Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

Witam serdecznie. 

Mam mały problem z zakupionym używanym JD 6930 premium. 

Problem polega na tym, że po puszczeniu pedału hamulca słychać strzał w przedniej osi TLS. 

Podejrzewam, iż wynika to z faktu załączania przedniego napędu podczas hamowania, a następnie jego wyłączanie po puszczeniu hamulca. Więc może to być kwestia różnicy prędkości pomiędzy przednią osią a tylną. 

Dodam, że po zahamowania tylko jednym hamulcem ( nie ważne czy lewy czy prawy) nie zanotowałem ani razu takiego uderzenia. 

Opony na ciągniku : 

Przód 540/65 R28 - nowe 100 % protektora

Tył 650/65 R38 - ok. 20% protektora

Przednia oś zalana olejem Spirax. 

Zastanawiam się czy te opony mogą razem ze sobą współpracować. 

Sama oś TLS chodzi perfekcyjnie, nie jest jeszcze wybita. 

W instrukcji spotkałem się tylko ze wzorem na procentowe wyprzedzenie w prędkości pomiędzy przodem  a tyłem. Nie ma jednak podane jakie konkretne rozmiary opon mogą ze sobą współgrać bądź też nie. 

Jakieś sugestie, doświadczenia, podobne problemy ? Z góry dziękuję :) 

matiz955    9

Jak naciśniesz 1 pedał, to przedni napęd się nie załącza.
Jak 2 razem to tak.
U mnie tak stuknie jak np są koła skręcone lub jest poślizg kół, a np na drodze gdy jadę równo i wyłączę to nie czuć nic.

Wiadomość z agroFakt.pl

Maro0    10

U mnie też tak stuka, przyczyną luzy na "ósemce" TLS-u

Czytaj ze zrozumieniem. Napisał ,że TLS jest ok.

Arek    113

Mógł napisać bo dokładnie nie sprawdził, objaw typowy dla luzu na sworzniu osi.

maniek0987    3

Chodzi ci o to, że jak zahamujesz i puścisz pedał hamulca to jest taki dziwny stuk z przodu ciągnika? Ja mam tak w 6100MC i jak rozmawiałem z serwisantem to powiedział, że wynika to z mechanicznego rozłączenia przedniej osi, która załącza się przy hamowaniu.

Chodzi o to, że słychać ten stuk gdy wyłącza się przedni napęd po hamowaniu. Zrobiłem mały test. Upuściłem powietrza w przednich oponach, dość znacznie. Stuk zniknął lub jeżeli się pojawia to jest ledwo co słyszalny. 

Więc w takim razie czy te opony mogą nie pasować ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez oksana17
      Witam.Problem dotyczy silnika i jest on od samego początku czyli kupna w 2003 r.Do tej pory nakrecił 1300 mth.nie jedyny traktor w gospodarstwie.Problem ma z ruszeniem z miejsca(płynnym) czy to przyczepa,pług, agregat czy nawet na pusto.Skrzynia to 20 (przód tył).Przez to ruszanie odbywało się na wyższych obrotach i sądze że to było przyczyną wymiany sprzęgła.Nie będe się rozpisywał chodzi o to że nie można zejść poniżej 1600 obr/min.Inaczej nie zbiera się czy to na drodze (5 bieg) czy to na średnich biegach (literka M)na polu np agregat 3 bieg.Obroty max ma 2300.Gaz nożny i ręczny sterowany za pomocą linek.Niedopilnowałem tego jak traktor był na gwarancji.Za pomoc z gory dziękuje.pozdrawiam.
    • Przez TopAgroPlus
      Witam
      Mam pytanie ile czynnika wchodzi do układu klimatyzacji w John Deere 7730 i dlaczego zamarza rurka niskiego ciśnienia przy sprężarce?

• Przez MichalSiemano
      kupie koparko ladowarke jcb  4cx lub 3cx
    • Przez Roman2
      Kupiłem w tym roku prasę John Deere 582 używaną i mam z nią pewien problem.
      Mianowicie przy podawaniu siatki, zostaje ona owinięta na wałku gumowym, a nie podana na snopek. 

W czym tkwi problem? Proszę o pomoc i pozdrawiam.

• Przez Skwarus
      Witam, niedawno kupiłem prasę John Deere 580 z rotorem, zrobiłem nią 70 bel bez żadnego problemu, a teraz zaczęła się zapychać za rotorem, bela się przestaje obracać, pasy się zatrzymują i muszę wyrzucać materiał z komory. Nieraz jakoś dobrze złapie i jest wszystko dobrze ładna bela wychodzi. Był podobny temat o jd 550 ale nie było jednoznacznej odpowiedzi. Czy przyczyną może być zbyt ślizgi ten walec za rotorem?
      Jeśli ktoś miał taki problem prosiłbym o pomoc.
      Pozdrawiam