Polecane posty

MKMK    2

Na nowy sezon, przy tych kosztach żeby wyjść na ZERO trzeba zebrać min. 3,5t rzepaku i sprzedać go po 2120zł/t, pszenica 7t i 900zł, to na koszty a gdzie zarobek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Chyba masz inny kalkulator niż ci co dają 4000 dzierżawy i sieją pszenice rzepak kukurydzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

@rumcio40 

4 godziny temu, rumcio40 napisał:

Też tak uważam, że import z UK to taka przykrywka, cenę tworzą giełdy 

O kurde to i UK (Wielka Brytania, Irlandia) nas rzepakiem zalewa.

Na myśli miałeś raczej UA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
class33    5

Jak Chinczyków? A nie to że tranzyt wstrzymany ? Koniec giełdy 21 euro w góre chyba jeszcze takiego wzrostu nie było.

Edytowano przez class33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Ciekawe co będzie pod koniec tygodnia. Mam nadzieję że nie skończy się jak ostatni wzrost 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

To ja się tu nastawiłem na długie przechowywanie i już nawet gruchę betonu zamówiłem pod nowy magazyn a tu nagle ceny do góry i trafi mi sprzedać🙃😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40
1 godzinę temu, marek1977 napisał:

Chiny redukują sprowadzanie soi na rzecz rzepaku i innego białka roślinnego.

A skąd ta informacja bo nie mogę się doszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

matif podskoczył bo ruskie napili sie gorzały na świeta i zblokowali statki za kilka dni cena wróci a nawet spadnie...


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Ten sezon sprzedażowy jest już raczej stracony.  Marek, sprzedajesz pszenicę i rzepak czy jesteś tak zarobiony na cebuli, że trzymasz kolejny rok? :P Ogólnie myślę sprzedać rzepak do końca tego miesiąca i część pszenicy w maju, bo się nie zmieszczę.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Rzepak raczej zostawię ,chyba że coś jeszcze do żniw wyskoczy, a pszenicę mam obiecaną po 1400😀. Czas pokaże co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoter    13

dzisiaj sms agrolok kupimy rzepak po 2010 neto stare zbiory minimum 25 t jeszcze nigdy nie dostałem od nich wiadomosci  o rzepaku  cos jest na rzeczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Nie wiem zkad jesteś ja wschód powiat hrubieszów jeszcze w piątek dostałem smsa 1860zł netto rzepak... Także nieźle się tam bawią naszym kosztem.. Podobno ropa ma mocno zdrożeć ...

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
Dnia 15.04.2023 o 10:17, MKMK napisał:

Na nowy sezon, przy tych kosztach żeby wyjść na ZERO trzeba zebrać min. 3,5t rzepaku i sprzedać go po 2120zł/t, pszenica 7t i 900zł, to na koszty a gdzie zarobek? 

To ty masz takie koszty, jednia mają większe drudzy mniejsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    53

Już rzepak fdw spadł 2010 netto Kleczew, Wczoraj giełda w górę a oni w dół.Liczą chyba znowu na przywóz z Ukry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj