Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rocknrollnik1    1276
4 godziny temu, Pcheella napisał:

Czyli wszyscy pod kreską ciekawe🤨 to jeszcze dwa lata takie i ziemia będzie odłogiem leżeć 

 

4 godziny temu, miwigos napisał:

Ta ich kalkulacja  coś kiepska, burak mocno zaniżyli , chyba wszystkie pozaklasowe

a może właśnie prawidłowe i wszyscy zapierdalamy za darmo? Wiadomo, że kosztu pracy ciągnika z maszyną nikt sobie nie liczy jak koszt wynajmu, ale jednak jakieś niemałe koszty są. Tak czy inaczej , jeśli to wyliczał jakiś znawca , to nie wygląda dobrze , tylko wszyscy się oszukujemy ,że naszą pracę ktoś docenia.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

U mnie pszenica wychodzi lepiej ,niż ich kalkulacja , wszystko zależy kto jakie plony uzyskuje, na buraku przychód , buraki 18371, za wysłodki 1761+ dopłata cukrow 1300 około , razem ponad 21 tyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Ojciec zaczął siać w latach 60 i tak zostało do dziś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

wydawało mi się że zaczynałeś 2-3 lata temu przygodę z burakiem ;) czyli umowę na ten sezon już masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Podpisana jest , ale leży w cukrowni za podpisem dyrektora, w grudniu podpisywałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

a na jakich glebach siejesz buraki i jak z plonowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539
12 godzin temu, miwigos napisał:

U mnie pszenica wychodzi lepiej ,niż ich kalkulacja , wszystko zależy kto jakie plony uzyskuje, na buraku przychód , buraki 18371, za wysłodki 1761+ dopłata cukrow 1300 około , razem ponad 21 tyś 

ponad 10 tys na czysto. Nieźle. 

12 godzin temu, miwigos napisał:

U mnie pszenica wychodzi lepiej ,niż ich kalkulacja , wszystko zależy kto jakie plony uzyskuje, na buraku przychód , buraki 18371, za wysłodki 1761+ dopłata cukrow 1300 około , razem ponad 21 tyś 

ponad 10 tys na czysto. Nieźle. 

to na buraku najlepsza kasa, posiać, przyjadą wykopią, zabiorą i już. Opryskać z 8 razy i wsio. Bez zmartwień że coś wymarznie, wymoknie etc

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

U mnie w miescie z cukrowni zostały tylko mury no i teraz centrum handlowe dzieki czemu centrum miasta niemal umarło , mowię o sokolowie podlaskim , teren mial byc przemyslowy dla firm to juz sie blok buduje ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    557
8 godzin temu, XTRO napisał:

ponad 10 tys na czysto. Nieźle. 

ponad 10 tys na czysto. Nieźle. 

to na buraku najlepsza kasa, posiać, przyjadą wykopią, zabiorą i już. Opryskać z 8 razy i wsio. Bez zmartwień że coś wymarznie, wymoknie etc

jak to znajomy mówi jak 15 razy z opryskiwaczem w buraki nie wjedziesz to buraka ładnego czystego nie będzie :P 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
22 godziny temu, miwigos napisał:

U mnie pszenica wychodzi lepiej ,niż ich kalkulacja , wszystko zależy kto jakie plony uzyskuje, na buraku przychód , buraki 18371, za wysłodki 1761+ dopłata cukrow 1300 około , razem ponad 21 tyś 

Burak dał Ci 90 ton  z ha.

A Ile realnie  kasy na konto przyjdzie,  wtedy można mówić o pieniądzach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19

Buraki to jest temat rzepaku gdzie jest admin po pierwsze a po drugie mamy już rok 2024 a posty nadal idą na 2023..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Witam co się dzieje z rzepakiem że cena zakładów tłuszczowych równa się niemal matifowi ktoś coś wie bo jeszcze dobry miech to było 100 zł różnicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
7 minut temu, KarolaKarotka napisał:

A gdzie, które zakłady płaca po 1900 netto?

1860 płaci kosów lacki netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik117    1
7 minut temu, Tomek90 napisał:

Dziś podpisane z Komagra po 1900 plus dopłaty. 

Jak jak dzisiaj cały dzień kontraktują po 1860

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

1820 netto i poszło w zapomnienie, chyba to ostatni sezon decydowałem się na przechowywanie, w żniwa 1850 netto sprzedawałem potem jak resztę miałem skoszona spadło na 1660 więc chociaż odzyskałem ten spadek z końca żniw


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
1 godzinę temu, Rolnik117 napisał:

Jak jak dzisiaj cały dzień kontraktują po 1860

Dziś po tyle przysłali papiery, dzwoniłem w piątek po 14.

Screenshot_20240122_154932.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj