radzikus

Problem z wiązką elektryczną Ładowarka teleskopowa Terex T350

Polecane posty

radzikus    0

Szanowni.

 

2 lata temu dokonałem świadomie zakupu ładowarki teleskopowej Terex T350 , sprzęt władnym stanie , widać, że nie najedźił się ale ładowarka miała uszkodzona wiązkę pomiędzy kabiną a silnikiem (zwarcie częściowo stopiło przewody), najgorzej wiązka wyglądała na wysokości skrzyni biegów a konkretnie te kable które biegły do elektrozaworów skrzyni biegów.

 

Wiązkę udało mi sie odbudować, trzy elektrozawory musiałem wymienić z uwagi na ich stan. Niestety... ładowarka odpala, hydraulika działa, sterowanie osiami także ale biegi jak nie działały tak nie działają.

Sama skrzynia jest sprawna (a przynajmniej tak mi się wydaję) ponieważ podając napięcie bezpośrednio na elektrozawory skrzynia jedzie...

 

Sama skrzynia jest podłączona do sterownika "Spicer off highway ACP 70" którego wcześniej nigdzie nie widziałem w żadnej skrzyni, domyslam sie, że odpowiada za działanie skrzyni . Widać, że sam sterownik chyba jest ok - jak ruszam rewersem oraz przełącznikiem biegów to wyświetlacz reaguje na zmiany ale mimo to sygnał nie wychodzi w stronę wiązki.

 

Szukałem kogoś w okolicach siedlec kto sie tym zajmie ale wszyscy słysząc Terex odmawiają...

 

Proszę Was o jakieś podpowiedzi, chętnie kupie książkę naprawy lub oddam tego złoma do naprawy komuś kumatemu.

Z góry dziękuję za życzliwość.

1.jpg

3.JPG

IMG_20201113_203307453.jpg

s-l400.jpg


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25619

609983236  możesz spróbować zadzwonić. Pracowałlub pracuje w zakładach mechanicznych zwoleń. Serwisuje wózki i ładowarki może za miesiąc znajdzie czas😉

Gdybyś się dogadał to daj znać. Mi pomógł na telefon, ale sprawa była prosta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

+48 604 224 910 to tel do gościa co u mnie ogarnia elektronikę w maszynach , on jest z Bielska podlaskiego 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Git-jutro zadzwonie i popytam,dam Wam znać jak uda się ogarnąć (a w zasadzie jak komuś się uda) ;)


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Witam. Niestety podane kontakty brak odpowiedzi albo nie obieraja telefonu. Moze ktoś coś ? 


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Forumowicze, posiadam swoją zacną c330m i mam problem ze światłami z tyłu, przód świeci ok. 
      Czy stare lampy czy nówki z tyłu świeci tylko kierunkowskaz, zero postoju i stopu. Prąd do lamp dochodzi bo jednak świecą kierunkowskazy. Dodam, że nigdy nie grzebałem w elektryce. Chciałbym to sam zrobić, lecz za bardzo nie wiem od czego zacząć, 
      Ktoś miał podobny problem ?
      Proszę o jakieś konstruktywne komentarze, schematy podłączenia tyłu w ciapku. 
       
    • Przez Tomo555
      Witam. Mam problem z class scorpion 9040. Odpali, będzie normalnie jezdzic wszystko funkcjonować, po zgaszeniu i ponownym zapaleniu silnika zapala się kontrolka od hamulca pneumatycznego/ręcznego i nie gaśnie. hydraulika zwalnia i maszyny nie chce jechać. Co może być problemem? Pozdrawiam
    • Przez mlodyrolnik07
      Witam mam pytanie jak nazywa sie ta wtyczka, zakupilem ladowarke bez radia a w miejscu radia jest ta oto wtyczka i nie moge znalezc radia z taka wtyczka.(ładowarka Jcb 520-50)



    • Przez Adeq95
      Witam, czy ktoś z forum użytkuje interfejsy diagnostyczne takie jak np. JALTEST, TEXA, a może coś innego z uniwersalnych testerów. Chodzi mi o opinie ludzi którzy na tym pracowali a nie tych które "coś gdzieś słyszały". W głównej mierze chodzi mi czy nadają się do konkretnej diagnostyki i czy poradzą sobię z kalibracją skrzyni, hydrauliki, programowaniem czujników itp. Wiem że najlepszym rozwiązaniem jest kupno interfejsów oryginalnych do poszczególnych marek ale chciałbym uzyskać informację czy te uniwersalne za "grubą kasę" się do czegoś nadają, bo wydawać 15 tys na coś czym można tylko odczytać i ewentualnie skasować błędy nie ma sensu. 
      Wiem że kilka tematów odnośnie interfejsów już było ale nikt nigdzie nie napisał jak działają w praktyce więc zakładam nowy temat. 
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj