yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
42 minuty temu, MatiRol92 napisał:

teraz podzielę sie moim problemem. pszenica siana po gryce, samosiewy zostały zniszczone, ale niestety odbiły. 

opryskana Expertem 0,35g + DFF 0,23l 

myślicie ze gryke to powstrzyma? ma być też ochłodzenie licze że gryka padnie. Co o tym myślicie??

20231015_121755.jpg

Przyjdzie przymrozek i po gryce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294
3 godziny temu, Okisz napisał:

Cześć,  Chciałbym zrobić herbicyd na pszenicy. Może gdzieś w przyszłym tygodniu. Pszenica jest na razie w fazie szpilki. 

Czy taki mix środków będzie ok wg was?

Cevino (flufenaced) 0.25 l/ha + diflanil (diflufenikan) 0.25l/ha + Rassel (florasulam) 0.05l/ha

Planuje pryskac odmiany euforia i mendoza

Koszt wychodzi mi jakieś 120zl brutto na ha

Dzięki z gory

Na moje pola to na pół hektara chyba. Flufenacetu za mało o połowę. Nie wiem jakie są Twoje. Przecież za te pieniądze masz możliwość większych dawek. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
6 minut temu, ravoj napisał:

Na moje pola to na pół hektara chyba. Flufenacetu za mało o połowę. Nie wiem jakie są Twoje. Przecież za te pieniądze masz możliwość większych dawek. 

Sugerowałem się dawkami maksymalnymi z etykiet.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

Poczytaj etykiety innych środków. To jak z telewizją, nie oglądaj tylko jednej. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

DFF chyba starczy?

A i pytanko:

Jakie są minimalne wymagania co do temperatur otoczenia dla Flufenacetu i DFF?

Edytowano przez Troker1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

Różnie etykiety podają, niektóre +8.  Uważam, że powyżej 0 w nocy będzie dobrze. 

  • Thanks 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    208

wystarczy -1c i mróz zetnie grykę każdego rozmiaru 

Edytowano przez suffeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

poczekam jeszcze tydzień i zobaczę jak pszenica będzie wyglądać jak dalej słabo to postawie na saletrę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
6 godzin temu, ravoj napisał:

Na moje pola to na pół hektara chyba. Flufenacetu za mało o połowę. Nie wiem jakie są Twoje. Przecież za te pieniądze masz możliwość większych dawek. 

Nie wiem jakie masz ziemie, ale jak na miotłę dajesz aż 240g flufenacetu (to dużo), sprawdzałeś mniejsze dawki? Może trzeba popróbować innych substancji, nie u każdego sprawdza się to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282
Piffpaff napisał:

Panowie, czy saletrosan w dawce 250kg/ha pobudzi krzewieniae tak jak 200kg saletry na wiosnę?

mam kupiony Saletrosan 30 na pierwszą dawkę i saletrę na drugą i trzecią. ale chyba też będę musiał zmienić kolejność i saletra poleci na pierwszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

saletrosan 30 to moj ulubiony nawoz. po nim nie popekal mi rzepak. pszenica moze nie robi sie szybko zielona, ale w plonie bylo zawsze dobrze. na pierwszy rozsiew idealny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

zły nie jest, w tym roku w rzepaku dwie dawki tym poleciałem i pobiłem osobisty rekord plonu. ale pszenicę wiosną chyba będę musiał gonić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja79    20
10 godzin temu, Siedzacybyk napisał:

saletrosan 30 to moj ulubiony nawoz. po nim nie popekal mi rzepak. pszenica moze nie robi sie szybko zielona, ale w plonie bylo zawsze dobrze. na pierwszy rozsiew idealny!

W pszenicy można też zastosować najpierw w lutym kizeryt czyli S+Mg, a potem polecieć saletrą. W rzepaku jak najbardziej saletrosan na pierwszą dawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282
anja79 napisał:

W pszenicy można też zastosować najpierw w lutym kizeryt czyli S+Mg, a potem polecieć saletrą. W rzepaku jak najbardziej saletrosan na pierwszą dawkę

w rzepaku też tak można. tylko po co mam płacić za magnez jeśli zasobności wysokie i bardzo wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
22 godziny temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Przyjdzie przymrozek i po gryce 

no mam taka nadzieję, że ją przytrzyma i że herbicydy też bedą miały na to wpływ. 

najbardziej obawiam się tego, że tam gdzie jest gęsta gryka oby mi nie zagłuszyła pszenicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TurekR    6

A co powiecie na axial komplet pak jesienią, trochę drogo ale może skutecznie, stosował ktoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junak19    14

Zamierza ktoś jeszcze pryskac expert metem na jesieni przy temperaturze w dzień około 10 a w nocy około 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Jak będzie 10 st. C w dzień, bez przymrozków w nocy i bez potężnych wiatrów to ja będę jeszcze próbował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
2 godziny temu, Junak19 napisał:

Zamierza ktoś jeszcze pryskac expert metem na jesieni przy temperaturze w dzień około 10 a w nocy około 0.

Ja, zostało mi 10ha nierówno wschodzącej pszenicy. W przyszłym tygodniu zapowiadane temp. w dzień 10-12, noc 5-6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294
19 godzin temu, metrax12 napisał:

Nie wiem jakie masz ziemie, ale jak na miotłę dajesz aż 240g flufenacetu (to dużo), sprawdzałeś mniejsze dawki? Może trzeba popróbować innych substancji, nie u każdego sprawdza się to samo.

Tak, ale wyczyńca kładzie, dwuliściennych nie ma, zwłaszcza przytulii i  nie trzeba CTU, to po co zmniejszać. Pisałem że mniejsze dawki jak np 0.6 Bacary mi się nie sprawdziło. 

Dlatego mówię - każdy robi jak uważa. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitr800    3
4 godziny temu, TurekR napisał:
4 godziny temu, TurekR napisał:

A co powiecie na axial komplet pak jesienią, trochę drogo ale może skutecznie, stosował ktoś.

axial to chyba lepiej wiosną,  zawsze pryskam nim od 4 lat na wiosnę i nigdy nie zawiódł

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj