rafal2173

case 5140

Polecane posty

rafal2173    0

witam mam problem z podnosnikiem case 5140 gdyz nie trzyma regulacja podnosnika. ogolnie podnosnik podnosi i opuszcza ale jak przelaczam zeby ustawic wysokosc to ramiona opadaja. z tylu przyciski dzialaja jak powinny. elektryk sprawdzal elektrozawory i mowil ze w porzadku gdzie mam dalej szukac?? dodam ze wczesniej przy zaworze hydraulicznym bylo slychac syczenie a teraz nic nie slychac

pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402
Napisano (edytowany)

Jeżeli przyciski na błotnikach działają jak powinny, to sprawdzić trzeba czujnik położenia ramion. Zawory są sterowane prądem a nie napięciem. Przejście na sterowanie z błotników powoduje pominięcie ustawień sterownika i daje maksymalny prąd na cewki. Dlatego działa. Ale wtedy tez pomijamy czujnik połozenia ramion. Uruchomienie EHR powoduje czytanie sygnału z czujnika i próbę dopasowania położenia do jego wskazań. 

Chyba że masz skopany potencjometr którym ustawiasz wysokość podniesienia ramion. Objawy mogą być też takie. 

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vroobel    12

Z tego co wiem w tej serii nie ma czujnika położenia ramion ani potencjometrów, tutaj są tylko 3 elektrozawory joystick i przyciski na błotnikach, pozycja pracy ma dodatkowo osobny rozdzielacz.

Jak w pozycji pracy nie ma prądu na obu elektrozaworach to możliwe że joystick do wymiany.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2173    0

w moin ciagniku nie ma czujnika polozenia ramion jest caly mechaniczny. a co chodzi o ten potencjometr to czy da sie go gdzies zregenerowac? napiecie na elektrozaworach sprawdzilem w trybie pracy jest takie samo 13v joystick kupilem zalozylem nowy i dalej to samo

case.jpg.972eb692c0418c5b90d82948afacf503.jpgcase.jpg.8f85bee9f1c92f1b118a2f69801fed43.jpg                                                                                                                                         a ten zawor za co odpowiada bo na nim nie ma napiecia nawet jak przesuwam joystick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vroobel    12

Ten zaznaczony to powolne opuszczanie podnoszenie i działa podczas używania przycisków na błotnikach wtedy idzie zasilanie np na cewkę podnoszenia i na ten elektrozawor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal26    12

Czyli nie działa Ci ta dźwignia od mechanicznego podnoszenia i opuszczania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2173    0

Tak nie dziala teraz ta gdziwignia od poziomowania podnoszenia opuszczania

Jeszcze mam teraz nastepny problem wczoraj podnosnik dzialal dzialal joystic podnosil i opuszczal a dzis juz nie dziala podnoszenie i opuszczanie z joystica a z blotnikow wszystko dziala. Co to moze byc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj