jondir989

Kurs na prasy belujące

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jondir989    8

Dzisiaj zobaczyłem ulotkę na kurs na prasy wysokiego zgniotu i tak mnie zastanowiło po co to robić? 

Czy jest to obowiązek mieć takie coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    451

Jak jest firma, to jak coś się stanie to ciągają po nieprzyjemnych instytucjach szefostwo itp. 

Zawsze jakieś domniemanie, że czegoś nie przekazano, coś kazano robić w sposób niezgodny z BHP i tak dalej....

A tak robi się szkolenie na prasę, daje się do podpisu różne instrukcje i jak coś się stanie to wina tylko i wyłącznie pracownika, bo wiedział, że tak nie wolno, bo był w pełni przeszkolony.

Wtedy szef, czy jakiś BHP-owiec ma na obronę papierki chroniące ich 4 litery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1018

W firmie usługowej, gdzie jest zatrudniony pracownik, co innego normalne gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jondir989    8
20 minut temu, mateo105 napisał:

W niektorych firmach ubezpieczenipwych w razie pozaru tez chca uprawnienia

Tak myślałem że może chodzi o ubezpieczenia... Niedługo to i wymyślą uprawnienia na pługi, kultywator i żeby tylko płacić za szkolenia :/

Edytowano przez jondir989
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    718

Nie ma obowiązku takich kursów, to samo dotyczy kombajnów. Masz być przeszkolony ale jaka forma tego przeszkolenia to już pole do dyskusji, bo np. szkolenie pracownika serwisu przy pierwszym uruchomieniu też można pod to podciągnąć. 

Kurs kombajnisty również nie jest obowiązkowy do poruszania się i pracy kombajnem, tu wystarczy prawo jazdy kat min. T czy B. Czasami może być problem z polisą OC lub gwarancją jeśli jest zapis że wymagany jest kurs operatora ale to zależy od firmy ubezpieczeniowej czy sprzedającej maszyny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikkallo    0

Podpowiedzcie, proszę, czy dobrze rozumiem, wg art. 94 i art. 237:

- szkolenie wstępne należy przeprowadzić, gdy pracownik jest zatrudniany na podst. umowy o pracę (co oczywiste) a na umowę zlecenie itp już nie? I co z badaniami lekarskimi przy umowach zlecenie? (jeśli nie ma czynników niebezpiecznych)

- instruktaż stanowiskowy nie musi być przeprowadzany na stanowisku nierobotniczym?

Co sądzicie o szkoleniu w formie online, na przykłąd na HRCODE?

 

Edytowano przez Nikkallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marrus
      Jak założyć do niej sznurek ? Bo kupiliśmy ją i nie było sznurka założonego i nie wiemy jak założyć . Ta morra ma takie kółka jakby regulacja ... Proszę o bardzo szybką odpoiedz ....
    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj