz maj, skończy się sezon przypaleń, a zacznie poprawiania miotły, ależ ten czas leci Grażynko 🤭

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1202
Napisano (edytowany)

@Tomek90Bardzo dobrze ich znam i wiem ile mają kasy . Syn chciał audi z salonu za 450 tys to poszli kupili za gotówkę . Córka chciała mieszkanie w wawie poszli kupili . Do tego mają chyba z 6 w białym jeżdżą jak pany limuzynami i po wczasach . I jak narazie garbu nie mają bo i od czego miec pracownik ustal opryskal zboże w 3 dni i siedzą bez roboty teraz . Jutro mają zacząć rozsiewać nawóz pod kuku i będą robić agregatem . Półtora dnia i ziemię zrobią i znów będą siedzieć bez pracy az do pryskania kuku . Ewentualnie jakieś małe naprawy typu wymiana zębów w agregacie itp 

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
Napisano (edytowany)
16 minut temu, alfa napisał:

@Tomek90Bardzo dobrze ich znam i wiem ile mają kasy . Syn chciał audi z salonu za 450 tys to poszli kupili za gotówkę . Córka chciała mieszkanie w wawie poszli kupili . Do tego mają chyba z 6 w białym jeżdżą jak pany limuzynami i po wczasach . I jak narazie garbu nie mają bo i od czego miec pracownik ustal opryskal zboże w 3 dni i siedzą bez roboty teraz . Jutro mają zacząć rozsiewać nawóz pod kuku i będą robić agregatem . Półtora dnia i ziemię zrobią i znów będą siedzieć bez pracy az do pryskania kuku . Ewentualnie jakieś małe naprawy typu wymiana zębów w agregacie itp 

To albo robią pracownicy albo nie którzy swoje kosztują. Inwestujesz w sprzęt i robisz sam, albo nie inwestujesz i płacisz pracownikom.  

Co w tym dziwnego ze kupili audi za taka kwotę, dopłaty z roku i ma auto. Problem w tym ze tymi trupami nikt nie będzie robić z młodych 😉 tym bardziej ze młody zażyczył sobie audi za 450k, a rodzicie kupują aby im chociaż coś pomógł mimo ze go to nie interesuje zapewne. 

 

I dalej nie zmienia to faktu ze pryskać 1000l 350ha to trzeba być cymbałem. 5ha na baniaku 

 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

przeciez w 2022 r na ha mozna bylo zarobic na czysto ponad 5 tys. 350x 5 - 1750 tys zl. to sa ogromne pieniadze. a niektorzy czekali by zarobic jeszcze wiecej , a jak potanialo to wina rzadu ( jesli kogos urazilem -przepraszam, ale mowie jak jest). jesli nie nabral kredytow na nowe traktory za milion,kombain milion, agregat up- siewny pol miliona, talerzowka 300 tys, to poeniadze mu zostaly. ot cala filozofia. .no ale jezdzi starszymi traktorami, a wedlug niektorych jest to niekomfortowe. moze i takie jest, ale w kieszeni zostaje. w prl tez bylo niekomfortowo, ale zylismy 😃

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1202

No właśnie tu jest rzecz że nie chcą sami obrabiać wola zapłacić pracownikowi  . Tylko w newralgicznych momentach sezonu sam właściciel coś porobi i jeden syn nie ten od audi  . 🙂 A ogólnie ani jeden ani drugi tu nie chcą zostać i nie zostaną  bo to nie ich bajka. Chodzą plany że farma fotowoltaiczna ma być 200 ha reszta w dzierżawę pójdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    80

azoksy 0.5l + 0.7l tebukonazol da radę z mocznikiem bo widzę się pojawił ? takie rozwiązanie będzie ok na T2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1202
2 minuty temu, Siedzacybyk napisał:

przeciez w 2022 r na ha mozna bylo zarobic na czysto ponad 5 tys. 350x 5 - 1750 tys zl. to sa ogromne pieniadze. a niektorzy czekali by zarobic jeszcze wiecej , a jak potanialo to wina rzadu ( jesli kogos urazilem -przepraszam, ale mowie jak jest). jesli nie nabral kredytow na nowe traktory za milion,kombain milion, agregat up- siewny pol miliona, talerzowka 300 tys, to poeniadze mu zostaly. ot cala filozofia. .no ale jezdzi starszymi traktorami, a wedlug niektorych jest to niekomfortowe. moze i takie jest, ale w kieszeni zostaje. w prl tez bylo niekomfortowo, ale zylismy 😃

Myślę że jeszcze więcej zarobili na czysto wtedy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
11 minut temu, Siedzacybyk napisał:

przeciez w 2022 r na ha mozna bylo zarobic na czysto ponad 5 tys. 350x 5 - 1750 tys zl. to sa ogromne pieniadze. a niektorzy czekali by zarobic jeszcze wiecej , a jak potanialo to wina rzadu ( jesli kogos urazilem -przepraszam, ale mowie jak jest). jesli nie nabral kredytow na nowe traktory za milion,kombain milion, agregat up- siewny pol miliona, talerzowka 300 tys, to poeniadze mu zostaly. ot cala filozofia. .no ale jezdzi starszymi traktorami, a wedlug niektorych jest to niekomfortowe. moze i takie jest, ale w kieszeni zostaje. w prl tez bylo niekomfortowo, ale zylismy 😃

 Jak policzyłeś te 5tys na czysto? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, yacenty napisał:

samo to że ten sprzęt jest lepszy - dokładniejszy a przy tym amortyzacja tańsza. Co innego jak ja zrobię 500h rocznie na 2 ciągnikach a co innego jak ktoś zrobi 1200h na 2 ciągnikach.

Ten duży częściej zmieni sprzet na nowy, ale ma problem sprzedać , bo duży sprzęt, więc musi oddać za pół darmo żeby ktoś kupił , opryskiwacz 2 tys  do 18 m belka sprzedasz szbko , większy ciężko za dobre pieniądze , bo taki kupuje duży i woli nowy

Tomek nie żartuj , dużo więcej zostawało

Siarczam magnezu regeneruje , a nie przypala , w każdym zabiegu u mnie idzie

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

wielkie to tak, ale takie 21m ładne to sprzedaje bez wstawiania na OLX. gro maszyn sprzedałem tu albo na YT


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3635
21 minut temu, Turok napisał:

azoksy 0.5l + 0.7l tebukonazol da radę z mocznikiem bo widzę się pojawił ? takie rozwiązanie będzie ok na T2 ?

Będzie ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
10 minut temu, miwigos napisał:

Ten duży częściej zmieni sprzet na nowy, ale ma problem sprzedać , bo duży sprzęt, więc musi oddać za pół darmo żeby ktoś kupił , opryskiwacz 2 tys  do 18 m belka sprzedasz szbko , większy ciężko za dobre pieniądze , bo taki kupuje duży i woli nowy

Tomek nie żartuj , dużo więcej zostawało

Siarczam magnezu regeneruje , a nie przypala , w każdym zabiegu u mnie idzie

Nikt normalny nie kupi 2000l i belki 18m bo tutaj siewnik 4m, czyli większy areal a beczka za mała nie trzyma się kupy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1202

U mnie mają belki 18 i siewniki 3 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
Napisano (edytowany)

Na 18 m pasuje 3mety , takich opryskiwaczy jest większośc na gospodarstwach 15-50 ha, jesteś z tych co połówką mają problem zacząć siać  , 24 m już trudniej sprzedać , za małe pieniąze , to wszystko idzie jak woda

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    480
Napisano (edytowany)

U mnie 21 i siewniki 3m . Ja 12m i siewnik 3m , też połowa zaczynam . 

Edytowano przez SawekBraczyk
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
miwigos napisał:

Na 18 m pasuje 3mety , takich opryskiwaczy jest większośc na gospodarstwach 15-50 ha, jesteś z tych co połówką mają problem zacząć siać  , 24 m już trudniej sprzedać , za małe pieniąze , to wszystko idzie jak woda

tak dużo jest 18? przecież to najgłupsza belka jaja ktoś wymyślił


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    102
2 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

Trzeba dodać jak ktoś robi mocna zupę na t1 tzn grzybowka , mikro , makro , ccc i Moddus i daj Boże siarczan i mocznik to nie dziwie się że przypalenia są. Ja w tym roku tylko grzybówka + trineksapak i elegancko , żadnych przypalen nic. 

Ej. Czyli jak ja mam zamiar dać 150g protio plus Mocznika mniej niz 10kg siarczanu mniej niż 5kg plus mikro to popale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
6 minut temu, yacenty napisał:

tak dużo jest 18? przecież to najgłupsza belka jaja ktoś wymyślił

Dokładnie. 

9 minut temu, miwigos napisał:

Na 18 m pasuje 3mety , takich opryskiwaczy jest większośc na gospodarstwach 15-50 ha, jesteś z tych co połówką mają problem zacząć siać  , 24 m już trudniej sprzedać , za małe pieniąze , to wszystko idzie jak woda

Po to kupuje się belkę odpowiednią żeby nie siać polowa siewnika. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj