yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

logitech55    1

Co to za chwast i jak go zwalczyć? Zdjęcia z ubiegłego roku tam gdzie był to zagłuszył pszenicę i teraz tez rośnie.

 

2 (2).jpg

2 (1).jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Wspomniana wyżej stokłosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

co polecacie na miotłę i dwuliścienne - axial pack mi puścił w ubiegłym roku wiec może coś zmienię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196

Jak ty to zrobiłeś że axial ci puścił .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66
4 minuty temu, alfa napisał:

Jak ty to zrobiłeś że axial ci puścił .

Miotłę puścił ----- co było szokiem. 2 lata wcześniej pryskałem bardzo późno , ludzie na wsi już gadali że nic z tym nie zrobi i tu cud wyczyściło idealnie .... a w ubiegłym roku taka wpadka bo wszystko było w punkt i skuch ... i nie tylko u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467
Napisano (edytowany)

Czyli śpieszyć  się z chwastami nie warto 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196
Napisano (edytowany)

Pewnie za zimno bylo ja od kilku lat pryskam i ok . Tylko patrzę żeby w nocy ze 3 dni nie było mniej jak 5 stopni . I nigdy w marcu 

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66
6 minut temu, alfa napisał:

Pewnie za zimno bylo ja od kilku lat pryskam i ok . Tylko patrzę żeby w nocy ze 3 dni nie było mniej jak 5 stopni . I nigdy w marcu 

 

2 połowa kwietnia ciepłe noce ale coś poszło nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907
55 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Apyros niby miał wrócić na rynek ?

Będzie dostępny w tym sezonie 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
9 minut temu, Cezar81 napisał:

 

2 połowa kwietnia ciepłe noce ale coś poszło nie tak

To chyba axial było z nim coś nie tak bo mi też miotłę na niektórych polach puścił co nigdy w poprzednich latach się nie zdarzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
25 minut temu, alfa napisał:

Pewnie za zimno bylo ja od kilku lat pryskam i ok . Tylko patrzę żeby w nocy ze 3 dni nie było mniej jak 5 stopni . I nigdy w marcu 

Ale w lutym można ?

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
1 godzinę temu, yacenty napisał:

mam tego świadomość że bank nasion jest i długo będzie, ale specjalnie zrobiłem wariant z glifo i nikosulfurinem żeby poczyscic pola z trudniejszych jednoliściennych

Stokłosa to na bank będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

a nomad radzi sobie ze Stokłosa?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frontier    55

Na stokłosę i inne trawiaste to Atlantis 12OD w dawce 1,2l/ha działa super ale tanio nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
14 minut temu, yacenty napisał:

a nomad radzi sobie ze Stokłosa?

Nomad/Mover dawka 250 g, godzej czy sobie poradzi z miotłą. Incelo górna dawka, Attribut myślę że podobnie. Jedynie Avoxa ma w składzie 2 substancje które sobie z miotlą i stokłosą poradzą, tylko to już pewnie koszt wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

ale nomadem opryskalbym pole dookoła tam gdzie póki co jest Stokłosa, a całe pole będę pryskał normalnie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

Koledzy szukam strategii na regulacje pszenicy, ostatnie lata stosowałem modus z ccc ale mam wrażenie że tym ccc spier... sobie pszenicę a górach gliniasty i teraz myślę nad takim rozwiązaniem 0.6 medax na pierwsze kolanko 0.3 modus na drugie, jakieś uwagi propozycje ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
metrax12 napisał:

yacenty

Jesienią nie dało się już wjechać?

listopad i połowa grudnia była chłodna i mokra, zostawiłem bacare na przyszły rok


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4

Pszenica siana pod koniec listopada ,co zastosować na chwasty jedno i dwu liścienie??? Huzar axial?? Czy coś innego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35
6 godzin temu, Pawelek998 napisał:

Robi ktoś zakupy w 

agroas.pl 

Jakie opinie 

Ja robiłem, ceny konkurencyjne, towar dotarł tak jak w większości po 2 dniach od opłacenia dobrze zapakowany. Długie terminy ważności chociaż to jest najmniej ważne jeżeli towar fabrycznie zamknięty   

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    129
duszekl napisał:

Pszenica siana pod koniec listopada ,co zastosować na chwasty jedno i dwu liścienie??? Huzar axial?? Czy coś innego 

Lancet lub Axial komplet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499
8 godzin temu, Pawelek998 napisał:

Robi ktoś zakupy w 

agroas.pl 

Jakie opinie 

AgroAs to firma zaopatrująca głównie gosp. wielkoobszarowe. 

4 godziny temu, duszekl napisał:

Pszenica siana pod koniec listopada ,co zastosować na chwasty jedno i dwu liścienie??? Huzar axial?? Czy coś innego 

Jednoliściennych prawdopodobnie nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj