Polecane posty

MariuszDe    381
50 minut temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Radomsko od kwietnia -10 gr😐

To wyjdzie ze 1,70brutto?

Edytowano przez MariuszDe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205

Panowie jak maja płacić  jak z Ukrainy po1 zl przywożä. Zaraz zaleje nas mleko od sąsiadów. Bedzie to samo co ze zbozem. A dodatkowo markety caly czas cisną  na obnizki bo tanie zboże 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konradek88    109

Co jak co ale jak na początku byłem za tą Ukrainą za ich wsparciem tak teraz z każdym dniem jestem coraz bardziej anty nastawiony. Szkoda mi tylko zwyklych ludzi którzy giną, głodują i jestem za pomocą humanitarna lecz to byłoby na tyle nic więcej. Jestem ciekaw czy wesprą sektor produkcji mleka za pieniądze z Unii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

Ostatnio czytałem artykuł jak to mleko z Ukrainy nas zalewa. Przez dwa miesiące sprowadzono z Ukrainy AŻ milion litrów. Mlekpol czy mlekowita a i teraz pewnie polmlek skupują DZIENNIE około 5-6 mln litrów. Każdy z tych podmiotów osobno oczywiście. 

Dla mnie te mleko z Ukrainy to tylko pretekst do robienia bałaganu na rynku w Polsce. O ile rząd jest po naszej stronie to wprowadza cła i inne podatki na przetwory mleczarskie z USA i Nowej Zelandii które ,, biznesmeni '' chcą sprowadzać do Polski właśnie przez Ukrainę.  

Ukraina nie ma mleka. Oni od nas nabiał ciągnęli na potęgę i nagle mieliby stać się potęga mleczną w ciągu roku gdy panuje wojna na całego. Wierzcie w te brednie 

  • Like 6
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1205

Ukraina nie ma wpływu na to . Teraz kolej na ryki i sierpc z cennikiem w dół zapewne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

I co jest też ciekawe to np w Niemczech czy ogólnie na zachodzie ceny za mleko spadły ale o kilka procent. Tylko w Polsce i reszcie wschodu ceny jeb.ely na łeb na szyję. No ale jak sieci są zachodnie to nie może być inaczej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur12441    125
4 minuty temu, krzychu121 napisał:

I co jest też ciekawe to np w Niemczech czy ogólnie na zachodzie ceny za mleko spadły ale o kilka procent. Tylko w Polsce i reszcie wschodu ceny jeb.ely na łeb na szyję. No ale jak sieci są zachodnie to nie może być inaczej 

W punkt kolego... Dokładnie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, MariuszDe napisał:

To wyjdzie ze 1,70brutto?

W moim przedziale 3-7 tyś nie będzie pełne 1,70 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    345
1 godzinę temu, malorolny121 napisał:

Panowie jak maja płacić  jak z Ukrainy po1 zl przywożä. Zaraz zaleje nas mleko od sąsiadów. Bedzie to samo co ze zbozem. A dodatkowo markety caly czas cisną  na obnizki bo tanie zboże 

A jakby tame postawić na granicy, to może by nie zalało 

Chłopie nie powtarzaj bzdur co gdzieś usłyszałeś, myślisz że tu na forum siedzi ciemnota co to będzie łykać?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
50 minut temu, MariuszDe napisał:

Inter Milk za Marzec obniżka o 7 groszy

To ile za marzec będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1205
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

I co jest też ciekawe to np w Niemczech czy ogólnie na zachodzie ceny za mleko spadły ale o kilka procent. Tylko w Polsce i reszcie wschodu ceny jeb.ely na łeb na szyję. No ale jak sieci są zachodnie to nie może być inaczej 

Oj nie prawda . Z pierwszej ręki wiem że duży gospodarz z nadreni westfali za luty dostał licząc po 4.7 2.35 zł i dalej ma spadać a są już i mleczarnie sporo poniżej 2zl . Nie wiem jak by te mleczarnie wyszły na tym jak byłem nie dawno w de i masło 250 g kosztuje 6.7 zł.  Nie trzeba powielać nie prawdziwych informacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

Pisze to co przeczytałem. Poszukam w wolnej chwili tych artykułów bo teraz na ciągniku pracuję. Śmiem twierdzić że niemiecki czy francuski rolnik za taką cenę co podałeś by nie doił krów mając dużo wyższe koszta. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    381
36 minut temu, Xawier napisał:

To ile za marzec będzie?

Przy mojej małej ilości 2,08 brutto powinno wyjsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696
59 minut temu, Marcin441 napisał:

A jakby tame postawić na granicy, to może by nie zalało 

Chłopie nie powtarzaj bzdur co gdzieś usłyszałeś, myślisz że tu na forum siedzi ciemnota co to będzie łykać?

Z biura Lidla to pisał, bo jebnął umlałt ,zapomniał język zmienić w ustawieniach 😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
3 godziny temu, malorolny121 napisał:

Panowie jak maja płacić  jak z Ukrainy po1 zl przywożä. Zaraz zaleje nas mleko od sąsiadów. Bedzie to samo co ze zbozem. A dodatkowo markety caly czas cisną  na obnizki bo tanie zboże 

Tanie zboże dla skupów / hurtowników, rolnicy na ogłoszeniach aż tak tanio to sprzedać nie chcą a pasze gotowe od firm są takie drogie jak i były. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz    113
Nintendo napisał:

3 godziny temu, malorolny121 napisał:

Panowie jak maja płacić  jak z Ukrainy po1 zl przywożä. Zaraz zaleje nas mleko od sąsiadów. Bedzie to samo co ze zbozem. A dodatkowo markety caly czas cisną  na obnizki bo tanie zboże 

Tanie zboże dla skupów / hurtowników, rolnicy na ogłoszeniach aż tak tanio to sprzedać nie chcą a pasze gotowe od firm są takie drogie jak i były. 

Może masz rację,ale do produktów mleczarskich potrzeba mleka dobrej jakości.A to z Ukrainy chyba że na proszek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrZet    8
8 minut temu, dantur96 napisał:

Macie już smsy od Polmleku bo u Mnie cisza jeszcze 😃

U mnie też cisza jak na razie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    332
3 godziny temu, krzychu121 napisał:

O ile rząd jest po naszej stronie to wprowadza cła i inne podatki na przetwory mleczarskie z USA i Nowej Zelandii które ,, biznesmeni '' chcą sprowadzać do Polski właśnie przez Ukrainę. 

Rząd nie jest po naszej stronie, dla rządu ważniejsza jest ukraina i jak się usa i zydom podlizac. To co się dzieje wokół mówi samo za siebie, nie będę argumentował.

Cła na cokolwiek z usa? Następnego dnia nie było by już tego rządu a może nawet, do wieczora byłby już inny rząd. Poza tym nie wiem czy polska jest na tyle suwerennym krajem żeby mogła coś takiego zrobić, pewnie musiałaby byc zgoda brukselki na coś takiego

Edytowano przez vodz
d*pa
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj