Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

pogromca200    8

Byk czysty hf skóra i kości 12,60 brutto chyba idą ceny w górę. Moja waga. Jednak ceny nie pokrywają kosztów produkcji. Lepsze stoją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
8 godzin temu, pogromca200 napisał:

Byk czysty hf skóra i kości 12,60 brutto chyba idą ceny w górę. Moja waga. Jednak ceny nie pokrywają kosztów produkcji. Lepsze stoją 

Gdzie takie cena??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
13 godzin temu, Szu15000 napisał:

a tak na poważnie? :)

Ogólnie to nie ma co brać do głowy tych azotanów i opuścić Unię !!! Mam nadzieję że się doczekam .. 

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    971

Unii do nas czy my do unii?😉 Zmarnują rolnictwo. Propo bydła widac cena bez zmian przez dwa tyg. Za dobrą krowę waga pod 8 z przodu 9 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, pogromca200 napisał:

Byk czysty hf skóra i kości 12,60 brutto chyba idą ceny w górę. Moja waga. Jednak ceny nie pokrywają kosztów produkcji. Lepsze stoją 

w intensywnym może i słabo. 

za to ekstensywnie to jeszcze tak dobrze nie było 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Panowie ja z takim pytaniem dziś gadałem z gościem co" siedzi" w bydle i chciał się zakładać o flaszkę że na jesieni za hf będzie 16zl za żywą realne to ? W sumie chyba nic mnie nie zdziwi w tym kraju ale jednak jestem ciekaw co wy powiecie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122
6 godzin temu, soltys48 napisał:

W milexie 🤭

Milex Ci tyle nie da, oddaj im to zobaczysz jak wyjdziesz 😅😄😄

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    232

Outstanding - na mieszankę gorzowska daje 2 dawki, 1 równa terminowo że zbożami, druga po ok 14 dniach (zależy od zapowiadanych deszczy), daje saletrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1515
1 godzinę temu, damianos95 napisał:

Panowie ja z takim pytaniem dziś gadałem z gościem co" siedzi" w bydle i chciał się zakładać o flaszkę że na jesieni za hf będzie 16zl za żywą realne to ? W sumie chyba nic mnie nie zdziwi w tym kraju ale jednak jestem ciekaw co wy powiecie  

Ten gość to nie przypadkiem handlarz cielakami ?

47 minut temu, Tomek0406 napisał:

Milex Ci tyle nie da, oddaj im to zobaczysz jak wyjdziesz 😅😄😄

Daje normalnie, tzn mniej niż handlarze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
15 minut temu, AdamRo napisał:

Ten gość to nie przypadkiem handlarz cielakami ?

Daje normalnie, tzn mniej niż handlarze .

Nie ja od chandlarzy nie kupuje to nawet nie znam zwykły rolnik tylko większą skala niz moja

Ale ty byś mógł coś powiedzieć czy to realne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117

Amirap standard - zubr uzywa ktos z was do opasu bydła ponoć zamiast śruty rzepakowej agrolok mi to oferuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, damianos95 napisał:

Panowie ja z takim pytaniem dziś gadałem z gościem co" siedzi" w bydle i chciał się zakładać o flaszkę że na jesieni za hf będzie 16zl za żywą realne to ? W sumie chyba nic mnie nie zdziwi w tym kraju ale jednak jestem ciekaw co wy powiecie  

Powiem Ci jesienią 😉

Edytowano przez Aktywnyrolnik7245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, damianos95 napisał:

Panowie ja z takim pytaniem dziś gadałem z gościem co" siedzi" w bydle i chciał się zakładać o flaszkę że na jesieni za hf będzie 16zl za żywą realne to ? W sumie chyba nic mnie nie zdziwi w tym kraju ale jednak jestem ciekaw co wy powiecie  

może tak być. 

złotówkę w muł zagrzebia, ojro będzie pod 6 to I 16 możliwe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gargamel160    35
25 minut temu, nexeqadore napisał:

Amirap standard - zubr uzywa ktos z was do opasu bydła ponoć zamiast śruty rzepakowej agrolok mi to oferuje

W jakiej cenie ci to proponowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1515
45 minut temu, damianos95 napisał:

Nie ja od chandlarzy nie kupuje to nawet nie znam zwykły rolnik tylko większą skala niz moja

Ale ty byś mógł coś powiedzieć czy to realne 

Za tydzień nie wiadomo co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar321    2

o takie rzeczy znalazłem w śrucie rzepakowej od farmer pasze i to tylko po popłukaniu wiaderka, sprawdźcie jak bierzecie od nich

IMG_20220930_155311039.jpg

IMG_20221124_140346042.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj