Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kazik1991    4
53 minuty temu, pedro2 napisał:

I ciągałeś te wszystkie bawoły do sąsiada na wagę? 🤔 

Z krowami tak zrobiłem a z bykami to musiałem przyczepka ich zawozić pojedynczo trochę problemu było przy załadunku ale  później na wagę i z wagi do domu to bez problemu , co niektórzy mówią że olesiak  oszukuje to ile te byki miały ważyć  w  tym wieku , przy moim karmieniu owies + ziemniaki i witaminy i siano   , jak by miał oszukać na kilka kg to ile wtedy by ważyli , to przyrosty dobre by wychodziły dzienne jak na takie karmienie , były przeważone jak ktoś nie  wierzy to jego problem :⁠-⁠) ja wiem swoje i tyle , a że napisałem cenę i kg to już coś komuś nie pasuje . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gargamel160    33
5 godzin temu, Kazik1991 napisał:

Sprzedane 3 byki  ch/hf 873kg po 14 lm/hf 650kg  po 13 hf 740 kg po 13 wiek 21 miesięcy i dwie krowy hf 560 i 703 kg  po 8  mazowsze WWL 

Te hf to w R klasie musiały być ze taka cena. Masz zdjecia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stonka15ak    34
3 godziny temu, Elvis1090 napisał:

Dobrze by było jakby podrożało, 18 szt. Czeka na sprzedaż i tu nagle obniżka dlatego troszkę się zestresowałem🙂😋

Ja mam ponad 30 jałówek na dziś i CH..j na razie czekam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazik1991    4
1 minutę temu, Gargamel160 napisał:

Te hf to w R klasie musiały być ze taka cena. Masz zdjecia 

 

IMG_20230219_125449.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazik1991    4
19 minut temu, mlodyhef napisał:

to raczej jakaś mieszanka MS

Po byki hf a krowa mieszanka nie wiadomo z czym dziś sprzedana 560 kg  na zdj ta brązowa z wiosny 2022 jałoszke urodziła po charolesie i nie chciała się już zacielic . 

IMG_20220715_185320.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazik1991    4
7 godzin temu, jarecki napisał:

coś mi się zdaje że kłamiesz o tym przeważeniu 🤣

Jarus jak ciebie Mikołaj i Marcin dymała na wadze i nie wiadomo kto jeszcze . A masz swoją wagę to nie znaczy że i mnie musi dymać na wadze , ja z Marcinem znam się x lat i wiem swoje a że była okazja przeważyć u sąsiada bo kupił wage i sprawdzic dla samego siebie to już moja sprawa . Martw się sobą i swoją waga 😁 bo coś bym powiedział ale szkoda mi ciebie zamiast  oplem jeździł bys BMW i było by cię stac na serwis  😂

Edytowano przez Kazik1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Daro20 napisał:

Trzeba zapobiegać a nie leczyć tym bardziej że leki  Ci nie działają. Trzeba podać szczepionki w porę nawet jak "coś" zachoruje to leki pomogą.

Jaki termin płatności mają Łuniewscy i jak z wypłacalnością?

14 albo 21 dni. Jak na ogólną wagę to nie chcieli sprawdzać na tej swojej samochodowej już czy się zgadza 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
7 godzin temu, Kazik1991 napisał:

Jarus jak ciebie Mikołaj i Marcin dymała na wadze i nie wiadomo kto jeszcze . A masz swoją wagę to nie znaczy że i mnie musi dymać na wadze , ja z Marcinem znam się x lat i wiem swoje a że była okazja przeważyć u sąsiada bo kupił wage i sprawdzic dla samego siebie to już moja sprawa . Martw się sobą i swoją waga 😁 bo coś bym powiedział ale szkoda mi ciebie zamiast  oplem jeździł bys BMW i było by cię stac na serwis  😂

Oleksiak według mnie i znajomych oferuje najniższą cene na rynku ,kupuje od mojego szwagra kilka lat i jakoś szwagier nie narzeka .  BMW to jest ostatnia marka która bym kupił no a samochodem musze na serwis ASO jezdzić żeby utrzymac gwarancje .

Edytowano przez jarecki
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Z tym serwisowaniem aut w salonach to uważaj chłopie.....i lepiej po gwarancji wymień sobie olej bo różnie z tym bywa

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Kazik to nie hf min dobry mieszaniec. Ja sprzedałem tydz temu typowe hf ciężkie ale tyłu zero waga od 750do 815 po 11.6 netto skórka 6% łódzkie 

Oczywiście moja waga a właściwie na dwóch było wazone😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
8 minut temu, Marcin133 napisał:

Kazik to nie hf min dobry mieszaniec. Ja sprzedałem tydz temu typowe hf ciężkie ale tyłu zero waga od 750do 815 po 11.6 netto skórka 6% łódzkie 

Oczywiście moja waga a właściwie na dwóch było wazone😉

Kto w Łódzkim  tak płaci?? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
4 minuty temu, Mateusz1q napisał:

A to jakiś szał 11,6 za hf?

A to oddaj do Milex to się zdziwisz ile wyjdzie 😎😎

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122
5 godzin temu, Mieciu24 napisał:

A to oddaj do Milex to się zdziwisz ile wyjdzie 😎😎

Ty masz chłopie wiecznie ze wszystkim problem. Przecież nikt Ci tam nie każe oddawać, w łódzkim jest mnóstwo ubojni, no chyba że już wszyscy Cię znają i omijają z daleka.

  • Like 3
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12442

Weź go i pierw oskrob, po tem fotografuj 🙆. Chcesz słomy kupić?

  • Like 1
  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1844
12 minut temu, radek20i19 napisał:

Ile za taki towar wołać? 

IMG_20230222_160503.jpg

Gdzie chcesz wołać, w kościele na ambonie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889

Oskrobał tu jeden, z sierścią poodlaziło to zobaczyli i już źle. Pewnie mało śruty dostają po czymś takim tak się nie klei 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
1 godzinę temu, radek20i19 napisał:

Ile za taki towar wołać? 

 

IMG_20230222_163349.jpg

Chłopiec tu się nie pytaj tu prawie same handlarze cwaniaki  co potrafi na wadze walnąć cię 80 a nawet 100 . Widzisz jak cię wyśmiewają jak i mnie. 😎🤡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek20i19    2
5 minut temu, Mieciu24 napisał:

Chłopiec tu się nie pytaj tu prawie same handlarze cwaniaki  co potrafi na wadze walnąć cię 80 a nawet 100 . Widzisz jak cię wyśmiewają jak i mnie. 😎🤡

Leje na nich i ich głupie komentarze 😃

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj