Zygibigos69

MF 4260 silnik Perkins kopci na niebiesko

Polecane posty

Zygibigos69    10

Witam 

Temat na forum przewijał się zapewne wiele razy ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem

A więc

Pacjent MF 4260 

W czerwcu roku 2021 kapitalny remont silnika wykonany przez firmę w okolicach Warszawy i od tego momentu problem z ciągłym dymieniem na szaro-niebiesko na zimnym mocniej na rozgrzanym trochę mniej  niezależnie od obrotów oraz lekkim brakiem "według mnie" mocy

Po kilku wizytach gwarancyjnych i próbach naprawy efekt może i jest ale nie do końca taki jakiego oczekiwałem

A więc na gwarancji zostały wymienione lub sprawdzone

Pompka paliwowa

Pompa po 4 lub 5 wizytach u różnych pompiarzy oczywiście była regeneracja

Na wtryskach przed remontem były założone oryginalne końcówki Perkins po remoncie założone końcówki włoskie "seven" a po wizycie serwisu komplet 6 wtrysków 4 nowe 2 regenerowane Delphi

Komplet nowych filtrów

Czyszczenie zbiornika i smoka

Próby przestawiania kąta wtrysku nie przynoszą żadnej poprawy 

Brak jakiegokolwiek ubytku oleju

Wtryski ustawione początkowo na końcówkach "sevena" na 190 bar teraz Delphi na 170 bar

Brak problemów z odpalaniem czy ciepły czy zimny

Za odpowiedzi i podpowiedzi wielkie dzięki 😃

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306
7 godzin temu, Zygibigos69 napisał:

a po wizycie serwisu komplet 6 wtrysków 4 nowe 2 regenerowane Delphi

może na złomie poszukaj i WYJDZIE TANIO  6 sztuk każda od innego silnika i pytaj wtedy czemu dymi


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

sprawdzić cały rozrząd i ciśnienie na tłokach powinno być chociaż 30 bar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zygibigos69    10
4 godziny temu, Steyerek8100 napisał:

Kompresja mierzona? Trzeba było kolektor wydechowy ściągnąć i patrzyć z których dymi

Kompresja mierzona na wszystkich wyszło po 35bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj