patrykb2736

John Deere 6330 Problem z temperaturą chłodzenia

Polecane posty

patrykb2736    87
Mam problem w swoim JD gotuje mi się płyn w cięższej robocie. Wywaliłem termostat, Wisko sprawne, Chłodnica wyczyszczona. Dla przykładu w paszowozie temperatura nie przekroczy 4 kresek.Zapinam pług czy talerzowke 30 min pracy i zagotowany.Mial ktoś może podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

napewno wisko sprawne? na rozgrzanym nie powinno dać się ręką ruszyć. dawno masz ciągnik czy dopiero kupiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
aprochota napisał:

napewno wisko sprawne? na rozgrzanym nie powinno dać się ręką ruszyć. dawno masz ciągnik czy dopiero kupiłeś?

Na rozgrzanym nie patrzyłem. Ciągnik kupiony niedawno.Ciagnik moc ma wszystko ładnie odpala, uszczelkę raczej wykluczamy muszę test zrobić dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

na rozgrzanym jak wylaczysz silnik to wisko musi stanąć razem z silnikiem bo jak jeszcze trochę się kręci to jest kaput

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
aprochota napisał:

na rozgrzanym jak wylaczysz silnik to wisko musi stanąć razem z silnikiem bo jak jeszcze trochę się kręci to jest kaput

Rozgrzeje go i dam znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
2 godziny temu, patrykb2736 napisał:

Na rozgrzanym nie patrzyłem.

LOL to skąd niby wiesz, że wisko sprawne?
Gotuje Ci płyn, czy po prostu patrzysz tylko na wskaźnik?  Jaką maks temperaturę osiąga płyn, sprawdź niezależnym termometrem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
aprochota napisał:

na rozgrzanym jak wylaczysz silnik to wisko musi stanąć razem z silnikiem bo jak jeszcze trochę się kręci to jest kaput

Kręci się na rozgrzanym,czyli uszkodzone


Marionos napisał:

2 godziny temu, patrykb2736 napisał:

Na rozgrzanym nie patrzyłem.

LOL to skąd niby wiesz, że wisko sprawne?
Gotuje Ci płyn, czy po prostu patrzysz tylko na wskaźnik?  Jaką maks temperaturę osiąga płyn, sprawdź niezależnym termometrem.

 

Nie tylko na wskaźnik.Bo wywala go wężem przelewowym od korka zbiorniczka. Wisko na rozgrzanym nie zatrzymuję się z silnikiem tylko jeszcze kręci.Myslicie że to będzie jedyną usterką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
23 minuty temu, patrykb2736 napisał:

Kręci się na rozgrzanym,czyli uszkodzone

 

Nie tylko na wskaźnik.Bo wywala go wężem przelewowym od korka zbiorniczka. Wisko na rozgrzanym nie zatrzymuję się z silnikiem tylko jeszcze kręci.Myslicie że to będzie jedyną usterką?

No tak, to wskazuje na uszkodzone wisko, czyli niepełne obroty  wentylatora.   Ale korki przelewowe też się uszkadzają itd , warto dokładnie zmierzyć tą temperaturę płynu dla pewności!
Dobry płyn przy sprawnym układzie i  nadciśnieniu i przy 120 stopniach nie powinien jeszcze się gotować.

Edytowano przez Marionos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
aprochota napisał:

jak dopiero po czasie temperaturę łapie to raczej nie pompa .ale sprawdźic nie zaszkodzi

pompa była sprawdzona wcześniej. Wyczailem jeden mankament jeszcze przy większych obrotach i ciśnieniu wywala mi płyn korkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
aprochota napisał:

uszczelka pod głowicą?

Też tak uważamy.Dzis nie miałem czasu bo kosimy kukurydze ,ale zrobię na dniach test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TheZielonyJohny
      Witam serdecznie. 
       
      Mam mały problem z zakupionym używanym JD 6930 premium. 
       
      Problem polega na tym, że po puszczeniu pedału hamulca słychać strzał w przedniej osi TLS. 
      Podejrzewam, iż wynika to z faktu załączania przedniego napędu podczas hamowania, a następnie jego wyłączanie po puszczeniu hamulca. Więc może to być kwestia różnicy prędkości pomiędzy przednią osią a tylną. 
      Dodam, że po zahamowania tylko jednym hamulcem ( nie ważne czy lewy czy prawy) nie zanotowałem ani razu takiego uderzenia. 
       
      Opony na ciągniku : 
      Przód 540/65 R28 - nowe 100 % protektora
      Tył 650/65 R38 - ok. 20% protektora
       
      Przednia oś zalana olejem Spirax. 
       
      Zastanawiam się czy te opony mogą razem ze sobą współpracować. 
      Sama oś TLS chodzi perfekcyjnie, nie jest jeszcze wybita. 
       
      W instrukcji spotkałem się tylko ze wzorem na procentowe wyprzedzenie w prędkości pomiędzy przodem  a tyłem. Nie ma jednak podane jakie konkretne rozmiary opon mogą ze sobą współgrać bądź też nie. 
       
      Jakieś sugestie, doświadczenia, podobne problemy ? Z góry dziękuję  
    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj