yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

Ulman    5618

Mój inspektor też w ciula wali. Dziś oznajmił że zmniejszy mi kontraktacje z o 15% bo niby kontraktują mniej. Czy poza werbkowicami , inne cukrownie też odwalają takie numery?  Krasnystaw, Dobrzelin , Malbork takie same wytyczne mają? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    189

U mnie (Dobrzelin) o kontraktacji nic nie słychać. 25 sierpnia chciałem się usilnie dowiedzieć kiedy będę miał odbiór (w umowie 01.09 - 15.10), bo chodziło mi o oprysk na chwościka, to jeszcze nie wiedzieli chyba kiedy ruszają. W każdym razie się nie dowiedziałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    859
46 minut temu, Ulman napisał:

Mój inspektor też w ciula wali. Dziś oznajmił że zmniejszy mi kontraktacje z o 15% bo niby kontraktują mniej. Czy poza werbkowicami , inne cukrownie też odwalają takie numery?  Krasnystaw, Dobrzelin , Malbork takie same wytyczne mają? 

Za dobre plony masz cwaniaczku 🤗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5618

a co do tego maja plony?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelski    20

Krasnystaw, kontraktacja wczoraj, areał pozostał taki sam jak w tym roku, zwiększyć nie było możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    859
23 minuty temu, Ulman napisał:

a co do tego maja plony?

Widać podpadles inspektorowi swoim zuchwalstwem podsklepowym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5618

A jaki jest według ciebie  związek zuchwalstwa , plonów i wielkości kontraktacji?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28
2 godziny temu, Ulman napisał:

Mój inspektor też w ciula wali. Dziś oznajmił że zmniejszy mi kontraktacje z o 15% bo niby kontraktują mniej. Czy poza werbkowicami , inne cukrownie też odwalają takie numery?  Krasnystaw, Dobrzelin , Malbork takie same wytyczne mają? 

Mi inspektor w umowie wpisałem tylko tyle ile mi przysługuje limitu, a burakow w tym roku nam więcej  posiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232
4 godziny temu, Ulman napisał:

Mój inspektor też w ciula wali. Dziś oznajmił że zmniejszy mi kontraktacje z o 15% bo niby kontraktują mniej. Czy poza werbkowicami , inne cukrownie też odwalają takie numery?  Krasnystaw, Dobrzelin , Malbork takie same wytyczne mają? 

Dziwne. Mi powiedział że tyle co w tym roku to na 100% więcej raczej nie 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2139
1 godzinę temu, 80marcin napisał:

Mi inspektor w umowie wpisałem tylko tyle ile mi przysługuje limitu, a burakow w tym roku nam więcej  posiane

A miales ostatnio podwyzszany areał? Ja np w ostatnich 2 latach sialem o 30% niz mam limitu i ciekaw jestem czy mi to utrzyma czzy cofnie do tamtego limitu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
10 godzin temu, Zenonim napisał:

Potwierdzam, zależy pewnie od inspektora ( ile jego kolegów chce siać buraki) robią problem, nie ma mowy o zwiększeniu nawet 0.5 ha. Tylko nowi mogą siać ile chcą. 

Jak tam kontraktacja na Ulhowku?  Stałym plantatorom obcięli kontraktację? tak jak u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28
40 minut temu, mds212 napisał:

A miales ostatnio podwyzszany areał? Ja np w ostatnich 2 latach sialem o 30% niz mam limitu i ciekaw jestem czy mi to utrzyma czzy cofnie do tamtego limitu xD

U mnie podobnie 30 % więcej niż limitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28

No już mi w umowie mniej wpisał, ale twierdzi że będzie tyle co mam w tym roku, tylko jakoś mnie wieze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2139

To CI wpisal  tyle ile miales kiedys limitu czy tyle co siales ostatnioo czyli wiecej?

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28

W umowę wpisał tyle ile mam limitu, a miał jeszcze taka listę  na którą wpisywał ile  się byś chciało zasiac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5618

Słyszeliście już jakie są polaryzacje i plony z pierwszych odbiorów?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232
10 godzin temu, mds212 napisał:

A miales ostatnio podwyzszany areał? Ja np w ostatnich 2 latach sialem o 30% niz mam limitu i ciekaw jestem czy mi to utrzyma czzy cofnie do tamtego limitu xD

Jakie limity? To chyba już przeszłość. 

  • Haha 1

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    189

Limity to przeszłość - teraz jest prawo do kontraktacji - jeden chvj, to ile zasiejesz zależy od cukrowni - tak czy inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beryl89    5
Dnia 6.09.2023 o 23:35, Ulman napisał:

Słyszeliście już jakie są polaryzacje i plony z pierwszych odbiorów?

Cukrownia naklo, płony powyżej 60 w mojej miejscowości,ale cukier tylko 14.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2139
Dnia 7.09.2023 o 08:33, wlamaj1 napisał:

Limity to przeszłość - teraz jest prawo do kontraktacji - jeden chvj, to ile zasiejesz zależy od cukrowni - tak czy inaczej...

Ubiegle 2 lata jak bylo malo chetnych na siew buraka to cukrownia kontraktowala ile kto chcial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
3 godziny temu, beryl89 napisał:

Cukrownia naklo, płony powyżej 60 w mojej miejscowości,ale cukier tylko 14.

Czemu taki słaby cukier? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5618

Tam chyba straszna susza była więc może to jakaś przyczyna


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    80
1 godzinę temu, androproteam napisał:

Czemu taki słaby cukier? 

A jak myślisz, to było wiadomo że będzie cukier słaby no ale cóż radość że parę groszy dołożyli. Cukrownia nie ma swoich pieniedzy żeby dokładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adrrrian
      Cześć. Mam w tym roku bardzo duży problem z komosą białą w uprawie buraka cukrowego. Buraki były trzykrotnie odchwaszczane mieszaniną: Power Twin, Goltix, Venzar, Safari (nieżałowane było również adiuwanta Atpolan Bio Premium). Niestety najprawdopodobniej susza, a także przymrozek bezpośrednio po 2 zabiegu spowodowały, że środki nie podziałały jak należy. Być może troszkę przeciągnięty został też 1 zabieg. W ubiegły piątek (31.05) buraki zostały ponownie popryskane tym razem mieszaniną (Beetup Flo + Venzar, oczywiście z Atpolanem (tak doradził inspektor). Wczoraj (tj. 7.06) po raz piąty buraki zostały opryskane już samym Beetupem Flo również z adiuwantwem. Padać zaczęło u nas dopiero od 2.06, czy jest jeszcze szansa że środki doglebowe rozłożą się i coś podziałają? Niestety ale na chwilę obecną komosa ma ok 12 cm i pomimo bardzo dużych nakładów na odchwaszczanie nic już jej nie bierze. Nie wiem czym jeszcze mógłbym ją opryskać. Proszę o porady.
    • Przez miwigos
      Pytanie do urzytkowników , jak wam odpalaje te ciągniki zimą , bo mój ma nowy akumulator i słabo kręci, macie na to jakiś dobry pomysł  ?
    • Przez edwin1990
      Kupie kombajn orlik 669885749 lub pisac priv
    • Przez MariuszWakowicz
      Witam, mam problem ze skrzypem w buraku cukrowym chce zastosować wapnovit, ale nie wiem, w jakiej dawce, ile ich wykonać i w jakim odstępie.
    • Przez Kamil2203
      Witam.Dlaczego tak jest że liście w buraku cukrowym maleją np w lipcu były do pół uda a Tera już są do pół łydki? 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj