Nowak5425

Zawór regulacji posuwu taśmy Joskin Siroko

Polecane posty

Nowak5425    61

Witam. Mam w swoim Joskin Siroko 9v taki zawór regulacji przepływu oleju na silnik hydrauliczny

Chciałbym go zamienić na taki o tej samej zasadzie działania, tylko żebym mógł sterować przepływem elektronicznie z kabiny ciągnika. Znalazłem jeden taki zawór, tylko tutaj jest regulacja dwoma przyciskami + - i jest to regulacja % przepływu. Poręczniejsze dla mnie było by po prostu pokrętło. Gdzie takiego zaworu szukać, pod jaką nazwą ? W jaki sposób sprawdzić zapotrzebowanie silnika hydraulicznego w ilość oleju w litrach na minutę, żeby na podstawie tego dobrać zawór ? Zawór koniecznie musi być z wyjściem na powrót nadmiaru oleju.

Tutaj zawór, który znalazłem ja : https://allegro.pl/oferta/regulator-przeplywu-oleju-hydraulicznego-12v-kpl-11720618978

272259502_657863178581606_3469744073526012207_n.jpg


Zapraszam na kanał YouTube : Nowakowsky. Filmiki  z budowy własnych konstrukcji oraz różnych remontów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Musi być to zawór proporcjonalny, żeby miał możliwość płynnej regulacji. Wielkość zaworu powinna być dopasowana do pompy w ciągniku, a nie do silnika. Na silniku jest pewnie tabliczka na której podana jest jego chłonność w cm³, czyli ile oleju potrzebuje na jeden obrót. Jeśli nie chcesz tego sterownika to można go zastąpić potencjometrem. Chociaż ma fajne funkcje... Zadzwoń do tej firmy z linku, zzmoto-art i zapytaj o inną konfigurację tego zaworu. Ewentualnie jeszcze firma hewea może mieć coś podobnego w ofercie, albo Ponad Wadowice, producent tego zaworu z linku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowak5425    61

Dzięki, podzwonię do nich. Ten sterownik nie do końca mi odpowiada, ponieważ chciałbym szybko zmieniać posuw np. jak zostaje już końcówka obornika, a później szybko wrócić do pierwotnego ustawienia. W procentach nie będzie to zbyt wygodne i praktyczne wg mnie.


Zapraszam na kanał YouTube : Nowakowsky. Filmiki  z budowy własnych konstrukcji oraz różnych remontów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Według opisu na aukcji chyba jest tam opcja zapamiętania kilku ustawień więc pewnie można sobie wszystko skonfigurować według potrzeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj