Polecane posty

greg1985    496

Jest cena za mleko może się rozwijać . Oddaje do Piątnicy tam nie ma takiego załamania ceny jak w każdej innej mleczarni bez wyjątku . Ma chęci do pracy co mu żałować ja mu gratuluję . Mieszkam można powiedzieć niedaleko czareczka i u nas ziemia grubo ponad 100 tyś i oddają do Mlekpolu i chętny się zawsze znajdzie więc nie jest źle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
a skąd jesteś? bo ja z sąsiedniej gminy "czareczka"
damianek2019 napisał:

A propos Giżycka jak z somatyką patrzą na to?

polindus na to nie patrzy 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Najgorsze jest że to ciągle musi być wyścig szczurów. Ciągle więcej i więcej. Ciągle mało. Nie wystarczy to co się ma by spokojnie dostatnio żyć. Czasu już prawie nie ma na nic ale trza kupować często z pobudek snobistycznych. Czas dla rodziny, rozrywka, przyjemność nie licząc drogich fantów to zbytek. Kupisz dzieciakowi wypasionego laptopa, telefon i inne zabawki i jest ok. Trzeba trochę oprzytomnieć bo życie ucieka między palcami.

Pozdrawiam i życzę w nowym roku oprzytomnienia, rozsądku i czasu dla rodziny.

  • Like 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Dołączam się do tych zyczeń. Wszystkie dobrego w Nowym Roku.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil20151    130
1 godzinę temu, greg1985 napisał:

Jest cena za mleko może się rozwijać . Oddaje do Piątnicy tam nie ma takiego załamania ceny jak w każdej innej mleczarni bez wyjątku . Ma chęci do pracy co mu żałować ja mu gratuluję . Mieszkam można powiedzieć niedaleko czareczka i u nas ziemia grubo ponad 100 tyś i oddają do Mlekpolu i chętny się zawsze znajdzie więc nie jest źle 

oddając do piątnicy to można inwestować za gotówke między moja mleczarnia a nimi jest ponad 1 zł różnicy w cenie śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

Ja też życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku 😀👍 chociaż tej ceny z Piątnicy 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carlos223    2
Dnia 30.12.2023 o 13:35, kampl napisał:

No właśnie. Z każdej strony słychać jak to źle z krowami a jak jest okazja kupić ziemię to zawsze typek co doi wygrywa licytacje? U mnie  to na 1000 ha jest łącznie maks 100 krów. I ziemię kupiłem po 30 tys. 3-4 klasa. Zabawnie co?

Kolego jest tak dlatego ponieważ mleczarnie za dużo płacą i ludzie glupieja dostaną trochę pieniedzy i zaraz zmarnują przeplaca za ziemie ,maszyny kolejne ciagniki itd . 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

bedą nowe ,,ceny mleka 2024,, 🤔 oby ze wzrostami 🤔🙋‍♂️


Carlos223 napisał:

Dnia 30.12.2023 o 13:35, kampl napisał:

No właśnie. Z każdej strony słychać jak to źle z krowami a jak jest okazja kupić ziemię to zawsze typek co doi wygrywa licytacje? U mnie  to na 1000 ha jest łącznie maks 100 krów. I ziemię kupiłem po 30 tys. 3-4 klasa. Zabawnie co?

Kolego jest tak dlatego ponieważ mleczarnie za dużo płacą i ludzie glupieja dostaną trochę pieniedzy i zaraz zmarnują przeplaca za ziemie ,maszyny kolejne ciagniki itd . 

gdzie oddajesz że za duźo Ci płacą 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101

Może i placa za dużo. To jest tylko kwestią wielkości stada. Bo na teraz 30 krow to chyba takie minimum żeby był z tego jakiś sens i pieniądze. A dodatkowo jeśli ktoś ma warunki ,nie będzie bal zainwestowac to naprawdę można powiedzieć że za dużo zarabiają. Bo jak ktoś kupuje 8ha za takie pieniądze to na pewno zarabia za dobrze. Fakt że zaprocentowała odwaga no ale zarobić w rok prawie milion na czysto?  I jeszcze licytować się takimi stawkami za hektar? Kiedy ja pamiętam jak ludzie prosili się żeby kupić od nich ziemię, a nikt nie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

to ile doisz od 30szt? i gdzie proszą żeby kupić? u nas zawsze głód ziemi...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113

Łowicz tak ochoczo reklamował się na sylwestrze z tvp. Ciekawe ile wybulili kasy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Mlekovita średnia cena za 2023rok wyjdzie 2,26zl brutto, przy średnim tłuszczu 4,03, białko 3,30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj