yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SawekBraczyk    461
14 godzin temu, boogie7 napisał:

Przecież na południu śląskiego tak miało lać... U mnie 16, a 5 km. dalej 25 mm.

I dzisiaj z nienacka 15l władowało w burzy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

Panowie w tym roku miałem wołka i jeszcze jakieś dziadostwo w pszenicy a zboże trzymam w stodole, czym mógłbym spryskac ściany i posadzkę żeby pozbyć się tego dziadostwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499
3 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

I dzisiaj z nienacka 15l władowało w burzy . 

No a u mnie dziś ani kropli. A to północną stroną jakieś burze przeszly, a to znowu południem Gliwice - Kędzierzyn Kożle, a u nas nic..

2 godziny temu, Troker1979 napisał:

Bociany w naszych okolicach wyrzucają młode z gniazd. Nie wróży to dobrze.

A dokładniej ?  obok mnie na słupie energetycznym jest gniazdo i w zeszłym roku też jednego młodego wyrzuciły, ale napewno nie było to oznaką posuchy, bo lato i jesień były mokre w .uj 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    567

Tak jest gdy jest za sucho i nie są w stanie wykarmić młodych przez deficyt pokarmu. U mnie najpierw pozbyły się jednego ze 3 tygodnie temu a przedwczoraj kolejne dwa wywaliły. A jeszcze dzień wcześniej opiekowały się przynosząc żarcie i zasłaniały przed słońcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

o proszę, u siebie we wsi mam 4 gniazda i w każdym jakąś główka wystaje, zobaczymy dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326

U mnie findus wygląda tak na dziś dzień. Stanowisko po rzepaku (2/3 kl). W piątek i wczoraj były opady. Nie wiem ile mm ale bez szalu

IMG_20230611_084556.jpg

IMG_20230611_084613.jpg

U mnie findus wygląda tak na dziś dzień. Stanowisko po rzepaku (2/3 kl). W piątek i wczoraj były opady. Nie wiem ile mm ale bez szalu

 

Edytowano przez Badwolf
Zdublowany tekst

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

Przez ostatni tydzień spadło 9l i wilgoci nie brakowało i nie brakuje. Miałem odpuścić już T3 jednak pojawia się coraz więcej mszyc na kłosach i chyba wykonam zabieg 100g protiokonazolu na część do niego dam resztki prochlorazu i tu pytanie ile by miało to sens? Resztę zrobić samym protio czy coś dodać i ile? Do t2 poszedł tebu więc może metko 20g wystarczy czy za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepek22    13

Ominiete t2 czy jest sens pryskac jeszcze elatus era jak wywala pylniki inna odmiana dopiero sie konczy klosic musze prysnac od robaka wiec moze bym dolal elatusa tylko czy jest sens zapowiadaja deszcz od Środay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Czego używacie do obniżania pH wody z wodociągów branej do oprysków? 
 

Czasami leje 0,5l octu na 200l wody ale wolałbym jakieś bardziej profesjonalne rozwiązanie. 
 

Na rolnoogrodniczym niewiele zostało typowo zakwaszajacych. A bawić się w jakieś Fastery z Intermagu jakoś mi się nie widzi. Używałem w zeszłym roku i słabe to było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

chlopyralid czy starane lepiej zadziała na powój w tej fazie? wyszedł miejscami 

sulfonylomocznikiem nie chce bo może będzie rzepak później siany 

20230611_144041.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    461
2 godziny temu, tobago napisał:

Czego używacie do obniżania pH wody z wodociągów branej do oprysków? 
 

Czasami leje 0,5l octu na 200l wody ale wolałbym jakieś bardziej profesjonalne rozwiązanie. 
 

Na rolnoogrodniczym niewiele zostało typowo zakwaszajacych. A bawić się w jakieś Fastery z Intermagu jakoś mi się nie widzi. Używałem w zeszłym roku i słabe to było. 

Kwasek cytrynowy najlepszy będzie . 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
15 godzin temu, suffeks napisał:

chlopyralid czy starane lepiej zadziała na powój w tej fazie? wyszedł miejscami 

sulfonylomocznikiem nie chce bo może będzie rzepak później siany 

20230611_144041.jpg

Zdecydowanie fluroksypyr. Po nim będzie leżał przy 100g. Sam Chlopyralid tylko na moment go ruszy po czym odżyje. Można go stosować z fluroksypyrem dla wzmocnienia efektu, ale solo odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sola20    1

Witam 3 tygodnie temu wstawiłem tego chwasta inni też się pytali co to I czym zwalczać więc zaryzykowałem jednym kawałkiem na straty i w fazie liścia flagowego opryskałem AXIAL 50 EC w dawce 0.8 l na hektar i po dwóch tygodniach jest super efekt więc polecam na przyszłość zdj efektu wstawie jak wrócę 

20230526_105613.jpg

Z prawej strony pryskane axialem  a z lewej zostawiony pasek nie pryskany te żółte  to spalony  chwast 

20230612_190017.jpg

Edytowano przez Sola20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Axial można stosować do póki chwast sie nie wysypie bo potem nie ma sensu, jedynie bym się wstrzymał podczas samego kloszenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj