Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Dnia 29.11.2023 o 13:54, migacz napisał:

Ile za usługę mulczowania poplonu. Mulczer 2, 20 i powiem że taka robota średnio obciążająca traktor?

300 od ha minimum

Pytanie ile zrobisz za godzinę pola 

Opublikowano
1 godzinę temu, Karol6130 napisał:

Za wyposażyczenie rcw brałem 500 zł łódka 

5 stów za mordowanie się tym 💩💩💩??? 

W mnie w okolicy jak kupujesz wapno to rozsiewacz do rozsiani dostajesz gratis. 

IMG_20230915_141638.jpg

  • Like 1
Opublikowano
55 minut temu, ZetorMisio napisał:

5 stów za mordowanie się tym 💩💩💩??? 

W mnie w okolicy jak kupujesz wapno to rozsiewacz do rozsiani dostajesz gratis. 

IMG_20230915_141638.jpg

 U mnie []u sąsiada] właściciel przywozi wapno ,i Roburem po polu razsiewa  ,i to kutwa jak sprawnie idzie .

Opublikowano (edytowane)

To już lepiej zapłacić za wapno trochę drożej, przyprowadzić rozsiewacz w który się mieści 7-8 ton i rozsiać samochód w kilku podejściach a nie się bawić z tym "czymś" cały dzień.

11 godzin temu, kizak napisał:

 U mnie []u sąsiada] właściciel przywozi wapno ,i Roburem po polu razsiewa  ,i to kutwa jak sprawnie idzie .

W sumie to nie ważne czym,aby to sprawnie poszło. Taki Robur też kilka ton na pake weźmnie.

Edytowane przez ZetorMisio
Opublikowano
8 godzin temu, ZetorMisio napisał:

To już lepiej zapłacić za wapno trochę drożej, przyprowadzić rozsiewacz w który się mieści 7-8 ton .

Chyba że ktoś dysponuje tylko ciapkiem i szejsiontką

  • Thanks 1
Opublikowano
22 godziny temu, ŻakowskiSławomir napisał:

tanio i drogo, w obecnej sytuacji chciałem nakupić gnoju i go rozwieźć na 2 gospodarstwie , sprzętu przewozić mi nie warto. dawka około 25 t na ha czyli typowo wanna, to masz 1000 zł bo tak u mnie stoi gnój+ 500 rozwiezienie tego x chociażby te 5 ha to już masz 7500 a jeszcze trzeba przykryć czyli z paliwem około 8000 zł nie licząc amortyzacji, więc zależy jakby patrzeć

To I tak wg mnie bardzo tanio, raptem trochę więcej niż 2 tony polifoski, a te 120 ton obornika na bank lepszy efekt przyniesie niż polifoska. U mnie sam obornik to cena x 2.5 i to przy dobrych układach

Opublikowano
12 godzin temu, ZetorMisio napisał:

To już lepiej zapłacić za wapno trochę drożej, przyprowadzić rozsiewacz w który się mieści 7-8 ton i rozsiać samochód w kilku podejściach a nie się bawić z tym "czymś" cały dzień

Jeszcze lepiej mieć sąsiada/znajomego z rozsiewaczem. Wypić razem flaszkę i wapno kupić taniej

  • Like 2
Opublikowano
21 minut temu, jacor73 napisał:

To I tak wg mnie bardzo tanio, raptem trochę więcej niż 2 tony polifoski, a te 120 ton obornika na bank lepszy efekt przyniesie niż polifoska. U mnie sam obornik to cena x 2.5 i to przy dobrych układach

u mnie od 25 z własnym transportem do 40 z transportem po stronie sprzedającego. te 40 zł to taka ogólna cena, praktycznie każdy sprzedaje po tyle, gnojowica 10-15 zł za 1000l + cena transportu.

  • Like 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Matey
      Jakie przewidujecie stawki za poszczególne usługi rolnicze w 2025? Względem sezonu 2024 planujecie zwiększyć stawki? Przyjmujecie stała kwotę na cały sezon czy w zależności od wahań cen np. oleju napędowego modyfikujecie ceny?
      kontyunacja tematu z 2024 roku:
       
    • Przez r49
      Proszę omijać firmę serbol .mieszcząca się srebrny Borek 18c.sprzedaja tam ruiny ciągników. Na ogłoszeniach piszą Zambrów. Zakop ciagnika tam to porażka trzeba jeszcze tyle mieć na naprawy.zaniżaja faktury. Cwaniaki
    • Przez Karolek132
      Witam ile bierzecie za gniecenie pryzmy z kukurydzy 
    • Przez Tanos
      Cześć, mam pytanie do Was – rolników praktyków.
      Rozważam wynajem maszyn do łąk i chciałbym poznać Wasze zdanie:
      Czy ktoś z Was byłby zainteresowany wynajmem takich maszyn jak:
      aerator 3 m – 900 zł/dzień (około 30 ha/doba = ~30 zł/ha),
      włóka łąkowa 6 m – 800 zł/dzień (30–40 ha/doba = ~20–27 zł/ha),
      podsiewacz traw 3 m – 1300 zł/dzień (około 15 ha/doba = ~87 zł/ha).

       Jak myślicie – cena jest realna czy za wysoka?
       Czy sami korzystalibyście z wynajmu, czy raczej każdy woli mieć swoje?
       Macie takie maszyny u siebie – faktycznie dają efekty (większy plon, mniej chwastów)?
       A może Waszym zdaniem inny sprzęt byłby bardziej potrzebny na wynajem?
      Chętnie poczytam opinie i doświadczenia.
      Pozdrawiam 
       
    • Przez Tanos
      Cześć, mam pytanie do Was – rolników praktyków.
      Rozważam wynajem maszyn do łąk i chciałbym poznać Wasze zdanie:
      Czy ktoś z Was byłby zainteresowany wynajmem takich maszyn jak:
      aerator 3 m – 900 zł/dzień (około 30 ha/doba = ~30 zł/ha),
      włóka łąkowa 6 m – 800 zł/dzień (30–40 ha/doba = ~20–27 zł/ha),
      podsiewacz traw 3 m – 1300 zł/dzień (około 15 ha/doba = ~87 zł/ha).

       Jak myślicie – cena jest realna czy za wysoka?
       Czy sami korzystalibyście z wynajmu, czy raczej każdy woli mieć swoje?
       Macie takie maszyny u siebie – faktycznie dają efekty (większy plon, mniej chwastów)?
       A może Waszym zdaniem inny sprzęt byłby bardziej potrzebny na wynajem?
      Chętnie poczytam opinie i doświadczenia.
      Pozdrawiam 
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v